Coraz mniej Polaków rozważa emigrację

/
Pracownia Kantar Millward Brown na zlecenie Work Service przeprowadziła…

Delegacja polskiego parlamentu ruszyła na Białoruś

/
Delegacja polskiego parlamentu ruszyła we wtorek na Białoruś.…

Grani-T-owe przewodniki

/
"2 brzegi Zbrucza", "44 drewniane świątynie Ziemi Lwowskiej", "83 świątynie Ziemi Tarnopolskiej", "5 szlaków ze Lwowa" - to tylko niektóre tytuły serii ciekawych ukraińskich przewodników turystycznych opisujących obszary dawnych Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej.

Ukraińskie drogi

/
"Powiadają, że dwie są drogi w życiu, jedna gładka i wesoła do piekła, druga ciężka i ciasna do nieba. Jeśli tak, to poleskie drogi wprost do królestwa niebieskiego prowadzić muszą i to pewna, że tam już niejednego zaprowadzić musiały" - pisał ponad 130 lat temu Józef Ignacy Kraszewski we "Wspomnieniach Wołynia Polesia i Litwy". To samo bez żadnej różnicy można powiedzieć dziś o drogach ukraińskich.

My, kontrabandisty

/
Tylko tu naprawdę szanują hetmanów, tylko tutaj nawiązują się prawdziwe stosunki handlowe Polski z Ukrainą, i tu tylko samochód "pije" więcej niż pojemność jego baku - granica polsko-ukraińska, miejsce niezapomnianych wrażeń.

Litwa - informacje praktyczne

/
Polacy nie mają dużej wiedzy o naszym północnym sąsiedzie, z którym przez wiele wieków łączyła nas wspólna historia. Wielu nawet wydaje się, że jadąc na Litwę, znajdą się na dalekim Wschodzie. Nie znamy tamtejszych realiów.

Ukraina - informacje praktyczne

/
Wielu naszych rodaków, zupełnie niesłusznie, obawia się jeździć na sąsiednią Ukrainę. Wynika to głównie z nieznajomości tamtejszych realiów i niedużej wiedzy Polaków o naszym sąsiedzie.

Białoruś - informacje praktyczne

/
Na Białoruś można pojechać samochodem, pociągiem, rowerem, motocyklem , a nawet kajakiem. Można to czynić za duże, jak i za małe pieniądze, w zależności z jakiej klasy hoteli chce się korzystać i czym się poruszać.