• Tak kłamie Putin... Wielkie wpadki rosyjskiej propagandy...
    Dość leniwa propaganda, bo nie sprawdza, że łatwo złapać za rękę na oszustwie... Choćby ten materiał z kanału Rossija 1... Rzekomo rozstrzelany przez Narodową Gwardię Ukrainy pod Donieckiem mężczyzna faktycznie zginął w rosyjskiej Kabardyno-Bałkarii i to dwa lata temu...

    Dziewczynka zabita podczas ostrzału lotniska w Doniecku faktycznie zginęła w Syrii...

    Czyżby w to faktycznie włoscy zwolennicy Rosji protestujący przed ukraińską ambasadą w Rzymie? Bynajmniej... To studenci manifestujący przeciwko zmniejszeniu świadczeń socjalnych...

    Bombardowany Słowiańsk? Otóż nie, to kanadyjski Québec z 2013 roku... Płonie wykolejony pociąg...

    Samolot bezzałogowy "strącony nad Donieckiem" faktycznie spadł w Armenii...

    Rzekomy sukces separatystów - strącony ukraiński śmigłowiec - faktycznie należał do syryjskich sił Assada...

    Oenzetowskie śmigłowce nad Ukrainą? Nie, to zdjęcie sprzed 3 lat i dotyczy Wybrzeża Kości Słoniowej...

    http://www.sfora.pl/swiat/Tak-klamie-Putin-Wielkie-wpadki-rosyjskiej-propagandy-s68349-slide7

  • nina .pl svoboda ukraińcy mają kompleksy......tylko dlaczego tak okrutnie mordują?i tak z tej biednej zach ukrainy wszyscy wyemigrują , młodzi , a starzy zmierzą się drożyzną

  • Słabe. Słabo im wyobraźnia działa. Zgodnie z prawidłami sowieckiej propagandy winno być "porąbano siekierami, a później zgwałcono".

  • "Ale nie jest jeszcze tak strasznie jak w Słowiańsku. Tam ma miejsce totalna czystka, na przykład, na placu pokazowo rozstrzelano matki ochotników walczących z faszystami" Super tekst, zapomnieli napisać o masowych grobach i zbiorowych gwałtach, co za propaganda, czy autor jest pewny tego co pisze ? Najgorsze jest to że ten portal przeglądają ludzie mający złe doświadczenie z Wołynia i taki bzdurny tekst może wywołać jednoznaczne skojarzenia. Oczywiście podejrzewam że może dochodzić do samosądów i jakichś aktów bandytyzmu , ale bez przesady.

  • Nie rozumiem, czego "mamy" uniknąć, bo pochodzimy z tej strony linii Curzona i po tej stronie też mieszkamy. Natomiast sprawy majątkowe Polaków wywiezionych do Polski i Ukraińców wywiezionych na Ukrainę zostały uregulowane umową o przesiedleniu. Jeżeli Ukraina wstąpi do UE, to większe prawa do roszczeń będą mieli Ukraińcy przesiedleni do USRR, bo w momencie przesiedlenia byli obywatelami polskimi. Czy to jest sprawiedliwe, czy nie - trudno mi rozstrzygać, ale z punktu widzenia prawa tak to wygląda.

  • Ukraina będzie musiała zwrócić majątek Polakom wywiezionym do Polski. Nie unikniecie tego.

  • No tak głupi tekst to rzeczywiście może mieć tylko kremlowską proweniencję. Ale tak mniej więcej właśnie straszą ludzi na wschodniej Ukrainie, bo oni są odbiorcami głównie rosyjskojęzycznych, kremlowskich mediów. Przecież kumaty człek porówna sobie z warunkami akcesji środkowoeuropejskich krajów do UE i zrozumie bezsens takich straszaków. To tak, jakby przed wstąpieniem Polski do Unii straszyć, że Wrocław znowu będzie się nazywał Breslau, a cały majątek ziem zachodnich musi zostać zwrócony byłym niemieckim właścicielom. A dlaczego Kraków nie został zwrócony (w sensie majątkowym) Austriakom, skoro cezurę autorka wyznaczyła akurat na 1917? Rany boskie, ruskie chyba same nie wierzą w to, co piszą.

  • Zapłacili po 1600 dolarów za komplet kamizelka + hełm ,wychodzi to prawie trzy razy drożej niż
    kamizelki produkcji Ukraińskiej. Aby to uzasadnić podano testy którym poddano kamizelki ,między
    innymi z dziesięciu metrów strzelano z karabinu wyborowego Dragunowa.
    Test przeszedł pozytywnie.

    tagore

  • Wstępna decyzja o likwidacji spółki z końcem tego roku już zapadła,
    ciekawy jestem jaki będzie ton wypowiedzi Litewskich polityków w tej
    sprawie jesienią.Litwa jest członkiem unii i paliwa ze względu na mały rozmiar kraju
    bez problemu ludzie przywiozą zza granicy. Tak ,że akcyzy Litwa też nie dostanie.
    Bycie członkiem unii czasami jest kłopotliwe ,nie da rady opodatkować paliwa
    przywożonego z innego kraju unii przez obywateli.

    tagore

    tagore

  • Dla mnie to absolutne mistrzostwo pilotażu oraz maksymalna koncentracja do końca zadania. A tak łatwo w tej fazie lotu o rozprężenie. Brawo Rosjanie!! Musiało się bardzo dużo zmienić na liniach pasażerskich od czasów ZSRR.

  • Wyglada na to ze gdyby nie uwazni Rosjanie - to by byla katastrofa jak w przeszlosci na Canary Islands, tam ten scenariusz taki sam ale we mgle. Wtedy Holender spieprzyl.

  • Gratuluję, pańskim wnukom twórczej pracy przy czyszczeniu stawu z roślin na posesji. Moje wnuki jeszcze nie pracują, są zdecydowanie niepelnoletnie. Ale mam nadzieję, że jak dorosną, znajdą troszkę ambitniejszą robotę... Żegnam

  • Zabierasz Pan glos jako dr Jakyll, czy jako Me Hyde? Nudzi mnie to, ale powtórzę (choć miałem już tego nie robić) Nie interesuję mnie Pańska opinia ani o mnie, ani na każdy inny temat... Po prostu je znam. A zamiast wyrzucać siebie inwektywy, lepiej się Pan zastanów nad sobą... Z korzyścią - być może - dla społeczeństwa, Polski i dla rodziny. Żegnam

  • Pani Jasiu_De, już po spotkaniu z Panem "Sylwia"?. Zdrowia Pani życzę. No to jak, da mi Pani spokój. Na wnuki chyba nie może Pani liczyć, moje pracują na posesji - czyszczą staw z roślin. I ja też żegnam.

  • Tak, szczególnie po tym, co zrobili w mikrorajonie Artioma. Rezuny i syjoniści po rzezi w mikrorajonie Artioma nie będą mogli tam sprawować normalnej władzy! To oczywiste, ale czy mógłbyś coś jeszcze o tej okrutnej rzezi napisać? Bo rozumiem - przedawkowałeś w sobotę, od kompa odpadłeś, ale krwawe wizje mogłeś mieć dalej. Opowiedz o tym, to bardzo ciekawe.

  • Myślę, że jest Pani nazbyt okrutna dla Pana Uri. To przecież czlowiek... Nawet jeśli komuś brakuje mu ludzkich cech, to z roślinami bym go nie kojarzył... (oczywiście wiem, o co Pani chodzi - tylko tak się przekomarzam...). Bardziej interesuje mnie empatia Pana Uriego - myślę, że ją ma, ale jaką? Jakie ma Pani zdanie w tej kwestii?

  • Słuchaj łajzo ruska, już myślałem że będę miał spokój. Istniejesz tylko dzięki pomyjom, które na mnie wylewasz. Oprócz tego zero treści oprócz ruskiej głupiej propagandy. Wystarczy że nie będziesz przyklejał się do mnie to co będziesz miał do powiedzenia?. Pomówienia, wyzwiska, chamstwo wobec mojej osoby. Potworna asymetria zachowań, zero argumentów i sensownej treści. Tylko podłe wyzwiska zamiast argumentów. Od mojej rodziny, kościoła odpieprz się chamie. Dla mnie jesteś moralną dziwką z zerem argumentów i bez możliwości umysłowych na racjonalną dyskusję.

  • Panie Tutejszym, czy ma Pan jakieś problemy z percepcją? Prosiłem... I niech Pan zapanuje nad swoją chorą wyobrażnią, bo to się może skończyć wizytą u psychiatry... Wtedy będziemógł Pan zrobić coś pożytecznego... Np. wyprowadzić wnuki na spacer... Żegnam

  • Jest Pan genialny - to może być prawda... A ja myślałem, że tylko się "wzburzył"... Teraz, gdy o tym myślę, widzę, że może nieć Pan rację. Rzeczywiście, gdzie był Pan Uri , był i Pan Tutejszym... Teraz, kiedy już wie, że my wiemy, to pewnie się zmieni... A swoją drogą, czy nie trzeba mieć do tego rozdwojenia jażni...? Taki dr Jakyll (prawie) i Mr Hyde....

  • No nareszcie cos pozytywnego.Oby tylko to zrealizować szybko i madrze.Szef tej firmy bedac w marcu w Polsce zobowiazal się ze gdy Polska podpisze kontrakt z nimi to pociski/rakiety maga być produkowane i modernizowane w RP oczywiście w ramach współpracy.

  • Podobno nie chcą słuchać Pana nawet wnuki, Panie Tutejszym – proszę i mnie nie męczyć… Pańskie opinie mnie nie obchodzą - zbyt dobrze je znam, a i przekonywać Pana, że wielbłądem nie jestem, nie mam ani czasu, ani sił, ani ochoty. Zresztą kto chciałby ładować się w przedsięwzięcie nie rokujące żadnych szans na powodzenie…? Myślałem, że już to Pan wiesz, żeś Pan zrozumiał, ale nie… Piszę więc po raz ostatni, jeszcze raz - najprościej jak umiem tak, żeby to do Pana dotarło, żebyś to Pan zrozumiał: Żegnam. Wiem, że nie przeczytasz Pan tego w GW, ani w żadnym innym zaprzyjaźnionym medium – stąd zapewne wystąpią pewne problemy z PERCEPCJĄ tej wiadomości przez Pana. Muszę wierzyć, że do Pana dostrzeże –mimo to. Czuję się jednak w obowiązku powiedzieć: dlaczego żegnam. Moim zdaniem ktoś, kto nie zadaje sobie nawet trudu, by przeczytać wiadomość na którą „odpowiada”- nie jest godzien odpowiedzi. Ktoś, kto odpowiedz zaczyna od słów „Nie piszę do Pana. Ale dla tych, którzy kiedyś będą czytać moje słowa…” – nie jest jej godzien po dwakroć… (jedno wynika z drugiego: interlokutor jest Panu potrzebny, by mógł Pan pisać dla „potomnych”…) Ktoś, kto najpierw ruga Pana ninę, za ą” i za „ę”, a zaraz potem pisze do niego ulizany tekst o tym, że ukończył studia podyplomowe, i że był PRYMUSem, musi dobrze wiedzieć, co to jest – jak to sam napisał „chamska mania i poczucie wyższości”… Siedzisz Pan cały dzień przed komputerem, i wysyłasz ciągle te same „przemyślenia” (by nie powiedzieć wypociny). Mógłbyś Pan ten czas spożytkować lepiej, choćby wybrać się z wnukami na spacer… No tak, ale podobno wnuki nie chcą Pana słuchać i mówią, że się Pan powtarzasz… (muszą Pana słuchać? – a próbował Pan z nimi kiedyś porozmawiać? Skąd ja to znam, i dlaczego tak dobrze je rozumiem?). Jest Pan dla mnie jak otwarta księga, i to księga nie warta czasu, jaki trzeba by poświęcić na jej przeczytanie)… Wiem, że nie wykorzysta Pan mojej życzliwej rady – poniekąd może i lepiej…, więc dam Panu inną. Zamiast zostawiać po sobie „ślad” na tym forum, powinien Pan zainteresować swoją osobą jakiegoś psychologa, psychiatrę, albo geriatrę… Proszę sobie wyobrazić, że studenci medycyny za 10, 20 lat będą uczyć się na Pańskiej osobie, jako na klinicznym przypadku, czegoś tam… Nie było by miło?. Nie? No to może by Pan poszedł do kościoła i spytał w modlitwie: Boże, jesteś ze mną? – o to, że pytanie brzmiałoby: Boże, czy jestem po Twojej stronie, nie przyszłoby nawet Panu przez myśl. Bo nawet jeśli nie przyznajesz się Pan do tego nawet sam przed sobą, to masz Pan, cytuję znowu „chamską manię i poczucie wyższości”. Nie ukrywam - nikłą mam nadzieję, że skorzysta Pan, z którejś z moich rad, dlatego kończąc, proszę o jedno. Niech nie pisuje Pan pod moim nikiem… Im dalej, tym lepiej, bo – jak to Pan sam żeś napisał? – mniej „śmierdzi”… Żegnam

  • @zarptak:Gdyby była to prawda to myśli Pan ze Rosjanie przesliby nad taka sprawa spokojnie.Prosze pamietac ze propaganda sowiecka opierala się najpierw na "doznaniach starszych braci w wierze" a potem w polaczeniu z goebelsowska była jedna z najlepszych na swiecie(jest tak do dziś) i nie przepuscilaby czegos takiego.Media rosyjskie dzień i noc nadawalyby komunikaty o przystąpieniu Polski do wojny z Rosja.Dzien i noc trwalaby spotkania przed kamerami specjalistow od możliwych scenariuszy wydarzen.Na Bialorusi podniesionoby w stan gotowości bojowej dywizjon lotniczy w Baranowicach ze o Krolewcu nie wspomnę.Nasi "pomazancy" byliby wzywani na dywaniki wszelkiej masci "unijnych notabli".Nie skonczyloby się to jednodniowych wzmiankach prasowych zdobytych z trzeciej reki "jedna pani drugiej pani".

  • jaroslaus 7 July 2014, 11:42 Separatyści w odwrocie

    No to teraz żydy puszczą "ukrainę" z torbami. Zapewne zanim się to stanie trzeba będzie ukręcić łeb banderowcom tak jak to zrobiono z Muzyczką.

  • Ciekawe na co szły pieniądze mające pokryć przesunięte płatności jeżeli coś takiego nastąpiło.
    Rozliczenie tego kontraktu powinno być połączone z audytem jego realizacji przez USA.
    Mam wątpliwości czy strona amerykańska go rzetelnie wypełniła.

    tagore

  • Czyżby Swoboda i Prawy Sektor przygotowywały odwiedziny w Parlamencie i u Prezydenta?

    tagore

  • jan_de 7 July 2014, 11:15 Separatyści w odwrocie

    W pewnym uproszczeniu, Poroszenko uzbroił i tych co buszują po całej Ukrainie, i tych co działają na wschodzie, "przywracając tam porządek i konstytucyjny ład". To może być tak, że i jedni i drudzy mogą mu być teraz potrzebni... Potrzebni do czasu, aż wszędzie przywróci "porządek", co w ludzkim języku oznacza: zdobędzie tyle wladzy, ile tylko się da... Dopiero wówczas (tak zrobił Hitler z SA) pomyśli o swoim "image" i zajmie się tymi pierwszymi...

  • http://media.wpolityce.pl/cache/42/ea/42ea840419ac4a47b8989c08f61e5e34.jpg

  • votum_separatum 7 July 2014, 10:42 Separatyści w odwrocie

    Jest też inny problem - jak Poroszenko poradzi sobie z bandami które sam uzbroił, a które buszują po całej Ukrainie w poszukiwaniu swoich wrogów i rozszerzaniu stref wpływów? Niby tu jakieś operacje na wschodzie prowadzi armia UPA, a w samym Kijowie codziennie dochodzi do bijatyk i strzelanin.

  • jan53 7 July 2014, 09:37 Separatyści w odwrocie

    Ciekawe czy Poroszenko wzial pod uwagę dzialalnosc "partyzantki" i grup przeszkolonych do destabilizacji zycia społecznego oraz gospodarczego w tamtym regionie?Poza tym nikt nie mowi i pisze jak duże sa tam straty w infrastruktorze przemyslowej i socjalnej.Wydac polecenie aby jednego dnia przywrocic porządek to jedno a zrealizować to inna sprawa.

  • @darek3013: Mnie szlag trafia jak widze tych naszych mało rozwiniętych na umyśle i historycznie politykierów dających wsparcie Ukraincom.Owszem jestem na tak,ale niech się określa kim sa i będą oraz jakie to państwo ma być.Bo to co widać i slychac to coraz więcej do powiedzenia ma ten ichniejszy tzw."Prawy Sektor",a to nic dobrego nie wrozy.Uwazam caly czas ze czy Ruski czy Ukrainiec u naszych granic,to jedna i ta sama cholera wiec nie widze powodow do radości a raczej trzeba zakasać rękawy i postawić się max.na zbrojenia,bo wcześniej czy później dojdzie do konfliktu.Putin już dal sygnal ze żadne granice w Europie nie musza być stale na wieki.

  • Wbrew pozorom to nie była łatwa sztuczka :)

  • Ogólnie to jedno co zrobią Rosjanie to Ławrow gdzieś zadzwoni, zaprotestuje, pomediuje. Pewnie liczą na ciągły konflikt zbrojny w tym rejonie. Poza dużą ilością ofiar wśród ludności cywilnej spowodowaną przez rezunów banderowskich, dojdą jeszcze morderstwa w czasie czystek i być może to spowoduje jakiś gwałtowniejszy rozruch wśród miejscowych. De facto rezuny i syjoniści jacy rządzą obecnie w Kijowie nie będą tam mogli sprawować normalnej władzy, nie po tym co zrobili.

  • Mi się zdaje, że przynajmniej ostatnio polaków znajdziesz pan w większości konfliktów zbrojnych na świecie w roli najemników. Duch lisowczyków w narodzie jest...

  • Było ich sześciu - Janukowicz i pięciu z Berkutu :-D

  • Panie Jan53 spokojnie. Nawet jak złapią tam Polaka z bronią w ręku i dowodem osobistym to uważam że po bliższym przyglądnięciu sie takiemu delikwentowi okaże się że jest to Ukrainiec mieszkający w naszym kraju gdzieś na północy lub zachodzie od 2-3 pokoleń w wyniku Akcji Wisła. Oczywiście jak trzeba walczyć lub mordować to będzie darł gębę że on Ukrainiec, małojec, ale jak mu pióra przy kuprze zaczną się palić to zaraz się okaże że on Polak - wystarczy poczytać jak chętnie banderowscy zbrodniarze przyznawali się do polskości czym oszukali Andersa w 45 roku gdy Rosjanie się o nich upomnieli. A wystarczyło ich po prostu wydać - zrobiono by z nimi porządek. W tym kontekście oczywiście jasnym jest także że Akcja Wisła była ogromnym błędem - należało wysiedlić bandytów na wschód lub doprowadzić do zatrucia się ołowiem a nie przesiedlać na ziemie odzyskane. Marne skutki tych przeszłych decyzji odczuwamy do dziś na przykład w takiej sytuacji jak ta z Ukrainą i totalnym wsparciem tego sezonowego państwa przez "nasze" media i elity.

  • darek3013 7 July 2014, 06:10 Ostatnie lata husarii

    Panie Tomaszu "Aeronauticus" - w jednym z opracowań dostępnych na tym portalu - niestety nie pamiętam tytułu - Pan doktor Sikora w mojej ocenie bardzo przekonująco uzasadnił przyczyny zaniku husarii - 1. Stosowanie przez piechotę wroga tzw. kozłów hiszpańskich które były przeszkodą niemalże niemożliwą do sforsowania dla konia a co za tym idzie odpadała główna zaleta husarii czyli bezpośrednia szarża,2. wzrost skuteczności broni palnej co spowodowało znaczny wzrost strat wśród husarzy, 3. ogólne zubożenie Polaków co przełożyło się na radykalne obniżenie liczebności tej formacji. Wyposażenie husarza w szczególności konie było sprawą niezwykle kosztowną a przysłowiowym gwoździem do trumny okazał się potop szwedzki który zruinował ekonomikę zarówno państwa jak i szlachty. A husarz przecież musiał kupić wszystko oprócz kopii za własne pieniądze. Było na to stać tylko elitę, najbogatszych.

  • @zarptak: A Panu ci "polscy najemnicy" autografy dali ze piszesz Pan ze to Polacy?A może ma Pan inne dokumenty ze to Polacy?Zapewne wszyscy bylibyśmy Panu wdzięczni za udostepnienie nam materiałów dowodowych w tej sprawie

    Nie jest żadna tajemnica ze wschod Ukrainy jest prorosyjski i to w 80% a zachod probanderowski.Jest tylko kwestia czasu kiedy po tzw."federalizacji" wschod Ukrainy będzie rosyjski.Nie wiadomo tylko ile tego wschodu się przyłączy.

  • aeronauticus 7 July 2014, 02:01 Ostatnie lata husarii

    Stopniowa likwidacja husarii miala zapewne zwiazek ze zmiana taktyki uzycia kawalerii wzorowanej na jezdzie saskiej, pustkami w skarbcu i upadku polskiej szkoly jazdy z ktorej do dzisiaj praktycznie nie zachowalo sie nic - wszyscy ucza sie jazdy w stylu angielskim a to co wiemy o naszej kawalerii to w duzej mierze skola niemiecka. Jazda husarska wymagala szkolenia praktycznie od dziecka by opanowac kierowanie rozpedzonym koniem trzymajac kopie i strzelajac z bandoletu zarazem.
    Taktyka husarska laczyla sztuke jazdy rycerskiej z elementami wschodnimi: atak rozpoczynal sie w rozluznionym szyku na modle tatarska pozwalajacym na rozpedzenie koni do galopu i utrudniajacym celowanie artylerii przeciwnika. Po wrogich salwach armatnich i po pierwszej palbie z muszkietow przeciwnika (w przypadku ataku na piechote), przed uderzeniem w szeregi wroga szyki zwierano - pierwsze szeregi zwalnialy a tylnie wchodzily miedzy nie tworzac jednolity szpaler - jak widac na oryginalnych rycinach. Kopie tylnich rzedow dosiegaly grotow pierwszych - stad tez zroznicowana ich dlugosc. W latach pozniejszych tylnie szeregi nie mialy kopii tylko czekany lub szable. Husarze byli cwiczeni w zwieraniu i rozluznianiu szykow, zawracaniu koni nieomalze w biegu (po osadzeniu) i w strzelaniu z bandoletow (cos pomiedzy pistoletem a karabinem) opartych o biodro, juz po wykruszeniu kopii.
    Jesli chodzi o skrzydla to stawiam na to ze musialy byc przydatne do czegos pozytecznego by byc uzyte w boju. Mysle ze chodzilo tu nie tylko o efekt psychologiczny, furgot czy powiekszenie widma rycerza ale rowniez o oslone jezdzca trzymajcego dluga kopie przed cieciem, wypchnieciem z siodla czy zarzuceniem arkanu.
    Nota bene na zadnym filmie historycznym nie pokazano prawdziwej szarzy husarskiej tylko jakies takie mgliste przeloty i podskoki!
    Tomasz z Montrealu

  • Panie Janie_De. Ten gość tzw. Tutejszym, po prostu się pomylił. Dodał wpis w stylu uri (jego ulubiony zwrot :"ruski krecie") a był zalogowany na forum jako "Tutejszym". To jest ta sama osoba występująca na tym forum pod dwoma nickami.

  • tutejszym 6 July 2014, 22:44 Siły ukraińskie weszły do Kramatorska

    Dopowiadam: Przyszły dwa wagony dokumentacji od Rosjan dla produkcji rakiety, w postaci makulatury. Porozrywane, pogięte tomy dokumentacji były wrzucane widłami!. Tak już wtedy traktowano Polaków. Po 3 tygodniach dostali wspaniałe rozwinięcie wyrobu oraz listę brakujących skompletowań zespołów, podzespołów i detali. Rzeczywiście Polacy potraktowali ich z pańska, pokazali "lwi pazur". Z uzupełnieniem, zamianą technologi poradzono sobie. Ceną było rozwiązanie zespołu. I to przez obecnych sojuszników przy akceptacji decydentów. Jednym z poprzednich pracowników tego zespołu w T12 był Jacek Karpiński, informatyk, jego praca oraz produkcja mikrokomputerów K-202 została zniszczona przez władze PRL, potem chodował świnie... Amerykanie chcieli go kupić, a On nierozsądnie nie chciał się zgodzić, Jego ideą była praca dla dobra kraju, dla Polski ... więcej na http://lustronauki.wordpress.com/2010/02/27/jacek-karpinski/ Pan Jacek podobno kiedyś stwierdził, że w zaprzestaniu produkcji K-202 i jego odsunięciu maczali Amerykanie. Dokonali chandlu z władzami PRL. Potem próby produkcji tego mikrokomputera podjęto w ZSRR, nic im z tego nie wyszło, ku radości i ukojeniu serca Pana Jacka.

  • krok 6 July 2014, 21:38 Krąg wokół tatarskiego meczetu

    Chodzi mi tylko o jedno podstawową rzecz. Epatowanie Tatarskością jak w przypadku jakiś tam kręgów, tęczy itd. odnosi odwrotny skutek do zamierzonego. Od wandalizmu są odpowiednie służby. One mają obowiązek reagowania na takie incydenty, a nie społeczność zapędzona do tworzenia kręgów. Tatarzy w Polsce, których szanuję są wzorem dla innych mniejszości względem asymilacji. Chodzi mi jedynie o to, nie wiem jak się wyrazić, podkreślenie narodwości, w której żyję wobec tej z której pochodzę. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której narodowość , z której pochodzę, bierze górę nad krajem w którym żyję. Żadne kręgi i inne figury geometryczne nie dadzą tego tatarom co współżycie zgodnie z ludźmi w ich kręgu. W ich przypadku z Polakami.

  • widzę, że polscy murzyni wciąż tańczą, klaszczą i śpiewają. "Wiesz, że sojusz polsko-amerykański jest nic nie warty. Jest szkodliwy, bo daje poczucie bezpieczeństwa. (…) Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Francuzami… Bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską ocenę. Taka murzyńskość…" Sikorski do Rothfelda. O przepraszam - "Rostowskiego"

  • @Uri. To, że wyjdzie to bokiem Tuskowi to jedno, ale za jego nieudolną politykę wschodnią zapłacą wszyscy obywatele Polski.

  • Polska jest dla Putina nietykalna. Jesteśmy dobrze umocowani w NATO. Jakikolwiek akt agresji wobec naszego kraju to powtórka z 1.09.39r. Tego Putin nie chce. Inna jest sytuacja Ukrainy. Zachód nie będzie walczył za Kijów. Nie przy pomocy czołgów i samolotów. Owszem : noty dyplomatyczne, ograniczone sankcje gospodarcze. Jak najbardziej ale nic więcej. Prawdziwego asa w rękawie trzyma Rosja. Dzisiaj jestem przekonany że to polityka wewnętrzna zadecyduje o tym co Putin zrobi. Na razie poparcie wyborców mu rośnie. Ma sukces.

  • Odnoszę wrażenie że ta cała "wojna" ukraińska jest potrzebna Putinowi dla osiągnięcia celów politycznych wewnątrz Rosji.

  • Sprawa jest dużo poważniejsza niż w wypadku Litwy ale kształtuje się na naszych oczach i wiele
    się może zdarzyć. W zasadzie wszystko zależy od Putina ,to jego decyzje kształtują w znacznej części
    sytuację Ukrainy i niestety Polski w tym konflikcie.

    tagore

  • Obawiam się że Ukraińcy chcą powtórzyć manewr Litwinów w stosunku do naszych.

  • Przegląd dyskusji w parlamencie Ukrainy nie nastraja optymistycznie w kwestii warunków współpracy
    i w ogóle współpracy.

    tagore

  • tagore 6 July 2014, 18:51 Krąg wokół tatarskiego meczetu

    Smutne gdy ludzie nie znają historii własnego kraju.

    tagore

  • 1. Jeżeli mamy pomóc Ukrainie to oczekuję jakiś konstruktywnych propozycji ze strony Kijowa.
    2. Jak Ukraińcy chcą rozwiązać problemy Polaków na Ukrainie ? polskie szkolnictwo, media, zwrot majątku itd

    http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ks-isakowicz-zaleski-komentuje-odmowe-zwrotu-kosciola-sw-marii-magdaleny-we-lwowie-na-nic-zdalo-sie-polskie-poparcie-dla-majdanu-w-kijowie

    Nie widzę dobrej woli ze strony Kijowa by rozwiązać problemy w stosunkach między naszymi narodami.