Dostarczają informacje o faktach, o których milczą inne polskie media. Są rzetelne i uczciwe. Weryfikują swoje źródła i nie mieszają informacji z publicystycznym komentarzem. Gdy Cię o czymś informują, przedstawiają suche fakty, bez epitetów i ocennych przymiotników. Starają się dostarczyć Ci jak najszersze tło każdej wiadomości, tak, byś nie został zmanipulowany faktami wyrwanymi z kontekstu.

Mimo to Kresy.pl nie są bezstronne. Nie informują Cię o przypadkowo wybranych zdarzeniach, a jedynie o tych, które uznają za ważne z punktu widzenia na polskiego interesu narodowego. Nie gonią za sensacją, nie wabią Cię krzykliwymi tytułami, nie zaśmiecają Twojej wyobraźni tabloidowymi treściami, nie próbują Cię ekscytować zbrodnią czy plotkami z życia celebrytów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Owszem, popełniają błędy, ale robią to rzadko, o wiele rzadziej niż inne media, a gdy to zrobią, możesz być pewny, że Cię o tym poinformują. Korekta ich tekstów pozostawia czasem wiele do życzenia. Zatrudniają zbyt mało pracowników, by móc rywalizować z największymi serwisami informacyjnymi pod względem ilości publikowanych materiałów. Te ułomności wynikają jednak z ciągłego niedofinansowania.

Zobacz także: Kresy.pl w piątce najbardziej sprawdzonych mediów według badaczy z Oksfordu

Kresy.pl nie są tworzone hobbistycznie, po godzinach. Są profesjonalnym medium zatrudniającym w pełnym wymiarze 5 redaktorów, dla których praca na portalu jest jedynym zajęciem. Ich działania nie są finansowane przez żaden rząd, partię czy korporację. Miesięczny koszt wydawania portalu wynosi 16 tys. PLN. Wpływy z reklam wynoszą ok 3 tys. PLN. Pozostałe 13 tys. PLN musi pochodzić od Czytelników. We wrześniu zebraliśmy 11,4 tys. PLN. Jeśli cenisz naszą pracę, wyceń ją już teraz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz