Za naszą pracę nie zapłaci ani rząd, ani partia, ani wielki biznes. Rządy i partie domagają się od mediów posłuszeństwa i pochlebstw, wielki biznes i reklamodawcy oczekują od mediów krzykliwych tytułów i tabloidowych treści, bo to z kolei najłatwiejszy sposób na przyciągnięcie klientów. 

Jeśli Czytelnicy nie zaczną sami finansować zaufanych mediów, nikt inny tego nie zrobi. Poza nimi nikt nie ma interesu w istnieniu rzetelnego i uczciwego dziennikarstwa, a  to właśnie takim dziennikarstwem mamy ambicję parać się na naszym portalu. Pragniemy być medium, które zasługuje na Twoje pieniądze.

Zobacz także: Kresy.pl w piątce najbardziej sprawdzonych mediów według badaczy z Oksfordu

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Każdego miesiąca Kresy.pl są finansowane przez ponad 200 osób, rozumiejących, że nasza praca domaga się zapłaty. Świadomość, że tak duże grono Czytelników wspiera nasze działania jest dla nas zarówno zaszczytem, jak i motywacją. Problem w tym, że te 200 wspaniałych osób, to zaledwie promil wszystkich Użytkowników, korzystających z naszej pracy w ciągu miesiąca. Gdyby udało nam się przekonać choćby 1% naszych Czytelników, do tego, że to właśnie oni powinni wziąć na siebie odpowiedzialność za istnienie takich mediów, jak Kresy.pl, zatrudnialibyśmy dziś dziesiątki pracowników, stając się profesjonalną agencją informacyjno-analityczną, zależną wyłącznie od Czytelników i reprezentującą wyłącznie ich interes.

Dlatego po raz kolejny apelujemy dziś o do każdego Czytelnika, który ceni naszą pracę i regularnie z niej korzysta, a nie rozumiał do tej pory potrzeby płacenia za nią. Prosimy wyceń naszą pracę wg zasobności swojego portfela i jeśli to możliwe ustaw stałe, comiesięczne zlecenie, gdyż właśnie taka forma pozwala nam budować stabilne finansowe podstawy naszej działalności.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ostatnich trzech miesiącach wpłaty naszych Czytelników ustabilizowały się na poziomie około 11 tys. PLN. To niestety o 2 tys. PLN za mało, byśmy mogli „wyjść na zero”. Zyski z reklam wynoszą zaledwie 3 tys. PLN. Miesięczne koszty funkcjonowania serwisu wynoszą około 16 tys. PLN. Koszty serwera, bieżącej obsługi informatycznej oraz księgowości wynoszą łącznie około 2 tys. PLN. Resztę pochłaniają wynagrodzenia członków redakcji portalu Kresy.pl. Zespół redakcyjny składa się z pięciu osób pracujących w pełnym wymiarze godzinowym. 

Kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz