Nacjonalistyczna organizacja „Karpacka Sicz” zapowiada, że będzie likwidować aktywistów węgierskiej partii Jobbik działających na terenie państwa ukraińskiego. Według ukraińskich nacjonalistów Jobbik, a także organizacja HVIM, są wrogami Ukrainy.

Dotarła informacja o szeregu prowokacji na terytorium Zakarpacia nakierowanych na destabilizację sytuacji w regionie, a dokładnie na stworzeniu konfliktu między ludnością ukraińską a społecznością węgierską, co może doprowadzić do eskalacji konfliktu na zachodnich terenach Ukrainy. Prowokatorzy zamalowali węgierskie napisy na drogowskazach w niektórych węgierskojęzycznych wsiach na Zakarpaciu. Jest to jawna prowokacja Federacji Rosyjskiej, która od dawna marzy o uderzeniu naszego państwa od tyłu, a dokładnie od strony naszego Zakarpacia. Ze strony wroga dawno temu rozpoczęła się informacyjna wojna w naszym regionie, która obecnie urzeczywistnia się w realnych działaniach– ogłosili nacjonaliści ukraińscy.„Karpacka Sicz” nawiązała do aktów zamalowywania i niszczenia tablic z węgierskimi nazwami ulic i miejscowości na Zakarpaciu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraina: zniszczono tablice z napisami dla mniejszości węgierskiej. Jest reakcja konsulatu Węgier [+FOTO]

Ponadto, członkowie „Karpackiej Siczy” zapowiedzieli fizyczne likwidowanie członków węgierskiej narodowej partii Jobbik i organizacji HVIM, którzy podejmują działalność na terenie Zakarpacia:

Informujemy, że członkowie pododdziału specjalnego przeznaczenia „Karpacka Sicz” wciąż będą obserwować sytuację i reagować wobec dalszych działań w obwodzie w wypadku wykrycia antyukraińskiej działalności lub szerzenia propagandy, które stanowią niebezpieczeństwo dla narodu ukraińskiego i państwa, będą[też] zmuszeni odwołać się do rozwiązań siłowych, włącznie z likwidacją i zatrzymaniami aktywistów wrogich węgierskich organizacji i partii (Jobbik i HVIM), którzy działają na terytorium Ukrainy, podważając swoimi działaniami autorytet Państwa Ukraińskiego– czytamy w oświadczeniu Karpackiej Siczy.

Zwyciężymy siłą, a nie sankcjami! Sława Ukrainie– tymi słowami kończy się odezwa.

Kilka dni temu Jobbik wydał oświadczenie, w którym potępił uhonorowanie Ukraińskiej Powstańczej Armii przez władze Ukrainy. W wydanym także w języku polskim oficjalnym stanowisku Jobbik przestrzegł przed niebezpieczeństwami, jakie w związku z gloryfikacją UPA mogą mieć miejsce w opinii partii dla mniejszości narodowych na Ukrainie i sąsiadów państwa ukraińskiego.

Jobbik przypomniał również, że UPA odpowiedzialna jest za ludobójstwo ponad 100 tysięcy Polaków na Kresach Wschodnich.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Węgierska partia domaga się autonomii dla Polaków na Ukrainie i przypomina o zbrodniach UPA

7dniv.info / zakarpattya.net / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tagore
  tagore :

  Ukraińscy neobanderowcy działają zasadniczo otwarcie, jednak zabicie ukraińskiego polityka
  dawnej partii regionów czy dziennikarza niechętnego Rządowi Poroszenki to troche inny ciężar gatunkowy niż zabójstwo węgierskiego polityka. Po przekroczeniu pewnej granicy ,
  Rząd Węgierski nie będzie miał żadnego pola manewru. Ciekawe czy nasi genialni politycy
  w ogóle biorą pod uwagę możliwość powstania sytuacji wywołanej wojną domową na Ukrainie
  wymuszającej opowiedzenie się po jednej ze stron. (pomijam tu obecne starcie pośrednio z Rosją)

  tagore

 2. raf66 :

  Ad Tutejszym:Szanowny Panie , otóż Ukraińcy ze Wschodniej Ukrainy próbowali „odciąć tę gangrenę” ze swojego ciała. Jak się to skończyło, wszyscy widzimy. Konflikt zaczął się w momencie kiedy skurwysyny z Kijowa wydali „ukaz” dotyczący języka ukraińskiego, jako języka obowiązkowego na terenie całej upainy.Dla tych ze Wschodu to obcy język…. no i zaczęło się na dobre…Cała ta swołocz z tzw upainy zachodniej to banderowska dzicz z którą niebawem czeka i Nas i Naszych Braci Węgrów niestety wojna.Natomiast co do stwierdzenia że Polska skoryguje swoją politykę wobec upainy… Otóż Polacy muszą pozbyć się miernot intelektualnych i moralnych , które uzurpują sobie prawo do reprezentowania Nas ……mam na myśli ludzi pokroju Schetyny, Wojciechowskiego, Kowala , Bula, oraz innych „polityków” wielkiego formatu. Po oczyszczeniu własnego podwórka w nadchodzących wyborach przyjdzie czas na korektę wzajemnych „stosunków:” z banderowcami.Dziwi mnie tylko fakt że stara się Pan nie zauważać „oczywistej oczywistości” że tzw Naród Ukraiński to pogrobowcy faszystów, to banderowcy i mordercy , to zakała tej części Świata, ale widocznie Pan i Ja mamy inne spojrzenie na otaczającą Nas rzeczywistość.Raf66

  • tutejszym :

   Ma Pan wiele racji, zgadzam się z Panem. Przeszedłem dosyć długą drogę edukacji w tym temacie na naszym Forum. Dziękuję. Z jedną różnicą: staram się nie wrzucać całego narodu ukraińskiego do banderowskiego wora. Osobiście wierzę że Ukraińcy odetną się od tej banderowskiej gangreny, Wszystko co człowiek stworzył człowiek może zmienić. No i ta moja perspektywa: normalna Ukraina i banderowski, faszystowski ZapUkr. Rosja moim zdaniem będzie zainteresowana istnieniem tego faszystowskiego potworka: Straszak dla Zachodu i duży problem dla Polski i Węgier. Pozdrawiam.

 3. smollag :

  Ukraińskie nacjonalistyczne bydło czuje się coraz bardziej bezkarne.To jest efekt ciągłego ustępowania wobec” ukraińskiej wrażliwości „.Nawet jeśli nie wszyscy Ukraińcy tacy są ,to ta nazistowsko-banderowska grupa negatywnie wpływa na obraz Ukrainy w całości.Coraz trudniej zachować kulturę wobec działań i zachowań ukraińców.