We Włoszech w ciągu doby liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła o 368 (z 1441 do 1809) – poinformowali w czasie niedzielnej konferencji prasowej przedstawiciele włoskich władz. W sobotę liczba zarażonych osób w tym kraju wzrosła z kolei o 2853.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa (PAP), Szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz Angelo Borrelli poinformował w czasie konferencji, że “liczba wyleczonych od początku kryzysu wynosi 2335, to wzrost o 369 w ciągu jednego dnia”.

Zobacz także: Koronawirus: Niemcy zamykają granice

Według oficjalnych danych, łączna liczba osób zakażonych koronawirusem we Włoszech przekroczyła już 27 tysięcy.  368 zakażonych osób zmarło we Włoszech w ciągu doby. Jest to smutna rekordowa liczba – nie tylko na tle Europy, lecz także Chin.

Jak informuje PAP, z najpoważniejszym kryzysem mamy do czynienia w Lombardii. Od soboty zmarły tam 252 osoby. W całym regionie zanotowano natomiast łącznie 1218 zgonów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Do tej pory we Włoszech przeprowadzono 124 tys. testów na obecność koronawirusa. 85 tys. w regionach, które zostały najbardziej dotknięte epidemią: Lombardii, Wenecji Euganejskiej i Emilii-Romanii.

“Jedynym sposobem zatrzymania ekspansji wirusa jest skrupulatne i rygorystyczne przestrzeganie zaleceń władz” – stwierdził Silvio Brusaferro, szef krajowego Instytutu Zdrowia Włoch.

Zobacz także: Włochy: Osoby powyżej 80 lat zostaną “pozostawione na śmierć” jeżeli epidemia koronawirusa się rozwinie

pap / tvp.info / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply