Dzisiaj o godz. 12.30 czasu polskiego odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji Łączności z Polakami za Granicą Sejmu RP.
Jedną z kwestii, którą mają omówić posłowie z komisji sejmowej, będzie sytuacja oświaty polskiej na Litwie. Informację na ten temat przedstawi Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski.
Parlamentarzyści whodzący w skład komisji będą rozmawiali również m.in. o sytuacji mediów polskich na Łotwie oraz omówią temat Polskiego Cmentarza Wojennego na Monte Casino.
Do zakresu działania Komisji Łączności z Polakami za Granicą Sejmu RP należą sprawy więzi z krajem Polaków i osób pochodzenia polskiego zamieszkałych za granicą na stałe lub czasowo.
Komisja liczy 38 posłów, jej przewodniczącym jest poseł Michał Dworczyk. Szef Komisji ma 5 zastępców: Adama Andruszkiewicza, Małgorzatę Gosiewską, Artura Górskiego, Leonarda Krasulskiego i Wojciecha Ziemniaka.






























