USA wycofają się z paktu na rzecz migracji ONZ

Amerykańska delegacja przy ONZ poinformowała, że tzw. Deklaracja Nowojorska  „zawiera wiele dyspozycji, które są niekompatybilne z amerykańską polityką w sprawie imigracji i uchodźców”.

Stanowisko w tej sprawieuzasadniała amerykańska ambasador przy ONZ Nikki Haley, która stwierdziła, że „decyzje w sprawie polityk imigracyjnych muszą być zawsze podejmowane przez Amerykanów i wyłącznie przez Amerykanów”. Według Haley, „światowe podejście do Deklaracji Nowojorskiej jest po prostu niekompatybilne z amerykańską suwerennością (…). W rezultacie prezydent Trump zdecydował o wstrzymaniu uczestnictwa w przygotowywaniu Paktu (na rzecz migrantów i uchodźców), który ma otrzymać aprobatę ONZ w 2018 roku”.

Wspomniany dokument ONZ powstał w celu wzmocnienia i koordynacji międzynarodowych starań o poprawę losu uchodźców i migrantów. Na jego podstawie wysoki komisarz ds. uchodźców został uprawniony do zaproponowania w 2018 roku światowego Paktu na rzecz migrantów i uchodźców.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Le Figaro” przypomina, że administracja Trumpa wycofała USA już z wielu programów ONZ. „Waszyngton zdecydował też ostatnio, że wystąpi z UNESCO (Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury), które uważa za nieżyczliwe wobec Izraela” – napisał francuski dziennik.

Wcześniej USA wycofały się również z Funduszu Ludnościowego ONZ z powodu proaborcyjnego i prosterylizacyjnego stanowiska tego programu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: USA chcą rozmieszczenia sił pokojowych w Donbasie

Kresy.pl / Forsal / Le Figaro
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz