Zygmunt Sidorowicz

Zygmunt Sidorowicz
Lwów 1846 – Wiedeń 1881

Po studiach Politechnicznych we Lwowie studiował malarstwo w Wiedniu (lata 1864-67). W 1871 roku wyjechał do Monachium, gdzie związał się z grupą artystów skupionych wokół Józefa Brandta i Maksymiliana Gierymskiego. Koledzy zaliczali go do scisłego sztabu Brandta. W 1877 roku wyjechał na stałe do Wiednia.

Malował sceny rodzajowe i portrety, ale przede wszystkim pejzaże, często ukazujące przyrodę na pograniczu dnia i nocy. Wykonywał kopie dzieł starych mistrzów i rysunki do czasopism.

*Zdjęcia i opisy pochodzą ze strony: http://www.pinakoteka.zascianek.pl/ i umieszczone zostały dzięki uprzejmości pana Witolda Raczunasa.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz