Policja zareagowała już na szybko zdobywające popularność wydarzenie na Facebooku i ostrzega przed strzelaniem w kierunku huraganu Irma.

Dzisiaj w serwisie Facebook powstało wydarzenie „Strzelaj do huraganu Irma”, które zachęca osoby posiadające broń do strzelania w kierunku żywiołu. Autorzy wydarzenia apelują: Irma nadchodzi w naszą stronę, pokażmy jej, że to my strzelamy pierwsi. 27 tys. osób zaznaczyło, że weźmie udział w tym wydarzeniu, a 54 tys. wyraziło zainteresowanie.

W efekcie dużego zainteresowania tym wydarzeniem sprawę skomentowała florydzka policja. Podkreśla ona w wpisie w serwisie Twitter, że strzelanie do huraganu może zawrócić burzę, a także zaznacza, że to wystrzelone pociski mogą wrócić.

CZYTAJ TAKŻE: Trump odwiedzi Teksas po katastrofalnym huraganie Harvey

Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC) poinformowało, że po przejściu nad Kubą huragan Irma nieco osłabł, jednak żywioł pozostaje dalej bardzo niebezpieczny. W 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona, gdzie 5 oznacza maksymalną siłę huraganu, Irmę oceniona jest obecnie na poziomie 4. Wiatr może osiągać prędkość około 205 km/h.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego Brock Long przekazał, że część Florydy będzie pozbawiona prądu przez wiele dni. Ocenia, że ponad 100 tys. osób może potrzebować schronienia. Huragan Irma nadal jest zagrożeniem, które zdewastuje Florydę i część obszarów w stanach południowo-wschodnich – oświadczył Long.

kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz