Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, pod red. B. Chlebowskiego, t. 1, Warszawa 1880 s. 896.

Dalnicz (z Chochołowem, Greniuchami, Herawcem i Chochołoami), wieś, pow. żółkiewski, oddalona o 3 mile na wschód od Żółkwi, o 5 na południe od Batiatycz, o 9 kil.na północ od Żółtaniec, w okolicy piaszczystej, leśnej i bagnistej. Przestrzeń pos. więk.: roli ornej 129, łąk i ogr. 203, pastw. 231, lasu 1638; pos. mniej.: roli ornej 223, łąk i ogr. 446, pastw. 79, lasu 9 m. Ludności rz.-kat. 304. gr. kat. 215, izrael. 9: razem 528. Należy do gr. kat. par. w Batiatyczach, rz. kat par. w Kamionce Strumiłowej. B. S.Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz