Hillary Clinton uważa, że partie centrolewicowe powinny przyjrzeć się przyczynom stojącym za Brexit i wyborem Donalda Trumpa.

W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu The Guardian, była pierwsza dama, sekretarz stanu i kandydatKa na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej, chwali hojność kanclerz Niemiec Angeli Merkel w otwarciu granic na imigrantów, lecz przestrzega problem związane z polityką imigracyjną motywują prawicowych wyborców, co skutkowała m.in Brexitem i wyborem Donalda Trumpa.

„Sądzę, że Europa musi poradzić sobie z migracją, ponieważ właśnie to rozpaliło płomień” – stwierdziła Clinton w odniesieniu do powodów sukcesów politycznych prawicowych populistów. Clinton zauważyła też, że „Europa odegrała swoją rolę i musi wysłać bardzo jasny sygnał – ‚nie będziemy w stanie nadal zapewniać schronienia i wsparcia’ – ponieważ jeśli nie zajmiemy się kwestią migracji, nadal będzie ona zakłócać wspólnotę polityczną”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Clinton skrytykowała rownież Donalda Trumpa za to, że wykorzystywał kwestię imigracji w swojej kampanii prezydenckiej w sposób negatywny. „Istnieją rozwiązania dotyczące migracji, które nie wymagają dociskania dziennikarzy, przeciwników politycznych i prób podporządkowania władzy sądowniczej, ani uzyskania pomocy finansowej i politycznej od Rosji, aby wesprzeć własne partie polityczne i ruchy polityczne” – podkreśliła Clinton w wyraźnej aluzji do Trumpa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hillary Clinton będzie ponownie ubiegać się o prezydenturę?

kresy.pl / the guardian
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz