Rosyjskie Ministerstwo Spaw Zagranicznych przekazało dziś ambasadorowi Mołdawii w Moskwie notę, w której określiło pięciu pracowników jego placówki mianem persona non grata. To retorsje za niedawne wydalenie rosyjskich dyplomatów z Kiszyniowa.

„31 maja ambasador Republiki Mołdawii w Federacji Rosyjskiej Nicolae Miine został zaproszony do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie wręczono mu notę, przekazując, że w odpowiedzi na wydalenia pięciu rosyjskich dyplomatów z Kiszyniowa 29 maja, pięciu pracowników placówki dyplomatycznej Mołdawii w Moskwie zostało uznanych za persona non grata i musza opuścić Federację Rosyjską w ciągu trzech dni” – głosi komunikat zamieszczony dziś na stronie internetowej rosyjskiego MSZ. Określono w nim niedawną decyzję mołdawskich władz jako „nieprzyjazną wobec Rosji” i „kontrproduktywną” oraz „przeczącą zasadom partnerstwa i wzajemnego zaufania”.

Przedwczoraj rząd Mołdawii zadecydował o wydaleniu pięciu rosyjskich dyplomatów, z których jeden, pomocnik attache wojskowego Rosji w w tym kraju, Aleksandr Grudin, miał zwerbować do współpracy z rosyjskim wywiadem mołdawskiego polityka.

mid.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz