Policja zareagowała już na szybko zdobywające popularność wydarzenie na Facebooku i ostrzega przed strzelaniem w kierunku huraganu Irma.

Dzisiaj w serwisie Facebook powstało wydarzenie „Strzelaj do huraganu Irma”, które zachęca osoby posiadające broń do strzelania w kierunku żywiołu. Autorzy wydarzenia apelują: Irma nadchodzi w naszą stronę, pokażmy jej, że to my strzelamy pierwsi. 27 tys. osób zaznaczyło, że weźmie udział w tym wydarzeniu, a 54 tys. wyraziło zainteresowanie.

W efekcie dużego zainteresowania tym wydarzeniem sprawę skomentowała florydzka policja. Podkreśla ona w wpisie w serwisie Twitter, że strzelanie do huraganu może zawrócić burzę, a także zaznacza, że to wystrzelone pociski mogą wrócić.

CZYTAJ TAKŻE: Trump odwiedzi Teksas po katastrofalnym huraganie Harvey

Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC) poinformowało, że po przejściu nad Kubą huragan Irma nieco osłabł, jednak żywioł pozostaje dalej bardzo niebezpieczny. W 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona, gdzie 5 oznacza maksymalną siłę huraganu, Irmę oceniona jest obecnie na poziomie 4. Wiatr może osiągać prędkość około 205 km/h.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szef Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego Brock Long przekazał, że część Florydy będzie pozbawiona prądu przez wiele dni. Ocenia, że ponad 100 tys. osób może potrzebować schronienia. Huragan Irma nadal jest zagrożeniem, które zdewastuje Florydę i część obszarów w stanach południowo-wschodnich – oświadczył Long.

kresy.pl / wprost.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz