4 tys. PLN – tyle dzieli nas od realizacji wyznaczonego na maj celu, jakim jest zebranie 17 tys. PLN. Do końca miesiąca został już niespełna tydzień, wierzymy jednak, że dzięki naszym Czytelnikom cel zostanie osiągnięty.

Zebranie 17 tys. PLN w tym miesiącu oznaczać będzie poszerzenie naszego newsroomu o kolejnego pracownika. Po tym, jak w kwietniu Użytkownicy portalu wycenili naszą pracę na 16,5 tys. PLN ogłosiliśmy, że w zamian za tak hojne wsparcie w maju zatrudnimy nowego dziennikarza. Tak też się stało. Ogłosiliśmy także, że jeśli kwietniowy wynik zostanie powtórzony w maju, w czerwcu zatrudnimy kolejnego pracownika.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ma to dla nas kluczowe znaczenie, gdyż oznaczałoby to odbudowanie składu redakcji portalu po stratach kadrowych z 2018 r., gdy z przyczyn finansowych odeszło od nas dwóch pracowników.

Do tej pory zebraliśmy 13 tys. PLN. To bardzo dobry wynik zważywszy na to, jak słabo rozpoczął się obecny miesiąc w porównaniu do początku kwietnia, gdy w ciągu pierwszych 10 dni udało nam się zebrać 10 tys. PLN. Powodem słabszego początku maja były oczywiście urlopy i wyjazdy naszych Czytelników w związku z długim weekendem. Dlatego do osiągnięcia naszego celu wciąż brakuje nam sporo i bez wyjątkowej mobilizacji naszej społeczności nie będzie łatwo go osiągnąć.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dla porządku przypominamy, że koszt funkcjonowania portalu z poszerzoną redakcją (o dwóch pracowników) zamyka się w kwocie 21 tys. PLN miesięcznie. Obecnie, z redakcją poszerzoną o jednego pracownika, będzie to 18,5 tys. PLN. Nasze wpływy z reklam wynoszą 4 tys. PLN. Reszta musi pochodzić od naszych Czytelników. Wynagrodzenia redaktorów portalu Kresy.pl kształtują się na poziomie od 2 do 3 tys. PLN brutto.

ZOBACZ TAKŻE: Kresy.pl w piątce najbardziej sprawdzonych mediów według badaczy z Oksfordu

Kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz