Kibice Legii Warszawa zostali zaatakowani w Kijowie przez fanów miejscowego Dynama. W stolicy Ukrainy doszło w pewnym momencie do prawdziwego polowania na Polaków. Milicja nie reagowała.

Wydarzenia skomentował dla portalu parezja.pl jeden z liderów Ruchu Narodowego Artur Zawisza.

Rzekoma przyjaźń Ukraińców wobec Polaków okazała się fałszywa. Węgierski kibic nigdy nie zostałby zaatakowany w Warszawie, a polski kibic w Kijowie został zaatakowany bez pardonu– skomentował zajścia w stolicy Ukrainy wiceprezes Ruchu Narodowego Artur Zawisza.

Przeczytaj także:Ukraińscy kibice pobili polskich dziennikarzy [+FOTO]

Co ważne, rzecz nie działa się na tzw. terenach banderowskich, ale w centrum kraju. Na szczęście, kibice Legii potrafili odeprzeć atak i skutecznie kontratakować. Pochwalił ich za to publicznie Prijovič – serbski zawodnik Legii– powiedział Zawisza.

Przeczytaj także:Polowanie na Polaków w Kijowie

Wiceprezes Ruchu Narodowego zaznacza, że nad takimi zdarzeniami nie można przejść do porządku dziennego.

Oczywiście w polityce interesy są ważniejsze niż emocje, ale nie można być ślepym na antypolskie nastawienie sprzeczne z propagandowym obrazem serwowanym przez główne siły polityczne– podsumował Zawisza.

parezja.pl/KRESY.PL

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. wojewodamichal1
  wojewodamichal1 :

  Zawisza coś chciał udowodnić, więc znalazł co chciał. Mógł napisać, że pogarda Polaków do ukraińców jest – i wynika z historii -ukraińcy bestialsko mordowali bezbronnych cywili. Niecheć ukraińców do Polaków wynika zapewne z ich kompleksu niższości względem Nas jak i prania mózgów przez ruskich przez setki lat. Z tym się zgodzę. Ale pisanie, że pobili się kibicie np. Wisły z kibicami Legii nie wynika z tego, że Mazowsze i Małopolska to wrogowie – to lekki idiotyzm. Tak samo odnoszenie tego do kibiców Legii i dynama, czy innych baterii, również jest mało sensowne.

  • kojoto
   kojoto :

   W tym przypadku Kresy.pl informuja o prawdziwej nagonce na Polaków wywolanej miedzy innymi anty-banderowskim nastawieniem Polskich kibiców. Wiec to ma podlorze polityczne. Widocznie na UPAdlinie jest tak wielu milosników morderców banderowców, ze za slowo prawdy o UPa sa gotowi rzucac sie na ludzi z nozami, piesciami i czym popadnie… To nie sa zwykle kibicowskie zadymy. Obecnosc brudasów banderowców z innych klubów tez o tym swiadczy.

 2. leo69
  leo69 :

  Ale pieprzenie, mości Panowie. Kibice Legii w zwartej grupie ze śpiewem , zagłuszali upadlińców, prawdziwa potęga. Odgrodzeni od hahłaków kordonem policji. Gdzie tu polowanie. Tak przynajmniej wynikało z prezentowanych materiałów wideo. W materiale podobno z Lwowa , był bity i wyzywany od polskich kurew kibic Legii. To tyle. Myslę , że jakby nie policja to strzepy były by z banderowskich kiboli. Prosze o ogladanie materiałów ze zrozumieniem i nie sianie defetystycznej propagandy.

  • kojoto
   kojoto :

   nie rozumiesz banderowski upadlinski smieciu, ze rusin-ukrainiec nie równa sie upadliniec-banderowiec? To toba pogardzamy i mamy nadzieje, ze za banderowskie poglady bedzie sie conajmniej zamykac, a za dzialalnosc wieszac. Rusinów nam szkoda bo nie dosc, ze sa okupowani, przez zydo-oligarchów i usrael, to jeszcze czerwono-czarna zaraza zbiera tam swoje zniwo i stala sie ideologia panstwowa, tak, ze normalni ludzie juz musza tam byc ostrozni (podejrzewam, ze znaczna wiekrzosc boi sie przyzanc co mysli o UPAdlinskim szowinizmie)