We Włoszech w ciągu doby liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła o 368 (z 1441 do 1809) – poinformowali w czasie niedzielnej konferencji prasowej przedstawiciele włoskich władz. W sobotę liczba zarażonych osób w tym kraju wzrosła z kolei o 2853.

Jak podaje Państwowa Agencja Prasowa (PAP), Szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz Angelo Borrelli poinformował w czasie konferencji, że „liczba wyleczonych od początku kryzysu wynosi 2335, to wzrost o 369 w ciągu jednego dnia”.

Zobacz także: Koronawirus: Niemcy zamykają granice

Według oficjalnych danych, łączna liczba osób zakażonych koronawirusem we Włoszech przekroczyła już 27 tysięcy.  368 zakażonych osób zmarło we Włoszech w ciągu doby. Jest to smutna rekordowa liczba – nie tylko na tle Europy, lecz także Chin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje PAP, z najpoważniejszym kryzysem mamy do czynienia w Lombardii. Od soboty zmarły tam 252 osoby. W całym regionie zanotowano natomiast łącznie 1218 zgonów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do tej pory we Włoszech przeprowadzono 124 tys. testów na obecność koronawirusa. 85 tys. w regionach, które zostały najbardziej dotknięte epidemią: Lombardii, Wenecji Euganejskiej i Emilii-Romanii.

„Jedynym sposobem zatrzymania ekspansji wirusa jest skrupulatne i rygorystyczne przestrzeganie zaleceń władz” – stwierdził Silvio Brusaferro, szef krajowego Instytutu Zdrowia Włoch.

Zobacz także: Włochy: Osoby powyżej 80 lat zostaną „pozostawione na śmierć” jeżeli epidemia koronawirusa się rozwinie

pap / tvp.info / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz