Według wewnętrznej analizy amerykańskich sił powietrznych, koszty utrzymania i obsługi samolotów są zbyt wysokie.

Według wewnętrznej analizy jeżeli amerykańskie siły powietrzne nie znajdą sposobu na zmniejszenie kosztów utrzymania i obsługi o 38 proc. w ciągu dziesięciu lat, to mogą być zmuszone do ograniczenia zakupu samolotów F-35 od Lockheed Martin o jedną trzecią.

Oznaczałoby to zmniejszenie planowanego zamówienia o 590 myśliwców z 1763 samolotów, które siły zbrojne chciały kupić.

ZOBACZ TAKŻE: Polska zakupi amerykańskie myśliwce F-35?

Chociaż amerykański Departament Obrony ogłosił, że koszty przygotowania i produkcji 2456 myśliwców F-35 dla sił powietrznych, marynarki wojennej i piechoty morskiej, szacowane na 406 miliardów dolarów pozostają pod kontrolą – to jednak wewnętrzna analiza wskazuje na obecne i nadchodzące wyzwania związane z utrzymaniem samolotów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Koszty utrzymania wszystkich myśliwców F-35 w dobrym stanie i w gotowości do lotu do roku 2070 mogą według obecnych szacunków Pentagonu wynieść nawet 1,1 biliona dolarów.

Kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz