Zatrzymano Mateusza Piskorskiego – szefa partii.

„Dziś rano funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali przeszukań w mieszkaniach członków władz krajowych partii ZMIANA, żądając wydania m.in. twardych dysków, nośników informacji, dokumentów itp. Działanie takie uważamy za formę represji politycznej i próbę zastraszenia środowisk mających odmienną od lansowanej przez władze RP wizję polskiej polityki zagranicznej, wewnętrznej i społeczno-gospodarczej”– napisano w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnym profilu partii na Facebooku.

Jak donoszą media operacja ma związek z podejrzeniem o szpiegostwo na rzecz Rosji.

ABW wkroczyła do mieszkań Tomasza Jankowskiego, Mateusza Piskorskiego i Konrada Rękasa. Mateusz Piskorski miał zostać zatrzymany.

newsbalt.ru/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   zan :

   Mało prawdopodobne, ponieważ Piskorski nie miał dostępu do tajemnic i jawnie głosił poglądy uznawane w III RP za prorosyjskie. W krajach totalitarnych szpiegiem zostaje się za poglądy. UE jest krajem totalitarnym. W tym czasie cała wataha jawnej agentury USraelskiej robi w Polsce co chce. PO dostawało pieniądze od niemieckiej CDU. Zatrzymano kogoś w związku z tą sprawą?

 1. Avatar
  baciar :

  jest to co przewidywałem lobby upadlińskie zawłaszcza sobie kolejne strategiczne obszary wspomagane lewactwem zaczyna niszczyc ludzi patriotów bedzie to samo co za niemcow i za sovietów pod płaszczykiem wrogów ojczyzny ludzie będa zamykani to juz jest legalny terror i dyktatura zaczyna sie czas zwykłej okupacji pod płaszczykiem demokracji tylko ci z wypranymi mozgami bez własnej tożsamości machajac flagami beda zaprogramowanymi robotami systemu i słuzalczo oddawac pokłony twierdząc że to oni własnie sa Europejczykami chihot histori nie to system EU który niczym nie odbiega od CCCP