Mińsk. Cmentarz Kalwaryjski.

Najstarsza nekropolia w Mińsku. Użytkowanie terenu jako cmentarza katolickiego rozpoczęło się w 1800 roku. Rozciąga się na powierzchni 14 ha. Jako nekropolia był użytkowany do roku 1976. Od 1945 roku przestał być wyłącznie cmentarzem katolickim, jego część południowa jest przeważnie prawosławna. Katolicka część cmentarza, od bramy wotywnej wzdłuż głównej alei i po bokach kościółka, obejmująca pochówki wielu polskich rodów, została odnowiona przez tutejszą parafię i mińską Polonię. (Agnieszka Homan)
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz