Ppłk Dmytro Tymczuk, koordynator grupy „Informacyjny opór”, mającej wdrażać ukraińską narrację w środkach masowego przekazu, uważa że ukraińska armia nie ma zasobów potrzebnych do walki, ponadto jest zdemoralizowana.

Popatrzmy na mapę operacji antyterrorystycznej z połowy sierpnia i na obecną mapę, jest różnica: my przegrywamy. Nie mamy środków na kontynuację wojny – to fakt. Mamy zdemoralizowaną armię, nawiasem mówiąc, m.in. dzięki dzięki sieciom społecznościowym i tej panice, tym pogłoskom o sprzedajnych generałach, których nic nie obchodzi. To także silny czynnik, który wpłynął na demoralizację armii– powiedział ppłk Tymczuk na konferencji prasowej.

Możemy wysłać tam nawet i sto tysięcy ludzi, ale to będzie mięso armiatnie– dodał Tymczuk. Zaznaczył on, że wszyscy, którzy chcą walczyć, znajdują się w batalionach ochotniczych, więc nie ma sensu przeprowadzać kolejnej mobilizacji.

censor.net.ua/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   anarchista :

   Wersalski traktat stał się rzeczywistością dla Ukrainy. Nie warto czekać na powrót mścicieli z Freikorpsów – wszyscy kombatanci poprzez wybory zintegrują się z Systemem.,Jury Mychalczyszyn . Lepiej pójść jako szeregowy na front niż legitymizować własnym głosem to kurewstwo i otwierać drogę legalizacji okupacji. chachełki uri i pozostałe na forum gnidy , macie świetlany wzór i pożegnanie od uczestników tego forum . kij wam na drogę.

 1. Avatar
  adamos1939 :

  Jak to jest – im kto ma mniejszą wiedzę, tym głośniej krzyczy i uważa, że pozjadał wszystkie rozumy. Nacjonaliści ten konflikt podgrzewają, nacjonalistom jest on najbardziej na rękę, to i nie ma się co dziwić, że w końcu na nacjonalistów przychodzi chwila, kiedy muszą swe słowa obracać w czyny. Co do naszych posłów, to wprawdzie nie wrzucałbym ich w jeden worek, ale jeśli mieliby tak walczyć jak uprawiają politykę, to może lepiej, żeby za sprawy zarówno walki jak i polityki wzięli się wyłącznie fachowcy. Co do ostatniej wypowiedzi, to cóż – widać tylko jak mocno w świadomości społecznej zakorzeniona jest nadal propaganda PRL, wraz z wieloma wytworzonymi wówczas celowo mitami… Ale o tym przy okazji innego artykułu już wypowiadałem się szerzej, więc chyba nie ma się co powtarzać.

  • Avatar
   kwezal :

   Ja odróżniam mity PRL-u od faktów historycznych, bez obaw. Np.jednym z mitów, zwłaszcza propagowanym przez tow.Wiesława był Krzyżacy=Niemcy, odwetowcy z Bonn. Natomiast prawda jest taka, że marszałek Rydz-Śmigły uciekł z Polski, a późnej gy w czasie okupacji wrócił, jego powitanie było bardziej niż chłodne i zginął w bardzo podejrzanych okolicznościach. I to nie komuniści budowali mit”tchórzliwej sanacji”,ale Siorski i jego spółka, która obciążyła Sanacje i dosyć słusznie za klęskę wrześniową. Bo Polska miała być”silna, zwarta i gotowa”,a wojnę z punktu widzenia militarnego i strategicznego na froncie przegrała już w drugim tygodniu,natomiast sowiecka cześć paktu Ribbentrop-Mołotow i jego wykonanie 17 września było już na dobitkę.