Dzięki naszym Czytelnikom udało nam się zrobić pierwszy krok na drodze do zapowiadanej odbudowy portalu. W kwietniu zebraliśmy 16,5 tys. PLN. To kwota przekraczająca o aż 2 tys. PLN dotychczasowy rekord (z lutego). Oznacza to, że w maju nasz newsroom zostanie powiększony o jednego dziennikarza. Jeśli w bieżącym miesiącu zbierzemy 17 tys. PLN, to, zgodnie z zapowiedziami, w czerwcu zdecydujemy się na zatrudnienie kolejnej osoby. Tym samym uda nam się odbudować skład kadrowy redakcji po stratach z 2018 roku.

W związku z tym, że praca portalu Kresy.pl wynagradzana jest przez coraz większe grono Czytelników, ogłosiliśmy niedawno, że jeśli uda nam się zebrać 17 tys. PLN, zdecydujemy się na powiększenie redakcji o dwie kolejne osoby. Tak też się wkrótce stanie. W maju zamierzamy zatrudnić nowego dziennikarza do naszego newsroomu. Nowego pracownika portalu Kresy.pl mamy nadzieję przedstawić naszym Czytelnikom najpóźniej do połowy miesiąca. Obecnie trwają rozmowy z wytypowanymi kandydatami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeśli w bieżącym miesiącu uda nam się zebrać 17 tys. PLN, zgodnie z zapowiedziami zdecydujemy się na zatrudnienie jeszcze jednej osoby.  Zatrudnienie dwóch osób już w maju byłoby zbyt ryzykownym krokiem, zważywszy na to, że na razie wciąż nie mamy pewności, czy uda nam się utrzymać wpłaty z darowizn na obecnym, rekordowym poziomie.

Obecnie Redakcja portalu składa się z 5 osób. Jednak tylko trzech z nas zajmuje się pracą w newsroomie. W dodatku są oni odciągani od pracy nad depeszami informacyjnymi przez inne zajęcia, takie jak pisanie wniosków grantowych. W efekcie brakuje nam mocy przerobowych, by móc pokryć zmianami wszystkie dni tygodnia. Nasz newsroom powinien działać 7 dni w tygodniu, przez 16 godzin dziennie, od 8:00 do 24:00. W rzeczywistości w soboty i w niedzielę jesteśmy czynni tylko przez jedną zmianę. Zdarzają się również luki spowodowane przez nagłe wypadki (takie jak choroby) — tych luk w obecnej sytuacji często nie mamy kim zapełnić. Co więcej, naszymi szczupłymi siłami nie jesteśmy w stanie odnotowywać wszystkich zdarzeń, które uznajemy za ważne. Zatrudnienie dwóch nowych dziennikarzy pozwoliłoby nam nie tylko zapełnić wszystkie obecne braki kadrowe, ale także zwiększyłoby ilość publikowanych przez nas materiałów o nawet 80 depesz tygodniowo. Oznaczałoby to jednoczesne zwiększenie zasięgów portalu oraz wpływu wywieranego przez portal na debatę publiczną. Dodatkowo zwiększenie składu osobowego newsroomu pozwoliłoby nam na publikowanie większej ilości dłuższych, pogłębionych materiałów, wymagających większego nakładu czasu, potrzebnego na wykonywanie telefonów, wysyłanie zapytań i głębszą kwerendę internetu. Tworzenie takich materiałów jest możliwe jedynie wówczas, gdy na tej samej zmianie pracuje jednocześnie co najmniej dwóch dziennikarzy. Obecnie zdarza się to bardzo rzadko.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wynagrodzenia redaktorów portalu Kresy.pl wahają się obecnie od 2 tys. PLN brutto do 3 tys. PLN brutto. Miesięcznie na pensje 5-osobowej załogi portalu (pracującej w pełnym wymiarze godzinowym) przeznaczamy 14 tys. PLN. Dodatkowo 2 tys. PLN kosztuje nas obsługa księgowa, informatyczna, serwer, oraz obsługa fundraisingu. Miesięczne koszty pracy portalu wynoszą zatem obecnie 16 tys. PLN. Po zatrudnieniu dwóch nowych dziennikarzy wzrosną one do 21 tys. PLN.

Kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz