Jednemu z radnych Swobody bardzo nie spodobało się to, że występujący podczas posiedzenia czerkaskiej rady obwodowej dyrektor hotelu wolał mówić po rosyjsku, zamiast po ukraińsku.

Podczas posiedzenia czerkaskiej rady obwodowej wystąpił p.o. dyrektora hotelu „Dnipro” Borys Lebiedcow. Mówił po rosyjsku, co nie spodobało się radnym neobanderowskiej Swobody. Jeden z nich, Jurij Botnar zażądał, by dyrektor hotelu przeszedł na język ukraiński. – Co ty, głupi? Mów po ukraińsku! – miał mówić „swobodowiec”. Lebiedcow odparł, że wygodniej mu mówić po rosyjsku. Doszło do szarpaniny, która przerodziła się w bójkę. Walczących rozdzielili inni deputowani oraz obecni na miejscu policjanci.

Później „swobodowiec” zablokował mównicę twierdzą, że „taki człowiek nie będzie tu występował”. Inni deputowani tłumaczyli mu, że „tutaj tysiące ludzi wolą rosyjski”. Botnar twierdził, że za to część ludzi nie chce wystąpień po rosyjsku.

Przeczytaj również:

Publicysta pobity we Lwowie za używanie języka polskiego

Charków: Bójka o dekomunizację

Gazeta.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    franciszekk :

    Takie tzw. „państwo” wcześniej czy później szlak trafi aaa… także dlatego, ze wyrokiem SPRAWIEDLIWOŚĆ niebios musi przestać istnieć z powodu niewinnej śmierci wielu bezbronnych cywilnych ofiar a w szczególności: kobiet, starców, dzieci a nawet niemowląt….!
    Mam na myśli okrutne, zwyrodniałe, liczne morderstwa dokonane przez zdziczałych „ludzi” zwanych ukraińskimi nazistami: OUN, UPA, SS-Galizien ….. itp.