„Oczywiście, powinniśmy zwrócić zachodnią Ukrainę Polsce” – uważa lider partii Wielka Ukraina, Igor Berkut.

„Trzeba jeszcze raz przemyśleć tę kwestię” – uważa polityk lewicowej antysystemowej partii Wielka Ukraina.

„Nie jest tajemnicą, że dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin mają dokumenty świadczące o prawie do własności, którą odebrała im władza sowiecka, Armia Czerwona i tyran Stalin” – uważa Berkut.

„Jeśli odrzucamy stalinizm, jeśli odrzucamy sowiecką władzę, odrzucamy komunizm […] to powinniśmy zwrócić część zachodniej Ukrainy, do której weszły wojska sowieckie w 1939 na podstawie paktu Ribbentrop-Mołotow” – twierdzi polityk. „Cała Europa będzie za” – dodaje.

„Restytucja, zwrócenie nielegalnie zajętej ziemi” – powiedział lider partii zapytany o to, jak z punktu widzenia prawa międzynarodowego wyglądałby taki ewentualny zwrot terytorium.

Igor Berkut to lider lewicowej antysystemowej partii Wielka Ukraina, jest weteranem wojny w Afganistanie, a także specjalistą ds. walki z terroryzmem w sferze ekonomicznej.

Jest autorem dwóch politycznych bestsellerów „Brat” oraz „Brat-2”. Igor Berkut to jeden z najczęściej cytowanych za granicą polityków w środkach masowej informacji i jeden z 20 najcześciej cytowanych za granicami Ukrainy polityków w kwestii Krymu.

obozrevatel.com/YouTube.com/Kresy.pl

Reklama25 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

     • jaroslaus :

      Drogi Panie. Pan nie masz pojęcia o problemie żydowskim w Polsce, za to masz ewidentne trudności w przyswajaniu bardzo niewygodnych dla żydostwa faktów, które tu publikuję, i które będę publikował. W ogóle nie rozumiem, że skoro to nie jest Pana zdaniem ważna dla Polski sprawa to po co w ogóle Pan reagujesz? Na pewno nie jest dla Pana ważne to, że parę lat temu rząd Tuska chciał po cichu przepchać ustawę o „zwrocie” majątku amerykańskim żydom, co stało w jawnej sprzeczności z nie tylko polskim prawem, ale ogólnie z podstawowymi zasadni prawa – chodzi o sukcesję prawną – co z postanowieniami umowy polsko-amerykańskiej podpisanej jeszcze przez władze PRL. Niedługo to tu zamieszczę w ramach akcji uświadamiania Polaków. Warto tu przypomnieć, że taki „Polak” jak (pfu) Szejnfeld, głosował właśnie za „zwrotem”. Mam dla Pana radę – odpierdol się Pan ode mnie, bo zaczynam widzieć, że to Pan masz problem ze swoim natręctwem.

     • jaroslaus :

      nie, nie uważam Pana za żyda. Tak naprawdę to nie wiem kto siedzi przed pańskim monitorem, prawda? Czasami jestem jednak zmęczony odpieraniem ataków na to co piszę, a ja – m. in. ze względu na prawidła mojego zawodu – zawsze wszystko popieram dowodami i źródłami, dlatego zdarza mi się założyć semickie pochodzenie komentującego. Chcę także Panu uświadomić, że prawicy szkodzi właśnie milczenie na temat żydostwa i jego przestępczego charakteru. Uniemożliwia to podjęcie „dialogu” w tej kwestii bo można wylecieć np z pracy – vide prof. Jasiewicz. Ja jestem zwolennikiem bardzo twardego obchodzenia się z żydostwem. Ponadto wypraszam sobie nazywanie mnie „antysemitą”. W kontekście tego co żydostwo robi teraz z Palestyńczykami jest to nie na miejscu.

 1. tagore
  tagore :

  Ten człowiek myśli racjonalnie, uważa ,że za tą cenę Polska stanie się sojusznikiem Ukrainy ,a
  rząd Ukraiński rozwiązując problem zatrutych darów Stalina i Genseków będzie miał swobodę działania. W podobnej sytuacji są relacje pomiędzy Ukrainą ,a Węgrami i Rumunią.

  tagore