W Edynburgu odsłonięto pomnik polskiego niedźwiedzia-żołnierza

Niedźwiedź Wojtek doczekał sie własnego pomnika w Szkocji. Stało się tak dzięki wysiłkom Fundacji Niedźwiedzia Wojtka i lokalnym urzędnikom.

W Edynburgu odsłonięto wykonany z brązu pomnik Niedźwiedzia Wojtka. Został on umieszczony w prestiżowym Princess Street Gardens w centrum miasta. Memoriał jest nie tylko hołdem dla Wojtka lecz też dla wszystkich polskich żołnierzy służących w Wielkiej Brytanii w czasie wojny. Pomnik przedstawia niedźwiedzia Wojtka idącego razem z opiekunem.

Postawienie pomnika jest wynikiem działań fundacji Wojtek Memorial Trust. W jego odsłonięciu uczestniczyli lokalni urzędnicy. Jak powiedzieli pomnik upamiętnia także historię kontaktów polsko-szkockich,

bbc.com/ KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz