Media zbliżone do obozu władzy informuja, że do zmiany może dojść w tym tygodniu.

„Sieci” informuje: „Nowym premierem na dziś ma zostać Mateusz Morawiecki. Prawie na pewno. Prawie, bo to jednak trudna układanka. A stawka wysoka. Zmieni się więcej, niż wielu sądzi”.

W ostatnich dniach pojawiały się informacje, że Anna Strężyńska, Witold Waszczykowski, Antoni Macierewicz i Jan Szyszko mieli stracić stanowiska.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Według nieoficjalnych informacji podanych przez dziennik „Fakt”, w ramach zapowiadanej rekonstrukcji rządu, przesuwanej z listopada na grudzień, ma dojść do znaczących zmian w resorcie obrony. Mianowicie, obecny minister Antoni Macierewicz miałby zostać zastąpiony przez wiceministra Michała Dworczyka, wcześniej szefa Komisji Łączności z Polakami za Granicą. W ramach MON Dworczyk odpowiada m.in. za kwestie dotyczące obrony terytorialnej czy klas mundurowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Fakt”: Dworczyk na szefa MON, Macierewicz na Maszałka Sejmu

Według „Faktu”, wiceminister Dworczyk w ostatnim czasie często gości w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej, a Macierewicz miał jakoby „wypaść z łask” szefa partii, Jarosława Kaczyńskiego. Wiceszef MON pytany przez media zaprzecza jednak doniesieniom ws. możliwego awansu i mówi, że „nie ma takiego tematu”.

Kresy.pl / Interia

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jerzyjj
  jerzyjj :

  Rzady Zydow w Polsce-Morawiecki
  wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/13/rzady-rzydow-w-polsce-mateusz-morawiecki
  „Premier to bankster i lis bardziej przebiegly niz Balcerowicz(Aaron Buholtz), Lewandowski(Aaron Langman), i Petru(rumunski cygan, leninowiec, przebywajacy z rodzicami w ZSRR i szkolony przez GRU. Jego promotorami byli uwaga! zydzi Cimoszewicz(Dawid Goldstein), Geremek(Berele Lewartow), Michnik(Aaron Szechter) i Balcerowicz(Aaron Buholtz)) do kupy wzieci. On nawet nie sprzedaje za czapke gruszek naszej gospodarki. On rozdaje za friko.”
  Polecam ten artykul dla naiwnych (PISOMATOŁÓW) PiSiakow. Z tej maki moi drodzy naiwniacy chleba nie bedzie. Z jednej strony rozdawana jest kielbasa wyborcza, a z drugiej strony, tej ciemnej, jestesmy rabowani z dorobku pokolen przez przebieglych, oszustow, „naszych starszych braci w wierze”.
  Bez zmiany systemu finansowego opartego na dlugu na system bez dlugu i lichwy nic sie nie zmieni na lepsze. Malo tego bedziemy jeszcze bardziej, w sposob jeszcze bardziej perfidny okradani z dorobku pokolen, az do zupelnego konca i uczenienia z nas niewolnikow za miske ryzu. Ci smutni panowie nawet o tej zmianie sie nie zajakna, dlatego zupelnie nie wierze w ich tzn. reformy, ktore jak zwykle nie wyjda. Niemce wtedy powiedza z szyderstwem o polskiej gospodarce-polnische wirtschaft, a to raczej powinni powiedziec jude wirtschaft.