10 nielegalnych imigrantów z Wietnamu uciekało autem osobowym

Podlaska Straż Graniczna zatrzymała dziesięcioro nielegalnych imigrantów z Wietnamu. Wpadli w trakcie kontroli osobowego samochodu. Kierowca próbował uciekać i wpadł do rowu.

O sprawie poinformowała w piątek mjr Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału SG. Do zdarzenia doszło w miejscowości Krzywe, gdzie funkcjonariusze z placówki w Sejnach chcieli skontrolować na drodze osobową Skodę. Jednak kierowca, zamiast się zatrzymać, zaczął uciekać.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Polscy pogranicznicy ruszyli w pościg. Po kilku kilometrach, za jednym z zakrętów, znaleźli samochód w przydrożnym rowie. Wewnątrz wciąż siedziało trzech Azjatów, a w pobliżu pojazdu zatrzymano kolejnych siedem osób. Wszyscy byli Wietnamczykami. Lekarz po zbadaniu ich uznał, że nikt nie wymagała hospitalizacji.

Zobacz: Podlaskie: 9 nielegalnych imigrantów z Wietnamu w tirze z drewnem opałowym

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Łącznie, zatrzymano 9 mężczyzn i kobietę w wieku 18-40 lat. Podstawą zatrzymania było nielegalne przekroczenie granicy litewsko-polskiej. Wietnamczycy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce.

Zgodnie z przepisami o readmisji, po przeprowadzeniu stosownych procedur, cała grupa Wietnamczyków została przekazana stronie litewskiej. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy. Wiadomo, że samochód, którym przemycano Wietnamczyków, miał podrabiane polskie tablice rejestracyjne. Zgodnie z przepisami, mógł przewozić 5 osób.

To już kolejna w ostatnim czasie grupa nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymana w Podlaskiem. Tydzień temu SG i KAS informowały we wspólnym komunikacie o 16-osobowej grupie, odkrytej w czasie kontroli łotewskiego busa w Augustowie. Od początku tego roku Straż Graniczna w Podlaskiem zatrzymała kilkanaście grup nielegalnych imigrantów, łącznie 96 osób.

Przeczytaj: Straż Graniczna: coraz więcej fałszywych dokumentów na granicy z Ukrainą

Czytaj również: Próba przemytu granatników przeciwpancernych z Polski na Ukrainę

Strazgraniczna.pl / RIRM / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz