Mieszkańcy Teheranu, stolicy Iranu, odczuli w czwartek eksplozję po której zaobserwowali pomarańczową łunę nad miastem – poinformował Reuters. Irańskie władze poinformowały, że doszło do wybuchu magazynu gazu w pobliżu wojskowej placówki.

Jak poinformowała w czwartek Agencja Prasowa Reuters, w Teheranie doszło do eksplozji magazynu gazu w pobliżu placówki wojskowej. Według ministerstwa obrony Iranu wybuch był spowodowany wyciekiem paliwa z jednego ze zbiorników.

Rzecznik irańskiego resortu obrony przekonywał w piątek, że pożar został opanowany i nie było ofiar, ponieważ incydent miał miejsce w pagórkowatej dzielnicy niemieszkalnej.

Zobacz też: Irackie siły bezpieczeństwa zatrzymały w Bagdadzie członków milicji wspieranej przez Iran

Filmy i zdjęcia zamieszczone w mediach społecznościowych, które zostały zebrane przez lokalne serwisy informacyjne, pokazały eksplozję z jasnopomarańczowym błyskiem, a następnie duży dym.

„Niektóre lokalne źródła informowały o dużym pomarańczowym błysku na wschód od Teheranu. Podobno miało to miejsce po głośnej eksplozji. Władze nie wydały jeszcze oświadczenia” – poinformowała irańska telewizja państwowa. Zastępca gubernatora Teheranu Hamid Reza Goudarzi zapewnił, że wszczęto dochodzenie.

Incydent miał nie spowodować żadnych strat, a władze zobowiązały się do przekazywania szczegółowych informacji po zakończeniu śledztwa.

W międzyczasie zgłoszono również, że połowa miasta Sziraz w prowincji Fars nie ma elektryczności po wybuchu w elektrowni. Pożar został ugaszony i trwają prace nad przywróceniem mocy. Według wstępnych danych pożar został wywołany wybuchem, w czwartek o godzinie 23:21 czasu lokalnego

Dwa incydenty wzbudziły obawy w mediach społecznościowych o możliwym ataku na kraj.

Zobacz też: Zbliżenie między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, powodem koronawirus

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply