Jak informują źródła ukraińskie, separatyści drugi dzień ostrzeliwują miasto Mariupol, powodując znacznie zniszczenia. Zapis wideorejestratora z jednego z prywatnych samochodów oddaje grozę sytuacji jego mieszkańców.

Mariupol, położony na południowym krańcu frontu, na wybrzeżu Morza Azowskiego, jest ważnym ośrodkiem oporu sił ukriańskich. W związku z tym stał się celem ostrzału separatystów, który wszakże nęka także cywilów i cywilną infrastrukturę. Według źrodeł ukraińskich w mieście zginęło już 30 osób a około 100 zostało rannych.

Pierwsze nagranie ukazuje trafinie przez pocisk ciężarówki.
W drugim obserwujemy jak cała seria pocisków, najprawdopodobniej rakiet systemu „Grad” wybucha tuż obok bloków mieszkalnych.

Nagranie z wczoraj ukazuje pożary wywołane ostrzałem

unian.net/cxid.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

37 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jazmig
    jazmig :

    Zyga jak zwykle powtarza banderowską propagandę. Powstańcy nie ostrzeliwują Mariupola, ponieważ nie zamierzają go w tej chwili zdobywać. Te ostrzały to są banderowskie prowokacje. Już udowodniono, że pierwszy ostrzał był z okolic lotniska, na którym są banderowcy. Powstańcy mają w tej chwili pilniejsze zadania, niż Mariupol.

  2. Avatar
    wladyslaw :

    Szef SBU Naliwajczenko oficjalne powiedzialo, ze za caly rok „antyterrorystycznej operacji” zatrzymany zostal 41 obywatel Rosji. Jeszcze 10 sa na lisce gonczym. Darujcie! Alez gdzie sa te setki rosyjskich „spiegow”, „zolnierzy” i „dywersantow”, o zlapaniu ktorych Naliwajczenko mowil kazdy miesiac po TV? Poroszenko powiedzial, ze 10 tys. rosyjskich zolnierzy marszeruja po Ukrainie. Gdzie oni sa? Ich nie ma ani wsrod jencow, ani wszrod aresztowanych.