Pomóż nam tworzyć alternatywę dla mediów głównego nurtu. Jeśli Ty nie będziesz płacić za naszą pracę, nikt inny tego nie zrobi.

Nie zrobią tego ani partie polityczne, ani wielkie instytucje biznesowe, ponieważ nie reprezentujemy interesów żadnej z tych grup. Nie jesteśmy w stanie utrzymać się z reklam, ponieważ na tym rynku szanse mają albo media korporacyjne, dysponujące już na starcie wielkim kapitałem, albo amatorskie tabloidy walczące o kliknięcia metodami, które niewiele mają wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zależy nam na tym, by tworzyć medium przestrzegające kanonów dziennikarskiej uczciwości, które weryfikuje swoje źródła, nie manipuluje tytułami i nagłówkami, w którym informacja jest wyraźnie oddzielona od komentarza. Jednak to nie chęć zadośćuczynienia dziennikarskim standardom jest naszą motywacją przy tworzeniu Kresów.pl. Jest nią przyjemność czerpana z rozbrajania narracji i propagandy zarówno rządowej, partyjnej, jak i tej sponsorowanej przez wielki biznes i obce rządy. Wierzymy, że informując czytelników o faktach niepasujących do obrazu świata propagowanego przez media głównego nurtu, spełniamy dziś ważną i pożyteczną rolę.

Zobacz także: Kresy.pl w piątce najbardziej sprawdzonych mediów według badaczy z Oksfordu

We wrześniu pracę portalu Kresy.pl wyceniło 221 osób osób, które wsparły nasz portal kwotą 11,4 tys. PLN. Wydawanie portalu kosztuje nas miesięcznie 16 tys. PLN. Wpływy z reklam wynoszą około 3 tys. PLN miesięcznie. Brakujące 13 tys. PLN musi pochodzić od Użytkowników. Kresy.pl są tworzone przez pięcioosobową redakcję, pracującą w pełnym wymiarze godzinowym. Jeśli cenisz naszą pracę, wyceń ją już dzisiaj.

Kresy.pl 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz