Według oficjalnej informacji ministerstwa obrony narodowej, w defiladzie wojskowej 15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy Warszawskiej weźmie udział pododdział wojsk ukraińskich.

Defilada sił lądowych przejdzie Alejami Ujazdowskimi w Warszawie po przelocie kilkunastu grup polskich samolotów wojskowych. W ramach zgrupowania, które przejdzie jako czternaste w kolejności, alejami przemaszeruje także pododdział wojsk ukraińskich. Ukraińcom będą towarzyszyć także żołnierze z Estonii, Kanady, Litwy, Łotwy, Niemiec, Portugalia, Rumunii, USA i Węgier. Łącznie będzie to ok. 200 wojskowych.

W poniedziałek 15 sierpnia o godz. 12.00 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (obok Belwederu) odbędą się centralne uroczystości państwowe Święta Wojska Polskiego oraz 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Bezpośrednio po zakończeniu części oficjalnej rozpocznie się defilada wojskowa, którą otworzy przelot 6 samolotów TS-11 Iskra z zespołu Biało-Czerwone Iskry.

Przeczytaj: Polska zawarła z Ukrainą porozumienie ws. dostarczania broni

Mon.gov.pl / Kresy.pl

17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jaremaw
  jaremaw :

  Niedobrze mi się robi jak widzę poczynania niby Polskich władz. W imię poprawności politycznej i po to żeby zrobić Ruskim na złość są w stanie sponiewierać pamięć o prawdziwych bohaterach. Jeszcze ujrzymy barwy czerwono- czarne albo emblematy SS kto wie co nam zafundują?

 2. ka9q
  ka9q :

  Mam mieszane uczucia z defiladą ukraińskich żołnierzy w Warszawie choć z drugiej strony wiadomo że po stronie polskiej walczyły oddziały Petrlury … jak i 25 tyś rosyjskich żołnierzy, którzy przeszli na polską stronę.i w tym kontekście też Rosjan można paradoksalnie zaprosić do defilady.

 3. alexwolf
  alexwolf :

  Oddziały ukraińskie dobrze walczyły w ramię w ramię z oddziałami polskimi broniąc Zamościa przed bolszewikami, lecz obecna armia ukraińska jest przesycona banderyzmem i nie powinna uczestniczyć w defiladzie, po prostu to jest wrogi nam kraj, który ma wobec Polski pretensje terytorialne i czci zbrodniarzy i morderców narodu polskiego,swojego i innych. O Żmudzinach to nie ma nawet co mówić, szaulisi zawsze walczyli przeciwko nam, tak jak i szwaby.

 4. marcin1971
  marcin1971 :

  Więc czemu nie ma Rosjan skoro odwołujemy się do historii wojny 1920 roku wszak była 3 Armia Rosyjska (Rosjanie +Kozacy) która już po zawieszeniu broni walczyła z 14 armią RCHACZ,czemu nie ma Białorusinów wszak była Białoruska Armia Narodowa,choć uczestnicy tej armii raz określali się jako Rosjanie innym razem jako Białorusini.A po stronie bolszewików była Czerwona Ukraińska Armia Halicka, co prawda jej żołnierze masowo dezerterowali,walczyć nie chcieli ale jednak byli.

  Przeciw Polakom za to walczyły do czerwca 1919 1 Ukraińska Armia Radziecka,2 Ukraińska Armia Radziecka,niektóre jednostki 3 Ukraińska Armia Radziecka.

 5. banderacwel
  banderacwel :

  No kurwa szlag mnie już trafia żeby śmiecie banderowskie przyjeżdżały na święto WP to się w głowie nie mieści ale to wina tego zasranego naszego pseudo prezydencika maliniaka i rządzących pajaców którzy w dupę wchodzą tej hołocie banderowskiej tylko prawdziwa prawica i normalny prezydent może nas uchronić Marian Kowalski na prezydenta