Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
W poniedziałek premier Donald Tusk zwrócił się publicznie do prezydenta Polski Karola Nawrockiego i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o odbycie bezpośredniej rozmowy. Szef rządu stwierdził, że wcześniejsze działania dyplomatyczne nie przyniosły rezultatu.
Pociski izraelskie spadły we wtorek na największe miasto południa Libanu - Tyr, zamieszkany przez ponad 100 tys. ludzi. Celami były też miejscowości w jego okolicy.
Pociski spadły na dzielnicę Masaken asz-Szabija, na wschodnich obrzeżach Tyru. Obrona Cywilna Libanu podało, że w ich wyniku zginęło dziewięciu cywilów. 28 innych zostało rannych, podał portal Al Mayadeen. Pięciu rannych zostało uratowanych z pożarów jakie wywołało bombardowanie. Ataki objęły łącznie kilkanaście okolicznych miejscowości i obozów dla uchodźców. Al Mayadeen wymiania wśród nich Wadi al-Kardali, Srfię, Ras al-Ajn i Dajr Kanun.
Kontrole prowadzone są na zachodnim odcinku granicy państwowej z Niemcami. Za działania odpowiadają funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, wspierani przez policję, Żandarmerię Wojskową oraz Wojska Obrony Terytorialnej. W operacji uczestniczą także funkcjonariusze delegowani z innych jednostek Straży Granicznej.
Stany Zjednoczone przeprowadziły we wtorek wieczorem, uderzenia na cele w Iranie po tym, jak prezydent Donald Trump oskarżył Teheran o strącenie amerykańskiego śmigłowca Apache w rejonie cieśniny Ormuz. W odpowiedzi Iran ogłosił ataki na amerykańskie obiekty wojskowe w Jordanii, Kuwejcie i Bahrajnie.
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 czerwca obywatela Ukrainy oraz 16 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską. Migranci pochodzili z Maroka, Somalii i Afganistanu. (more…)
Ukraiński dron morski eksplodował w rumuńskim porcie w Konstancy po utracie kontroli, którą Kijów przypisał rosyjskim zakłóceniom. Były szef rumuńskiej Gwardii Środowiska Octavian Berceanu twierdzi, że gdyby maszyna skręciła o kilka sekund później, mogła dotrzeć w rejon terminalu naftowego i magazynów azotanu amonu.
Ukraiński dron morski eksplodował 5 czerwca w porcie w Konstancy nad Morzem Czarnym, w pobliżu terminalu naftowego. Rumuńskie ministerstwo obrony i strona ukraińska podały, że maszyna utraciła kontrolę w wyniku rosyjskich działań walki radioelektronicznej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Ukraińskie ataki na zaplecze Rosji. Port w Mariupolu bez prądu, pożary w rafinerii i obiektach naftowych [+VIDEO]