W szeregach batalionu „Donbas” walczyć będą także kobiety.

Jak informują instruktorzy, żenścy ochotnicy to kobiety, które wcześniej uczestniczyły w protestach na Majdanie. Oceniają, że dobrze radzą sobie w czasie przygotowań a ich determinacja jest nawet większa niż mężczyzn.

unian.net/kresy.pl

27 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • hawranek
     hawranek :

     Panie grot może pań podać żródło tego oszczerczego twierdzenia ,A może ma pan na myśli Afrika Corps. Ale oni nie walczyli w Polsce Czyżby swoją wiedzę czerpał pan z ukraińskich książek ?. ,,Nie czytał Pan, co robili żołnierze AK z cywilną mniejszością niemiecką (Niemkami) mieszkającą w Polsce po wybuchu II Wojny Światowej? A tak a pro po co robili? .

     • darek3013
      darek3013 :

      Wy uri jeszcze nie w Donbasie? Celowo Wy bo tam na wschodzie tak się mówi. Wykosiliście każdego normalnego użytkownika z tego formu – normalnego w sensie antyukraińskiego, prezentującego opcje zdrowo rozsądkową, propolską. Ten portal jest tubą ukraińskiej propagandy – artykuły są obiektywne( w zdecydowanej większości) ale komentować pozwalają tylko jednej opcji – uri, mercy, wilk, raul. Każdy kto myśli inaczej niż proukraińsko, probanderowsko, nie ważne jakich słów używa, wcześniej lub później jest wyautowany z forum za pomocą bana. Żałosne. Rozumiem że Giedroyć klaskałby uszami czytając takie komentarze. Dziękuję portalowi za publikacje dotyczące mordów dokonywanych przez UKRAIŃSKICH BANDYTÓW Z UPA na Polakach zamieszkałych na Wschodzie. Dzięki Wam zawsze najpierw splunę na myśl o Ukraińcach zanim pomyślę o czymkolwiek innym. Ale skoro przedstawiacie PRAWDĘ o rzeziach na naszych rodakach bądźcie konsekwentni i nie promujcie ludzi jawnie odwołujących się do zbrodniczych idei które za tą zbrodnią stoją. Jeśli banujecie to banujcie nie tylko tych którzy może nie są rozważni w słowach ale wyraźnie propolscy ale także tych którzy są proukraińcy, bo póki co to im na polskim forum wolno wszystko. No chyba że ta informacja o 20.000 jakie potrzebujecie na działalność co miesiąc to cena jaką podajecie za promowanie „właściwej”opcji. Judasz też miał swoją cenę.

     • grot
      grot :

      Panie Hawranek, historia jest historią, nie da się jej zmienić, ale trzeba ją znać… znać nie tylko jej białe strony, piękną patriotyczną bajkę, ale też czarne plamy, stanowiące hańbę. Gdyby Pan poczytał, coś więcej niż tylko podręczniki szkolne i publikacje IPN (który notabene robi co może żeby ukryć, zatuszować jak najwięcej z tej niewygodnej strony historii), zrozumiałby Pan, że i My Polacy popełniliśmy wiele zbrodni wojennych. Nie twierdzę, że np. UPA, to nie terroryści i zbrodniarze. Ale w Polsce też mieliśmy podobne organizacje np. AK. Metody były oczywiście inne, bardziej humanitarne, ale efekt ten sam np. śmierć 50.000 cywili mniejszości niemieckiej. Po co ich mordowali i gwałcili, Pan pyta? Z tego samego powodu co i UPA… dążyli do oswobodzenia, wyzwolenia kraju spod obcego jarzma. Jak się Panu zechce to Pan znajdzie w sieci sporo materiałów na ten oraz bardzo, bardzo wiele podobnych tematów, a na dobry początek proszę: http://www.germanvictims.com/2013/06/07/polish-monsters/ ; http://www.fpp.co.uk/online/00/12/DTel041200.html
      I proszę nie traktować tego, co piszę, jako antypolskie. To jest propolskie, bo tak, jak wspomniałem, historię trzeba znać w całej okazałości, a nie fragmentarycznie.

     • hawranek
      hawranek :

      Co Pan tu wciska kit z neofaszystowskich stron Niemieckich widzę że jesteś Pan manipulantem .W odróżnieniu od Pana ja znam historię z dokumentów a nie z podejrzanych publikacji internetowych dokonywanych przez NEOFASZYSTÓW na ta chwilę zachowuje się Pan jak osoba z wodogłowiem . jeśli ma pan dowody na Poparcie swoich oszczerstw to proszę je upublicznić może wtedy podejmę z Panem dyskusję na teraz jesteś Pan niewiarygodny a Pańskie działania to faszystowska prowokacja . Strony do których Pan odsyłasz są propagandą Faszyzmu .

    • jan_de
     jan_de :

     Na miłość Boską, panie Grot! Sam pan pisze: historia jest historią, nie da się jej zmienić, ale trzeba ją znać…’ Więc błagam, proszę sprawdzić, choćby w Wikipedii, kiedy wybuchła II wojna światowa, potem proszę sprawdzić, kiedy powstał Armia Krajowa… Jeśli Pan jeszcze łaskawie zechce posiąść wiedzę o tym na jakich terenach AK działała, a na jakich terenach mieszkała mniejszość niemiecka, przekona mnie pan, że pańskie słowa, które na wstępie zacytowałem, to nie pustosłowie…

   • alexmich
    alexmich :

    Tak samo jak Niemiecka, Francuska, Chińska, Amerykańska… Na wojnach zawsze gwałciło się kobiety. Wojskowe burdele istniały oficjalnie jeszcze podczas II WŚ w niektórych armiach. Potem zostały one zlikwidowane z powodów moralnych i propagandowych. Całkiem możliwe, że ów panie za najważniejsze zadanie będą miały „poprawianie” morale żołnierzy płci męskiej.

  • roch
   roch :

   Jeśli sobie zdają sprawę „co się z nimi stanie”, to po co się tam pchają. Chyba że właśnie liczą na to co się stanie jak się żywcem dostaną do niewoli. Miejsce kobiety nie jest na polu walki, ale jeśli Bozia poskąpiła urody, to i taki sposób na znalezienie amatora jest dobry.

   • tutejszy
    tutejszy :

    a jak komuś Bozia poskąpiła choć kilku szarych komórek w tym co zatyka wylot szyi to pisze takie pierdy jak Pan, nasze dziewczyny w czasie wojny też szukały sobie chłopa w AK czy Powstaniu Warszawskim? weź Pan sobie idź i zaspokój swoje fantazje to może i we łbie się trochę poukłada jak ciśnienie w jajkach spadnie.

    • roch
     roch :

     Nasze dziewczyny w Powstaniu Warszawskim walczyły u siebie, a nie jeździły na gościnne występy np. na Śląsk żeby mordować tamtejszą ludność. Po co się banderówy pchają do Doniecka, czy gdzieś tam, gdzie ich nikt nie zaprasza. Niech siedzą w domu i czekają grzecznie aż ich chłopaki z Prawego Sektora i Gwardii Narodowej wrócą ze wschodu w plastikowych workach lub drewnianych pudełkach. Z pewnością wkrótce się doczekają. A co do tych szarych komórek, to z pańskich dotychczasowych wpisów, które miałem okazję czytać, nie wynika żeby miał pan ich nadmiar. Przypuszczam że komórkę ma pan jedną, i to służącą raczej do wysyłania sms-ów niż do myślenia.

     • tutejszy
      tutejszy :

      te również walczą u siebie, wie to każdy kto miał choć mierną z geografii, ale po co ja to tłumacze kolejnemu wcieleniu hetmańskiego, pozostaje tylko nadzieja, że kiedyś ciebie przywiozą w czarnym worku, a najlepiej jakby zostawili gdzieś w lesie – przyroda będzie miała pożytek skoro ludzie i tak nie mają

     • hawranek
      hawranek :

      Porównanie Dziewcząt z AK walczących w czasie Powstania Warszawskiego z faszystowskim prawym sektorem jest po prostu obrażaniem pamięci tych Dziewcząt. Powinien Pan publicznie na forum sprostować wypowiedż i przeprosić wszystkich którzy zostali obrażeni Pańskim twierdzeniem .

     • roch
      roch :

      Przede wszystkim to nie jesteśmy ze sobą na „ty”, banderowcu. No ale jak zacząłeś to też będę cię „tykał”. Ten tzw. batalion „Donbas” składa się głównie z ochotników prawego sektora, czyli nazistowskiej bandy, która w Donbasie nie ma praktycznie żadnego poparcia wśród ludności, a jego członkowie ( tak jak i cała majdanowska zgraja) pochodzą w większości z tzw. zachodniej Ukrainy, czyli matecznika banderyzmu i na tzw. wschodniej Ukrainie, czyli m. in w Donbasie, nie są u siebie. Po za tym, zaśliniony rezunie, co do przywożenia w workach, to twoi „heroje”, poniosą tylko konsekwencje swoich wyczynów. Jest oczywiste że jeśli wybierają się tłumić antybanderowski ruch wyzwoleńczy w rejonie zamieszkałym przez ludność niechętną banderyzmowi, to przynajmniej część z nich przypłaci to życiem. Nie wiem natomiast, dlaczego ja, twoim chamskim zdaniem, miałbym być przywieziony w worku albo znaleziony w lesie, skoro nie wybieram się nigdzie nikogo „rezać”. Prawdę mówiąc odbieram to jako tzw. groźbę karalną z twojej strony. Zastanowię się nad skierowaniem wniosku do prokuratury. Co do pożytku ze mnie to niektórzy jednak mają. Co do ciebie to sądzę że raczej nie, bo swoje wypociny zamieszczasz o takich porach (np. o 9.30) kiedy normalni ludzie zajmują się pracą lub nauką. Widać, jak to na bezrobociu, masz za dużo wolnego czasu, co rodzi frustrację, której wykwitem są te twoje banderowskie rzężenia na tym forum. Chyba że to właśnie za pierdzenie w stołek przy komputerze i uprawianie propagandy na rzecz ukraińskich nazistów pobierasz wynagrodzenie?

     • tutejszy
      tutejszy :

      banderowca masz w mózgu prymitywie, idź do lekarza to może ci operacyjnie usunie. Tyle, że wtedy zostanie pustka w której wiatr jeno hula.
      reszty twoich wymiocin nawet nie będę komentował, bo chorym psychicznie i z nienawiści niczego się wytłumaczyć nie da, tutaj tylko kaftan może pomóc

     • hawranek
      hawranek :

      Porównanie Dziewcząt z AK walczących w czasie Powstania Warszawskiego z faszystowskim prawym sektorem jest po prostu obrażaniem pamięci tych Dziewcząt. Powinien Pan publicznie na forum sprostować wypowiedż i przeprosić wszystkich którzy zostali obrażeni Pańskim twierdzeniem . Do chwili obecnej nie przeprosił pan za te obrażliwe porównanie . Nie bardzo rozumiem ten fragment wypowiedzi ……( pozostaje tylko nadzieja, że kiedyś ciebie przywiozą w czarnym worku, a najlepiej jakby zostawili gdzieś w lesie – przyroda będzie miała pożytek skoro ludzie i tak nie mają)…. . Coś to wygląda na potężną traumę w odniesieniu do kogoś o kim Pan tak podle się wypowiadana .Odnoszę zapewne uzasadnione podejrzenia że jest to szerzenie nienawiści . w Pańskim profilu podaje Pan że jest pracownikiem KUL czyżby na tej uczelni takie poglądy były dopuszczalne ? i tolerowane ?. Może czas żeby Redakcja odpowiednio wcześnie zareagowała na takie niedopuszczalne praktyki .

     • tutejszy
      tutejszy :

      Panie Hawranek obrażają ci, którzy pisza głupoty o faszystowskich dziewczynach, które mają czekać na swoich chłopaków w plastikowych workach. starą biblijną zasadą „ko za oko” życzę tym szerzycielom nienawisci dokładnie tego samego, i nimi się Pan zajmij a nie mną. I sam nie siej pan głupot i nienawisci bo nawet nie znaszych tych dziewczyn, ktore chcą walczyć o całośc swego kraju i jego ochronę przed rosyjską okupacja. Chyba, że Panu płacą za tą Pańską pisaninę to zrozumiem – diengi nada atrabotat’

     • hawranek
      hawranek :

      Panie tutejszym w mojej ocenie ma pan problem w ocenie rzeczywistości , a niewątpliwym faktem jest że są to członkinie prawego sektora , co jest śmieszne bo ruch faszystowski i wywodzący się bezpośrednio i z niego banderowski to ruch lewicowy. Ale ad rem . Faktem jest że , Wybierają się walczyć w imieniu propagowanego przez nie faszyzmu na co nie zgadzają się mieszkańcy wschodniej ukrainy ( przynajmniej ich większość) i nie mają życzenia być w jednej społeczności z jawnie głoszącymi faszyzm zachodnimi ukraińcami ( tak że w zdecydowanej większości) . Nawet w przypadku gdy nie zgadza się Pan z twierdzeniem że są one jawnie zarażone faszyzmem TO NIE UPRAWNIA PANA DO TAKICH PORÓWNAŃ NIEGODNYCH POLAKA . Deklaruje się Pan jako pracownik KUL -rzekomo chrześcijańskiej katolickiej uczelni (-co prawda dawno odeszła ona od tej idei ) . Sam DEKLARUJE SIĘ JAKO GORĄCY CHRZEŚCIJANIN na innym Portalu .To skąd u pana tyle pogańskiej nienawiści i hołdowanie kodeksowi Hamurabiego ??? i językowi nienawiści . A głupie sugestie proszę zachować dla siebie . Zająłem się Pańskim bezmyślnym i obrażającym godność Polskich dziewcząt z Armii Krajowej postem bo Pański czyn to zwykła podłość niegodna Polaka . Jeśli Pan nie przeprosi uczestników Forum za swoje zachowanie to po prostu dla mnie będzie Pan małym podłym człowieczkiem. NADAL UWAŻAM ŻE REDAKTORZY POWINNI DOKŁADNIEJ PRZYJRZEĆ SIĘ PAŃSKIM WPISOM I PODJĄĆ STOSOWNE DZIAŁANIA .

     • hawranek
      hawranek :

      Panie tutejszym w mojej ocenie ma pan problem w ocenie rzeczywistości , a niewątpliwym faktem jest że są to członkinie prawego sektora , co jest śmieszne bo ruch faszystowski i wywodzący się bezpośrednio i z niego banderowski to ruch lewicowy. Ale ad rem . Faktem jest że , Wybierają się walczyć w imieniu propagowanego przez nie faszyzmu na co nie zgadzają się mieszkańcy wschodniej ukrainy ( przynajmniej ich większość) i nie mają życzenia być w jednej społeczności z jawnie głoszącymi faszyzm zachodnimi ukraińcami ( tak że w zdecydowanej większości) . Nawet w przypadku gdy nie zgadza się Pan z twierdzeniem że są one jawnie zarażone faszyzmem TO NIE UPRAWNIA PANA DO TAKICH PORÓWNAŃ NIEGODNYCH POLAKA . Deklaruje się Pan jako pracownik KUL -rzekomo chrześcijańskiej katolickiej uczelni (-co prawda dawno odeszła ona od tej idei ) . Sam DEKLARUJE SIĘ JAKO GORĄCY CHRZEŚCIJANIN na innym Portalu .To skąd u pana tyle pogańskiej nienawiści i hołdowanie kodeksowi Hamurabiego ??? i językowi nienawiści . A głupie sugestie proszę zachować dla siebie . Zająłem się Pańskim bezmyślnym i obrażającym godność Polskich dziewcząt z Armii Krajowej postem bo Pański czyn to zwykła podłość niegodna Polaka . Jeśli Pan nie przeprosi uczestników Forum za swoje zachowanie to po prostu dla mnie będzie Pan małym podłym człowieczkiem. NADAL UWAŻAM ŻE REDAKTORZY POWINNI DOKŁADNIEJ PRZYJRZEĆ SIĘ PAŃSKIM WPISOM I PODJĄĆ STOSOWNE DZIAŁANIA .

     • roch
      roch :

      Panie Hawranek. On to napisał pod moim adresem, to tak gwoli wyjaśnienia. Prawdę mówiąc nie wiem, czemu się przyczepił akurat tych worków w którym mają przywozić z Donbasu herojów prawego sektora. Dla mnie jest dość logiczne i sensowne, że jak ktoś należy do bojówki i wybiera się walczyć (załóżmy że naprawdę walczyć, a nie nadziewać niemowlęta na płoty) to może z tej akcji nie wrócić żywy, zgodnie z biblijną zasadą „kto mieczem wojuje od miecza ginie”. Zresztą próbowałem to wyjaśnić temu mało rozgarniętemu osobnikowi w moim poprzednim wpisie, ale jak widać bez skutku. Z niektórych moich stwierdzeń, na temat tego gnoma się wycofuję. Przede wszystkim z sugestii że jest bezrobotnym, wyładowującym swoje frustracje w internecie. Dość dokładnie to sprawdziłem, i okazuje się że on, o zgrozo, chyba rzeczywiście pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Faktycznie na Wydziale Ochrony Środowiska jest tam mgr Krzysztof Wojciechowski ,czyli nasz tutejszy. Żeby było śmieszniej jest on członkiem Ruchu Ekologicznego im. św. Franciszka (i oczywiście gorliwie go naśladuje, krzewiąc na tym forum wartości chrześcijańskie, głównie miłość bliźniego). W trakcie mojego małego „śledztwa”, w związku z K. Wojciechowskim, przewinęło mi się przed oczami także nazwisko dr Iwana Parnikozy, również znanego z tego forum. Prawdę mówiąc, to że coś takiego pracuje na uniwersytecie, jest dość przerażające. Z drugiej strony to nie dziwi w przypadku KUL, czyli uczelni która sprostytuowała się nadaniem doktoratu honoris causa banderofilowi Juszczence. Niemniej jednak jest też światełko nadziei. Pracownik uniwersytecki, który w wieku 38 lat jest zaledwie magistrem, raczej już wielkiej kariery naukowej nie zrobi, i pewnie go prędzej lub później stamtąd wykopią.

     • roch
      roch :

      Zastanawia mnie też, bardzo emocjonalna reakcja „tutejszego” w sprawie ochotniczek do batalionu „Donbas” i ta zajadła obrona ich dobrego imienia. Czyżby jakaś pani z jego najbliższej rodziny (może siostra lub żona) „służyła” ;-)w tym batalionie? ;