Wielka Brytania wyśle ​​na Ukrainę dziesiątki dział artyleryjskich i ponad 1600 sztuk broni przeciwpancernej w ramach najnowszych dostaw broni, aby wzmocnić obronę kraju przed Rosją, powiedział w czwartek sekretarz obrony Ben Wallace.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, Wielka Brytania wyśle ​​na Ukrainę dziesiątki dział artyleryjskich i ponad 1600 sztuk broni przeciwpancernej w ramach najnowszych dostaw broni, aby wzmocnić obronę kraju przed Rosją, powiedział w czwartek sekretarz obrony Ben Wallace.

Zobacz też: Brytyjski wywiad: Rosja wzmacnia pozycje obronne na okupowanym południu Ukrainy

„Wraz z naszymi międzynarodowymi partnerami zapewnimy Ukrainie narzędzia do obrony swojego kraju przed nielegalną inwazją Putina” – powiedział Wallace w oświadczeniu.

Wallace powiedział, że Wielka Brytania dostarczy również systemy radarowe, setki dronów i ponad 50 000 sztuk amunicji.

Zobacz też: Nie żyje Brytyjczyk, który wpadł w ręce separatystów. Truss: Rosja musi ponieść pełną odpowiedzialność

Przypomnijmy, że Holandia będzie szkolić ukraińskich żołnierzy „na dużą skalę” w Wielkiej Brytanii. Ogłosiła to minister obrony Kajsa Ollongren po zebraniu rządu. Pod koniec sierpnia rozpocznie pracę pierwsza partia 65 holenderskich ekspertów.

Jednostki Królewskiej Armii Holenderskiej i Korpusu Piechoty Morskiej dołączają do programu, który rozpoczął się w tym tygodniu w Wielkiej Brytanii. Intencją jest, aby więcej krajów przyłączyło się i wspólnie przeszkoliło około 10 000 Ukraińców w ciągu trzech lub czterech miesięcy.

Ukraińcy przechodzą czterotygodniowe szkolenie podstawowe. Uczą się strzelać i udzielać pierwszej pomocy. „Wojna na Ukrainie wkracza w szósty miesiąc” – powiedziała minister. „Rosyjski postęp w Donbasie jest powolny, ale stały. Ataki na cele cywilne nie są przypadkiem, jak widzieliśmy wczoraj w przypadku rosyjskiego ataku rakietowego na cele cywilne w Winnicy, z dala od frontu. Wsparcie Zachodu dla Ukrainy pozostaje kluczowe dla przeciwdziałania rosyjskiej agresji”.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply