Ukraina będzie gotowa podpisać ekonomiczną część umowy stowarzyszeniowej z UE po wyborach prezydenckich – ogłosił Aresnij Jaceniuk po szczycie Europejskiej Partii Ludowej.

„Będziemy gotowi podpisać ekonomiczną część umowy stowarzyszeniowej z UE po wyborach prezydenckich na Ukrainie, faktycznie jednak już teraz zaczynamy proces zmian gospodarczych.” – powiedział Jaceniuk

Premier Ukrainy podkreślił, że podpisanie umowy, to „faktyczne potwierdzenie, że Ukraina stanowi część zjednoczonej wspólnoty europejskiej”. Dodal także, iż możliwość wejścia na rynek europejski i zwolnienie z nalezności celnych za import da ukraińskiej gospodarce wzrost o 400 mln. dolarów w pierwszym roku.

Przypominamy, iż MSZ Ukrainy ogłosił, że polityczną część umowy stowarzyszeniowej z UE Jaceniuk powinnien podpisać 21 marca

Unian.net/Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jkm_ci :

    Znalezione gdzieś na forum.Dzięki wyrywnej polityce Tuska który chce chapać przez następną kadencję. Na mnie niech nie liczy. Raz już na tego cygana głosowałem, ale cóż pomyłki się zdarzają jak rzekł jeż złażąc ze szczotki klozetowej.Pierwsza część jest zgodna z moimi odczuciami reszta to konfabulacja piszącego komentarz.