Nie chcesz żeby Polska milczała, gdy ukraińska polityka idzie w kierunku banderyzmu? Nie akceptujesz faktu, że PiS uzurpuje sobie miano do bycia jedyną polską „prawicą”? Nie widzisz w Jarosławie Kaczyńskim jedynego politycznego przywódcy godnego uwagi? Dostrzegasz na prawo od PiSu inne warte uwagi środowiska? Jesteś agentem Putina! Przynajmniej w opinii działaczy partii rządzącej i jej medialnych przyjaciół. Teraz do grona ruskich szpionów dołączyli świeccy katolicy, którzy swoją wiarę traktują na serio i mówią wprost: Stop Aborcji! Na przekór władzy.

Gdy do Sejmu w ubiegłym roku wpłynęła obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Stop Aborcji” politycy PiS mówili o niej z dystansem. Byli „za” a nawet „przeciw”. Sami nie wiedzieli, co o tym myśleć.

Gdy jesienią na ulice polskich miast wyszły fanatyczki feministyczne, rządzący spanikowali i zrezygnowali z realizacji kluczowego dla katolickiego elektoratu postulatu – zakazania dzieciobójstwa. Notabene, nikt z nich wówczas nie przejął się faktem, że na organizowanych w maju każdego roku Marszach Dla Życia i Rodziny frekwencja jest dużo wyższa.

Nagle, w jednej chwili, wszyscy zaangażowani w walkę z aborcją stali się dla PiSu i partyjnych mediów wrogami rządu, wywrotowcami, którzy poprzez swoje rzekome „gierki” chcieli doprowadzić do obalenia ekipy „dobrej zmiany”. A komu to na rękę? Oczywiście! Putinowi!

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ten sposób do „ludzi Kremla” – oczywiście wyłącznie w narracji PiS – czyli chociażby portalu Kresy.pl, znajdującego się w tym sztucznym tworze partyjnej propagandy za sprawą informowania o banderyzacji ukraińskiego życia politycznego, dołączyli świeccy katolicy odpowiedzialni za inicjatywę „Stop Aborcji”: Fundacja PRO Prawo do Życia, Instytut Ordo Iuris, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodzine oraz Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks.Piotra Skargi.

Świeccy katolicy chcący tylko realizacji nauczania Kościoła zostali oskarżeni o putinizm tylko dlatego, że PiS przestraszył się feministek, ich „Czarnego Marszu” i rzekomej groźby utraty władzy. A że do tchórzostwa przyznać się trudno, to wskazanie „ludzi Putina” jako winnych całego zamieszania okazało się najprostszym sposobem wyjścia z twarzą z utrzymania „kompromisu aborcyjnego”.

Czy podobny strach ogarnie rządzące kręgi, gdy tegoroczny projekt „Zatrzymaj Aborcję” wejdzie pod obrady Sejmu?

MW (pch24.pl)
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

31 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   Adinocka :

   @bob Nie ma czegoś takiego jak katoliccy fundamentaliści. Można albo być katolikiem czyli akceptować dekalog w całości albo mimo deklaracji katolikiem nie być np. odrzucając w tym przypadku V przykazanie – nie zabijaj. Kościół katolicki to nie klub golfowy, by w nim być, nie wystarczą deklaracje. Bob kto to powiedział:”Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich.”

   • Avatar
    bob :

    @Adinocka tak samo mówią islamiści nie ma radykalnych muzułmanów … szkoda że tak mało w was empatii do drugiego człowieka a tak wiele pychy ze chcecie innym narzucać jak żyć. A po drugie zrozum skończony idioto że w tym kraju żyją nie tylko katolicy!!!

    • Avatar
     Adinocka :

     @bob Zabrakło argumentów to sięgnąłeś po epitety … Smutne. Zrozum, zapewne demokrato, ze my katole to wciąż większość ,albo co najmniej najliczniejsza mniejszość w naszym kraju (coś jak obecnie zwolennicy PiS-u :-P), a poza tym zakaz zabijania chorych dzieci i poczętych w wyniku gwałtu nie odbiera żadnych praw niekatolikom, tylko chroni prawa nienarodzonych ludzi bez względu na ich wyznanie. Już w pogańskim prawie rzymskim była instytucja kuratora dla ochrony praw nienarodzonego – nasciturusa
     Co do Islamu, koran nakazuje zabijać niewiernych, a biblia kochać nieprzyjaciół. Tyle ma islam wspólnego z nami.

     • Avatar
      Adinocka :

      @bob Prymitywny trolu aborcyjny, prawo do życia nienarodzonego dziecka jest ewidentnie i niezaprzeczalne ważniejsze od prawa do szczęścia/ świętego spokoju matki. To prawo matki musi ustąpić podstawowemu prawu człowieka jakim jest życie, jako ewidentnie mniejszej rangi. Powtarzam że nie ma obowiązku wychowania swojego dziecka. Są instytucje opiekuńcze, więc prawo matki do szczęścia ulega tylko zawieszeniu na okres ciąży.

     • Kojoto
      Kojoto :

      @bob jesteś ofiarą gwałtu? Zaszedłeś/czy/zaszłaś w ciążę? Mów za siebie a nie za kobiety, które po jednej tragedii są wpychane w drugą jeszcze gorszą- czyli zamordowanie własnego dziecka. Z tego nie da się otrząsnąć – znam relacje kobiet, które zdecydowały sie na zabicie dziecka i to będzie dla nich dramat już na zawsze. Jakie kobiety są po Twojej stronie? Czubaszek, która chwaliła się zabiciem bodaj dwojga dzieci? Ale to wszystko i tak są rozważania wtórne i bazujące na emocjach. W rzeczywistości spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy człowiek staje się człowiekiem – kiedy staje się istotą ludzką i pokaż nam tutaj jakiś twardy dowód na to, że człowiek to coś innego niz zlepek komórek… bo ja właśnie piszę to z humanistycznej pozycji agnostyka. Jeśli wolno zabić człowieka w łonie matki, to wolno zabić i po urodzeniu. Tu nie ma granicy rozumiesz? To jest banalna konstatacja, ale żeby ją zrozumieć trzeba sie uwolnic od szkodliwych emocji. Kara śmierci dla zwyrodnialców – owszem, ale mordowanie niewinnych? I to takich co nie moga nawet zapłakać na swoją obronę?

 1. tagore
  tagore :

  Przykład amerykańskiej prohibicji i jej skutków politycznych i społecznych nie trafia do fanatyków. Propozycja to idealny sposób na zdyskredytowanie idei i osiągnięcie skutków
  dokładnie odwrotnych niż zamierzone. Skupienie się na zapewnieniu społecznej akceptacji
  dla oddawania dzieci po urodzeniu do adopcji przyniosło by więcej dobrego niż te pomysły Marka Jurka.

  • Avatar
   Adinocka :

   @tagore Bzdury acan piszesz. W takim układzie wysoka kara za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem nie odstrasza potencjalnych sprawców? Aby zmniejszyć liczbę morderstw w Polsce należy odstąpić od karania za zabójstwo? Poza tym porównanie bimbru do mordowania bezbronnych dzieci uznanych za chore albo tych których jedyną winą jest to że poczęły się w wyniku gwałtu jest wysoce nietrafione i niestosowne.

   • tagore
    tagore :

    @Adinocka Mam wątpliwość czy zrozumiał Pan mój tekst i jego przesłanie. Miejskie prawo Magdeburskie przewidywało za przerwanie ciąży zakopanie żywcem plus przebicie kołkiem co w Polsce zostało złagodzone ,zakopywano martwą kobietę . Nie wpłynęło to na zaniechanie tego procederu. Prawo aby było skuteczne musi być akceptowane przez społeczeństwo.

    • Avatar
     Adinocka :

     @tagore Łaskawy Panie to co napisałem powyżej to nie jest hipoteza tylko udowodniona zależność. Surowość kary obok jej nieuchronność i pewności to czynnik najbardziej odstraszający potencjalnego sprawce. Nie każdego niestety, to fakt, ale brak 100% skuteczności w zakresie odstraszenia to nie powód do zniesienia karalności. Na chłopski rozum, nie zdarzyło się Panu powstrzymać od mordobicia bo pomyślał Pan: nie pójdę siedzieć przez tego…? A gdyby za pobicie groziła maksymalnie grzywna xxx zł jak za przejście przez jezdnie w miejscu niedozwolonym, zamiast wielu lat pozbawienia wolności, też by to Pana powstrzymało? Z dzieciobójstwem nienarodzonych jak z każdym zabójstwem należny walczyć, stosując penalizację jako skuteczny element prewencji ogólnej.

     • Kojoto
      Kojoto :

      @Adinocka tu jest zasadniczy problem, że dla Tagore, dziecko w łonie matki to tylko zlepek komórek, płód, a nie człowiek. Tak samo jak lis staje się lisem w momencie poczęcia, tak samo i człowiek, tak samo jak każde inne zwierze, które rozmnaża się płciowo. Zwolennicy aborcji ewidentnie nie uważali na lekcjach biologii w podstawówce, bo ta wiedza naprawdę nie wymaga habilitacji z nauk przyrodniczych, medycznych ani żadnych innych. Gdyby Tagore raczył przedstawić jakiś dowód, o którym nie wiem – z wielkim zainteresowaniem bym poczytał, bo jako agnostyk nie wierzę w to, że jakaś dusza wstępuje w ciało w którymś tam dniu, albo tygodniu życia, ani inne w/g mnie bajeczki. Jak napisałem wyżej, przyzwolenie na tzw: aborcję, czyli po prostu zabijanie nienarodzonych dzieci implikuje przyzwolenia na zabicie każdego niewinnego człowieka, w/g czyjegoś widzimisie, rzekome prawa etc. Przy tym zwolennicy aborcji stosują z reguły najgłupsze argumenty – domagając sie „prawa” do mordowania niepełnosprawnych, poczętych z gwałtu itp… tak jak by to dziecko było z jakiegokolwiek powodu mniej wartościową istotą ludzką, albo wcale! Dziwne prawda?

     • Kojoto
      Kojoto :

      @Adinocka – i od razu dopiszę, że akurat w przypadku karania kobiet sprawa jest w/g mnie o wiele bardziej skomplikowana. Panie reagują o wiele bardziej emocjonalnie od nas, a tu mamy do czynienia z sytuacją w której kobieta poddawana jest ogromnemu stresowi, nie dziwi mnie, że wiele z nich w panice w strachu robi coś takiego, często są to naciski rodzin, „przyjaciół”, lekarzy, pracodawców. Karać się powinno tych którzy czerpią z tego procederu jakiekolwiek korzyści i sa świadomi swojego czynu. Ja uważam, że nasze drogie Panie często mogą nie być świadome tego co się właściwie dzieje, i w ogromnej większości przypadków są ofiarami – w końcu to ich dziecko jest zabijane. Każdy taki przypadek powinien być więc traktowany indiwidualnie, ale lekarza mordercę, czy podżegaczy do morderstwa – zawsze za kratki. Czy to sa dziadkowie, czy mąż, czy ktokolwiek inny.

     • tagore
      tagore :

      @Kojoto Muszę Pana rozczarować uważam ,że płód jest człowiekiem i w czasie aborcji jest zabijany. Ograniczenie tego zjawiska wymaga nieco mądrzejszych działań niż penalizacja tworząca czarny rynek „usług” bo jego istnienie wynika z uwarunkowań społecznych ludzi. Właśnie ich zmiana może uratować wiele dzieci.

     • Kojoto
      Kojoto :

      @tagore – obawiam się, że wpadł tu Pan w jakąś pułapkę logiczną, bo np: penalizacja morderstwa wytwarza „czarny rynek” płatnych zabójców… i co? Od tego trzeba zacząć – od zakazu tego co jest zwyczajnie groźne dla ludzi, niesprawiedliwe – jak by to ująć – złe. To że będą sprzeciwy, czy czarny rynek nie zmienia faktu, że nie wolno w żaden sposób przyzwalać na zbrodnię. Trzeba spróbować uratować wszystkie dzieci, a nie tylko „wiele”. Proszę też zwrócić uwagę na to co napisałem o potencjalnym karaniu kobiet-matek – tu potrzebna jest dyskusja, ale bezwzględna surowa kara dla lekarza czy kogokolwiek kto dokonuje zabójstwa dziecka z pewnością ukróci sprawę. Proszę tylko pomyśleć – ilość tzw. aborcji spadnie statystycznie do ilości morderstw z premedytacją.

     • tagore
      tagore :

      @Kojoto Styk prawa i społeczeństwa to nie jest
      abstrakcyjna całkowicie sterowalna rzeczywistość.
      Pana wypowiedź doskonale ilustruje to dlaczego
      Pan Marek Jurek i ludzie o podobnych poglądach na „sterowanie zachowaniami” społecznymi
      nie mają szans na objęcie władzy i realizację tej
      recepty na wspaniały nowy świat. Najwięcej zła ludzie zasiali pragnąc dopasować ludzi do swoich
      wyobrażeń .

     • Kojoto
      Kojoto :

      @tagore – Prawo powinno służyć społeczeństwu i go bronić przed przestępcami. To co Pan postuluje to złorzenie oczekiwań społeczeństwa, a przedewszystkim prawa do życia najmniejszych dzieci na ofierze zyku bandy morderców i zboczonej satysfakcji garstki lewactwa… To czego chce Polskie społeczeństwo najlepiej ilustrują miliony podpisów złorzonych pod obywatelskimi projektami ustaw zakazujących zabijania nienarodzonych dzieci. „Najwięcej zła ludzie zasiali pragnąc dopasować ludzi do swoich
      wyobrażeń” – właśnie tacy ludzie jak niemieccy naziści, bolszewicy i inne kanalie w ramach dostosowywania świata do swoich wyobrażeń dopuścili do mordowania nienarodzonych dzieci, a nawet poszli o krok dalej, do czego lewactwo współcześnie też już po mału zmierza. Trzeba ich jak najszybciej powstrzymać.

 2. Avatar
  bob :

  @tagore z tą bolszewią nie ma co dyskutować kiedyś śpiewaliby albo śpiewali piosenki na cześć bieruta dziś wielcy katolicy idą z nurtem po prostu. A że dziś fundamentalizm katolicki (nie mylić z etyką chrześcijańską) to przewodni nurt w wielu środowiskach stad efekty. Takie bydło inaczej tego nie nazwę nie zrozumie że ludźmi nie należy sterować i urabiać ich pod swoje ideologie bo to zawsze przynosi efekty przeciwne do zamierzonych. I dziś też to widzimy coraz więcej ludzi odsuwa się od kościoła przez takich śmieci jak „generał” czy inni nawiedzeńcy.

  • Kojoto
   Kojoto :

   @bob – obawiam się że nie odróżnia Pan emocjionalnych reakcji od rzeczowej dyskusji. Mnie np: ani grzeje, ani ziębi ilu ludzi odsówa się od kościoła i przez kogo to się dzieje. Rozmowa dotyczy tego, czy chcemy żeby wreszcie zaprzestano zdziczałych bolszewicko-nazistowskich praktyk polegających na zezwalaniu zabijania niewinnych osób ze względu na czyjeś widzimisię czu ideologię. W istocie Pana wypowiedź zasadniczo potępia zwolenników tzw. aborcji.