W rocznicę klęski zbrodniczej, kolaboracyjnej ukraińskiej dywizji Waffen-SS Galizien pod Brodami, Ukraińcy oddali hołd jej poległym członkom. „Żołnierze” w mundurach SS oddali salwę honorową. W uroczystościach brali udział weterani UPA i SS-Galizien, a także przedstawiciele władz lokalnych i duchowieństwa.

25 lipca na górze Żbyr odbyły się uroczystości z okazji 72. rocznicy bitwy pod Brodami, w której brały udział oddziały zbrodniczej ukraińskiej formacji kolaboracyjnej SS-Galizien.

Przeczytaj: Dywizja SS Galizien

Przy tej okazji pochowano również odnalezione w ostatnim czasie szczątki kilku żołnierzy tej formacji, którzy polegli w walce z Armią Czerwoną. W kaplicy na cmentarzu wojennym w Krasnem, w obwodzie lwowskim, odbyły się uroczystości pogrzebowe. Podczas pochówku ludzie ubrani w mundury SS-Galizien oddali salwę honorową, a weterani tej formacji złożyli wieńce.

Na górę Żbyr przybyli również weterani SS-Galizien, a także „członkowie bractwa OUN-UPA”, przedstawiciele duchowieństwa i organizacji młodzieżowych. Znajduje się tam „panteon chwały”, wraz z cmentarzem wojennym i monumentem ku czci SS Galizien.

W obchodach obecni byli ludzie ubrani w mundury SS-Galizien, a także OUN-UPA. Prezentowana była również symbolika banderowska.

Wcześniej członkowie neobanderowskiego Prawego Sektora również oddali hołd, jak to sami określili, „legendarnej dywizji”. W oficjalnym komunikacie podkreślono, że liczni Rosjanie, Białorusini i „przedstawiciele praktycznie wszystkich europejskich narodów mieli swoje obiektywne powody dla opowiedzenia się po stronie Niemiec”. „To nie czyni ich automatycznie złymi!”– pisze Prawy Sektor dodając, że ich głównym celem była walka z bolszewizmem.

Pod koniec czerwca 1944 roku dywizja ukraińska Waffen-SS Galizien została przerzucona na front, by walczyć z Armią Czerwoną. W lipcu pod Brodami dywizja poniosła ciężkie straty w starciu z siłami radzieckimi, z 3. Armią Pancerną i została zamknięta w kotle. 22 lipca dywizja SS Galizien została ostatecznie rozbita. Dywizja poniosła potężne straty, w okrążeniu zginęło ponad 7 tys. żołnierzy tej kolaboranckiej formacji.

SS Galizien to jednostka zbrodniczej niemieckiej formacji Waffen-SS, złożona z ukraińskich kolaborantów; powołana przez Niemców dla uzupełnienia braków kadrowych. „Wsławiła” się licznymi zbrodniami na Polakach.

ZOBACZ TAKŻE:

Ukraińscy nacjonaliści uczcili zbrodniarzy z SS Galizien [+VIDEO / + FOTO]

Marsz na cześć SS Galizien we Lwowie [+VIDEO]

Dailylviv.com / gazeta.ua / prawyysektor.info / facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
75 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. manetekelfares
  manetekelfares :

  Ja się pytam – dlaczego nie było tam ( w byłyej miejscowości hetmana Koniecpolskiego), oddanych braci banderowców Kaczora, Waszczyka, Antosia, Grajka Zurka? Wstydzili się, czy może strach do tyłka zajrzał? A może byli incognito? Występowali już przecie za granicą w żydowskich myckach, to może i w hełmach i mundurach SS-manów byłoby im do twarzy?

  • azar
   azar :

   Widząc główny tytuł to od razu o tym samym właśnie pomyślałem i podobnie chciałem się wyrazić. Dokładnie. Żeby nie uchwała Sejmu to któż wie czy by zaproszenia do PiSowców nie zostały rozesłane. PiS podpadł ale za to UPAińce mają nadal swoje wsparcie w PO i Nowoczesnej wiec się dziwię, że z tych ugrupowań swoich delegacji tam zabrakło.

   • czas_przebudzenia
    czas_przebudzenia :

    Pożyteczni durnie z lewactwa dostają jak zwykle rozkazy z góry i dzisiejsza „mądrość etapu” polega na tym, że lewactwo ma popierać skrajne odpady nazizmu banderowskiego. Pożyteczni głupcy z lewicy nie rozumieją tego, ale rozkaz z góry to rozkaz i … ruki po szwam, i wykonać polecenie. A wyznawcom zła chodzi o rozpętanie nowego piekła w Europie i oni z przerażeniem dostrzegli, że dzisiejszych Europejczyków nie jest tak łatwo wkręcić w III wojnę światową, jak to im poszło z płatka w przypadku dwóch wcześniejszych. Stąd wyznawcy zła chwytają się nazistów banderowskich jako ich jedynej szansy na rozpętanie wojny w Europie. A ludzie lewicy to prości głupcy – nie wierzą w Przesłanie Boże Chrześcijaństwa, tylko wierzą w brednie humanizmów, marksizmów i innych „nauk” podyktowanych im przez wyznawców zła. I dlatego lewicowcy są jak zwykle tymi pożytecznymi durniami do wykonywania poleceń diabłów maluczkiego, ludzkiego formatu. A maluczkie bestie ludzkiego formatu modlą się do króla zła i liczą na nagrodę. Otchłań piekielna będzie ich nagrodą i starsze diabły ludzie … w to nie mogą ciągle uwierzyć mimo, że zdają sobie sprawę ze skali kure..stwa dokonywanego na ziemi.

  • fiesta
   fiesta :

   Powyzszy artykul nalezy przeslac w calosci do najwyzszych wladz RP: premier B.Szydlo, prezydenta A.Dudy, ministra ON A.Macierewicza, ministra MSZ W.Waszczykowskiego, marszalka sejmu M.Kuchcinskiego, marszalka senatu S.Karczewskiego i do klubow poselskich oraz do episkopatu w Polsce, radia Rydzyk i Naszego Dziennika z racji tego, ze wspieraja polityke PiS i nie podaja zadnych informacji na temat gloryfikowania SS-GALIZIEN i OUN-UPA na UPA-inie przez NEO-BANDEROWCOW – propaganda judeo-katolicka w Polsce jest teraz zajeta promowaniem lewaka, libertyna i zwolennika NWO papieza Franciszka (Bergoglio) i koscielne owieczki i barany lykaja ta propagande jak malpa kit.

  • kojoto
   kojoto :

   nie „faszyzmu”, tylko „wielbicielom nazizmu” – to jest istotna różnica, nie jestem zwolennikiem faszyzmu, ale nie powtarzajmy sowieckich przekłamań. Swoją drogą trudno o lepszy wizerunek UPAdlińskich bohaterów. Trzeba tą informację wklejać gdzie się da.

   • sylwia
    sylwia :

    Nacjonalizm ukraiński jest faszystowski. Cytuję:’…u nikogo nie powinno być wątpliwości co do tego, że OUN była organizacją faszystowską, że nacjonalizm ukraiński był odmianą faszyzmu. O tym czy nacjonalizm ukraiński był (i jest nadal) faszyzmem, pisał czolowy działacz tego ruchu, Dmytro Palijiw, w liście do prof. J. Onackiego, który był rezydentem OUN w Rzymie: 'U nas panuje choroba na faszyzm. Młodzież szuka ratunku w faszyźmie…’ Wskażmy na to, że list był pisany 16 kwietnia 1932 roku, a więc w czasie gdy na czoło areny politycznej w Halicji zaczął wychodzić Stepan Bandera…’ ( Wiktor Poliszczuk, 'Gorzka Prawda – Spowiedź Ukraińca’, ISBN 0-9699444-0-3, str. 66 ).

    • fiesta
     fiesta :

     Jesli chodzi o wypowiedz „bolo11” to powinno byc „wielbicielom SS i nazizmu”, poniewaz taka byla doktryna ideologiczna A.Hitlera i jego najblizszych wspolpracownikow, ktorzy zajmowali najwyzsze stanowiska w III Rzeszy niemieckiej, co jest obecnie kultywowane przez neo-banderowcow na UPA-inie – vide opisana impreza na UPA-inie.
     Z kolei ideologia OUN-UPA byla szowinistyczna i faszystowska i uzycie zwrotu „nacjonalizm ukrainski” nie oddaje prawdziwego obrazu doktryny politycznej OUN-UPA. Np. historycy: E. i C. Siemaszko, G.Motyka, A.L.Sowa, R.Szawlowski, C.Partacz etc dowiedli, ze historia zbrodni OUN-UPA na Polakach oraz zagadnienia programowo-polityczne OUN-UPA byly falszowane na polecenie odgorne przywodcow OUN-UPA oraz przez pozniejszych historykow z UPA-iny, ktorzy mieli za zadanie wybielic zbrodniczy charakter OUN-UPA i uniewinnic zbrodniarzy z OUN-UPA poprzez oskarzanie i zrzucanie winy na Polakow.
     Niezaleznie od tego jak bedzie falszowana historia o OUN-UPA i zbrodniach OUN-UPA na Polakach przez historykow z UPA-iny to nie sa oni w stanie zmienic faktow o zbrodniach popelnionych przez OUN-UPA na Polakach po 1-szym i 17-tym wrzesnia 1939r, najpierw u boku Niemcow, a nastepnie u boku Sowietow, ktorych punktem kulminacyjnym byl 11 lipca 1943r i materialem dowodowym sa zrodla niemieckie i sowieckie oraz polskie raporty wojskowe i zeznania naocznych swiadkow, co dowodzi zaklamania i perfidii UPA-inskich historykow i tamtejszej propagandy, ktorzy falszuja historie i wmawiaja ludziom klamstwa.
     Sprzeczka n/t uzycia odpowiedniego zwrotu odnosnie OUN-UPA jest jednak sprawa drugorzedna, poniewaz sprawa pierwszoplanowa jest MILCZENIE mediow glownego nurtu w Polsce n/t imprezy na UPA-inie, gdzie doszlo do GLORYFIKACJI zbrodniczej dywizji SS-Galizien, odpowiedzialnej rowniez za zbrodnie na polskiej ludnosci cywilnej Kresow wschodnich II RP. Informacje o imprezie dowodza rowniez, ze na UPA-inie rozkwita neo-banderyzm oraz ze pro-UPA-inska polityka prowadzona przez rzad PiS i A.Dude (w przyciasnym garniturze) jest sprzeczna z polska racja stanu i polityka PiS, a poprzednio PO-PSL stwarzaja zagrozenie dla panstwa i narodu polskiego w przyszlosci.

    • kojoto
     kojoto :

     Oczywiście towarzyszu Sylwia, u was wszystko co nie zgodne z jedyną słuszną oceną władzy było i jest nazywane faszyzmem (ten bełkot przeniknął też do literatury zachodniej). Wasza „Wielka Wojna Ojczyźniana” to przecież była innymi słowy „Wojna z Faszyzmem”. Dla was faszystami byli np: wszyscy Polacy, którzy nie byli przychylni sowieckiej okupacji.

     • fiesta
      fiesta :

      Kojoto, co jest grane ? OUN-UPA byla szowinistyczna i faszystowska i „Sylwia” ma racje.
      Twoja aluzja do „Sylwia”, ze reprezentuje ideologie i propagande uprawiana w ZSRR nie ma nic wspolnego z informacjami dotyczacymi OUN-UPA i Twoj komentarz jest atakiem personalnym na „Sylwia”.
      A swoja droga ideologie i dzialania wladcow ZSRR mozna nazwac CZERWONYM FASZYZMEM, podczas gdy wladcy III Rzeszy niemieckiej uprawiali BRUNATNY FASZYZM. Obydwa faszyzmy (czerwony i brunatny) sa dzielem ZYDOSTWA – wiecej na ten temat podaje artykul na stronie:
      ( http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=3 &t=52 ).
      Osoby obeznane z historia wiedza, ze Stalin uprawial propagande klamstwa i w tamtym czasie robilo to wrazenie, poniewaz nie bylo dostepu do rzetelnych zrodel informacji. Ale dzisiaj stosowanie takich stalinowskich metod przez Ciebie „Kojoto” oslabia Twoja reputacje na tym forum.

     • sylwia
      sylwia :

      Thank you Mr. Fiesta for these words of truth.This guy seems to work by a script and may be a fruitcake on top of that. He attacks me because of the antibanderite material I post. As for his reputation, it seems to be in the sewer already, on the way to the waste management plant. Just a couple of Ukrainian chauvinists support him here. 'Boruta’ may be onto something about him. Dum spiramus tuebimur. Greetings.

  • fiesta
   fiesta :

   Polacy powinni znac jedna wazna prawde o tym, ze:
   ZYDZI ZYDOM ZGOTOWALI HOLOCAUST I TAKI LOS, poniewaz aparat wladzy III Rzeszy niemieckiej byl prawie calkowicie zdominowany przez Niemcow ZYDOWSKIEGO POCHODZENIA (Hitler, Himmler, Goebbels, Hess, Heydrich, Frank, Eichmann, Ribbentrop, Goernig, Canaris, Rosenberg, Bach-Zelewski, Globocnik etc) oraz dodatkowe fakty o tym, ze NAZISCI i SYJONISCI podpisali tajny uklad w 1933r dotyczacy przesiedlenia niemieckich zydow do Palestyny w celu utworzenia w Palestynie panstwa zydowskiego i tajny plan pomiedzy nazistami i syjonistami obowiazywal prawie do konca 1941r, a przede wszystkim fakt o tym, ze ZYDOWSCY BANKIERZY (Rothschild, Rockefeller, Morgan, Schiff, Kuhn, Loeb, Harriman, Warburg etc) z USA, Niemiec i Anglii finansowali A.Hitlera i rozbudowe militarna III Rzeszy niemieckiej.
   Z powyzszego wniosek, ze: ZYDZI Z APARATU WLADZY A.HITLERA SA ODPOWIEDZIALNI ZA ZNISZCZENIE MATERIALNE PANSTWA POLSKIEGO I SMIERC SETEK TYSIECY POLAKOW w okresie II wojny swiatowej (1939-1945).
   Oddzielny temat stanowia zniszczenia Polski i zbrodnie ZYDOW NA POLAKACH bedacych w aparacie wladzy ZSRR.

 2. mazury
  mazury :

  Nie wiadomo dlaczego dotychczas polski rząd toleruje Ukrainę – wystarczy tylko rozejrzeć się na działania ukraińców: wygląda na to, że w pewnej części Europy wschodniej odradza się faszyzm w prawdziwym znaczeniu tego słowa, korzeniami którego jest faszyzm niemiecki.

  Dlaczego Polsce tak zależy pomagać Ukrainie? Dlaczego Polska wysyła tam swoją pomoc wojskową i nie tylko?

  • fiesta
   fiesta :

   Tzw. „demokratyczny zachod” jest zarzadzany przez MIEDZYNARODOWE ZYDOSTWO, ktore narzuca innym panstwom i narodom reguly postepowania dostosowane do zydowskich celow i interesow i nie majace nic wspolnego z zasadami moralnymi opartymi o dekalog.
   W zwiazku z tym zydzi stworzyli i narzucili innym narodom swoja wlasna terminologie, jak np. „antysemita”, ktory oznacza osobe, ktorej nie lubia zydzi. Podobnie jest w przypadku terminu „terrorysta”, ktory w/g zydow jest osoba wystepujaca przeciw zydowskiemu swiatowemu terroryzmowi.
   Dlatego zydowskie media nigdy nie podaja informacji o IZRALSKIM TERRORYZMIE w Palestynie i IZRAELSKIM TERRORYZMIE w strefie Gazy, a kazda krytyka bandytyzmu i zbrodni popelnionych przez Izrael jest odpowiednio nazywana „antysemityzmem”.
   Np. „terrorystami” zostali nazwani: Hussein, Kaddafi i al Assad, poniewaz bronili sie przed miedzynarodowym zydostwem i ich wplywami, a zarzuty przeciw Husseinowi, Kaddafiemu i al Assadowi zostaly wytrzepane przez zydow z ich obrzezanych k*tasow i rozpropagowane przez zydowskich politykow z Izraela, USA, Anglii, Niemiec, Francji etc oraz przez zydowskie media globalne i lokalne (w Polsce), ktore piora mozgi gojom.

 3. krok
  krok :

  W stosunku do ukrainy zachowujemy się analogicznie, jak unia w stosunku do arabów. Ściągamy do siebie naszych katów. Zgadzam się z Leszek1, to należy pokazywać wszędzie, należy przestrzec Polaków i świat przez ukraińskim odradzającym się nazizmem. Sejm Polski to dobre miejsce, pokazać tym zaprzańcom posłom, którzy stanęli w obronie ukraińskich szowinistów, w tym Panu posłowi unijnemu, Kowalowi, zakochanemu w banderowcach.

  • fiesta
   fiesta :

   P.Kowal to chazar i ma to wypisane na twarzy. Jest wychowankiem zydowki K.Kersten i zwolennikiem zyda J.Nowaka-Jezioranskiego, a takze czlonek parti „w-PiS-du”, ktory robil kariere w waznych instytucjach panstwowych III RP i jest zagorzalym zwolennikiem swoich UPA-inskich pobratymcow w Kijowie.

 4. sylwia
  sylwia :

  Cieszy mnie, że rozprzestrzenia się wiedza o odrodzonym, wrogim nam ukraińskim hitleryźmie i banderyźmie. Za wspominanie o tym na tym forum w 2014 i 2015 r. wściekle atakowali mnie Ukraińcy i ukraińscy agenci. Pogrzeby SS-manów przez ludzi w mundurach SS zdarzaly się na Ukrainie wcześniej. Rozkwitł na Ukrainie hitleryzm i banderyzm. 'Swoboda’ uczy dzieci i młodzież takiej ideologii w organizacjach wzorowanych na Hitlerjugend. Dla Ukraińców hitleryzm i nazizm to wzorce ideologiczne. W rocznice powstania ukraińskiego SS są uroczyste pochody ku czci SS w całej Ukrainie Zachodniej. Gdy ogląda się ten film na Youtube, następuje po nim wywiad z pracownikiem ukraińskiego IPN Serhijem Rjabenko. Mówi on, że uchwałą sejmową o ukraińskim ludobójstwie nie warto się przejmować bo była tylko politycznym gestem na użytek wewnętrzny, była przepchana przez ludzi bez żadnego autorytetu w Polsce i nie będzie mieć wpływu na stosunki polsko-ukraińskie. Podkreśla, że AK zabijało Ukraińców. Nie ma mowy o uznaniu potwornych zbrodni ukraińskich. Załączam ten wywiad. Niestety, jest on we wrażej ukraińskiej mowie. Oto sytuacja Polski: za zachodzie wróg, na wschodzie wróg, na północy morze a potem państwa skandynawskie w islamskim rozkładzie. Wewnątrz jest silna obecność wrogich nam Ukraińców. Są jak koń trojański, którego należy jaknajprędzej usunąć z kraju. Siła i nadzieja jest tylko w sojuszu z południowymi krajami, odbudowaniu wojska, stworzeniu obrony terytorialnej i upowszechnieniu dostępu do broni.

  https://www.youtube.com/watch?v=tyRZ5oNYQdw
  https://www.youtube.com/watch?v=dIArZ0yQzV4

  https://www.youtube.com/watch?v=8lAHR-wiRzM

 5. scorpio
  scorpio :

  Wszystkie osoby mieszkajace w Polsce ktore sa obywatelami tego kraju i popieraja ta banderowska UPAdline sa zdrajcami Polski i powinni byc pozbawieni polskiego obywatelstwa oraz nakaza opuszczenia kraju. O krajach UE i USA ktore popieraja ta UPAdline szkoda moich slow i nie ma takich slow aby okreslic ich zachowanie. TOTALNA KOMPROMITACJA oraz TOTALNE UPOKORZENIE POLSKI. Jak polscy politycy obecni przy wladzy moga spojrzec w oczy swojemu narodowi!!! milczac w tej sprawie poniewaz Bruksela i Waszyngton wspieraja ten zbrodniczy upadlinski kraj.

 6. fiesta
  fiesta :

  Hi there….
  I’m not used to write in English on Polish websites due to discomfort others can feel, but I can make an exemption as it’s not happening very often these days.
  I’ve figured out he’s into something and that’s why I’ve tried to interfere and keep the situation under control before it goes any further and triggers a battle with slurs not connected to the topic that can cause bad image of the Kresy website.
  Hope it’s going to stop , but we’ll see and I’m ready as usual.
  Keep doing a good job and the truth will make us all free.
  Sincerely „fiesta”.

   • kojoto
    kojoto :

    Może Ci Fiesta odpowiada to towarzystwo, które czujnie omija i przekręca wszystkie fakty związane z napaścia ZSRR na Polskę w 1939 wspólnie z III Rzeszą, oraz nazywa sowiecką okupację Polski „wyzwoleniem”. Przecież o ile pamiętam sam na to zwracałeś uwagę. Do łez wzruszyła mnie obrona towarzysza „Sylwia” przed moim „atak personalnym”. Szczególnie, że ten moskiewski troll i jego psia kompania („upadlina” i „boruta”) atakują mnie bez przerwy od czasu kiedy między Polską i Rosją zaistniała sprawa sowieckich pomników. Przecież swoje ataki (nieskończenie razy bardziej prymitywne i agresywne) kontynuują i tutaj – i juz Ci to nie przeszkadza? Widać wyraźnie, że są sprawy dla rosji tak ważne wizerunkowo, że nie cofnie się nawet przed zdemaskowaniem swoich trolli na Polskich forach, żeby powtarzać swoje kłamstwa. Zapewne nawet są w stanie przekonać kilku oszołomów, choć całościowo ich sprawa to wielka poracha. Swoje tłumaczenie się przed towarzyszem „Sylwia” należało napisać po rosyjsku – nie musiał by używać wujka google. Zauważyłem, że choć angielski chyba nawet w miarę zna, ma z nim poważne kłopoty. Moje „insynuacje” są logiczną konsekwencją faktów, których nie zauważasz. Taka jedność z moskiewskimi trollami to dla mnie to samo co jednosć z ukrainą. Zbyt wiele razy złapałem towarzysza „Sylwia” na wklejaniu tekstów z antypolskich portali typu tygodnikprzegląd .pl etc. a psa szarika „Upadlinę” na puszczaniu najgorszych obelg na Polskę. Prawda (ich nienawiść i pogarda dla Polski) po prostu czasem niechcący im się sama ulatnia. O koncie „boruta” nawet nie wspominam bo to powstało tylko do bluzgania i niczego więcej. Polecam Panie Fiesta, czasem może bardziej uważnie czytać i zapamiętywać. Co do atmosfery, to ja tez dobrze pamiętam jak w wyniku jakiegos drobnego nieporozumienia, napisałes mi, żebym „się powiesił” – to rozumiem było w imię „dobrej atmosfery”? Pamiętam, ale oczywiście już dawno wybaczyłem – choc zaznaczam, że nie proszę o wybaczenie jak to obecnie jest w modzie, szczególenie na UPAdlinie.

    • boruta
     boruta :

     Koidioto – a dokładnie gdzie Pani Sylwia ma “trudności” z angielskim baranie? Sam chciałem wiedzieć – pokazalem ten tekst profesorowi angielskiego – powiedział,że dobry i że go angol napisał – i co teraz – wymądrzyłeś się łgarzu psycholu i pokazales jaki jesteś nadęty idiota – to ty zacząłeś draki i rzucanie mięchem na tym forum – to ty pierwszy napadłeś na Panią Sylwię za co ci przywalił UPAdlina i ja – to ty pierwszy z zacząłeś tu kurwami rzucać – ty mi tu nie pier.ol o tym jaki ty jestes niewinny Jezusik,nie strugaj ofiary łgarzu gnido – nienawidzisz UPAdliny,Pani Sylwii,Fiesty,mnie i wszystkich Polaków chachłacki krecie – ja na ciebie uważam – ja ci nie popuszczę banderowska mendo – to jest polskie forum bandyto ukrze

    • fiesta
     fiesta :

     Kojoto….. sprawa dotyczy Twojej napasci na „Sylwia”, a nie moich preferencji towarzyskich i Twoja proba przeniesienia dyskusji na inny temat to pospolita manipulacja, tym bardziej, ze w przeszlosci pisalem na forum, ze stosuje kryterium faktow historycznych (prawdy) przy ocenie komentarzy pisanych przez inne osoby niezaleznie od ich wiedzy, osoby, ktorych tak naprawde w ogole nie znam ani nie widzialem i nie dochodze kim sa, poniewaz nie trudnie sie szpiegostwem.
     Nikt nie jest idealny i kazdego moze poniesc zlosc, ale nie do tego stopnia, zeby komukolwiek docinac z byle powodu, prowokowac i wywolywac klotnie na forum.
     Wypowiadalem sie rowniez w sprawie pomnikow zolnierzy radzieckich i napisalem, ze to nie jest sprawa priorytetowa w dzisiejszej polityce jaka prowadza ZYDY z PiS (poprzednio zydostwo z PO) pod dyktando ZYDOW z USA (Kerry, Nuland etc) oraz zastosowalem wspolczynnik „zero tolerancji” dla faszystow z OUN-UPA i neo-banderowcow na „Ukrainie” (nazwa umowna) i dla kazdego swiadomego Polaka lub polskiego patrioty jest to sprawa bezdyskusyjna z racji tego, ze pomniki zolnierzy radzieckich nie stanowia zagrozenia w przeciwienstwie do NEO-BANDERYZMU promowanego i tolerowanego na UPA-inie oraz wspomaganego finansowo, materialnie i militarnie przez ZYDOW U WLADZY W POLSCE na polecenie ZYDOW Z USA (Kerry, Nuland etc).
     Przeciez wielokrotnie pisalem w przeszlosci, ze Polska jest pionkiem w grze pomiedzy USA a dzisiejsza „Rosja” (nazwa umowna) i nawet Niemcy nie chca zaostrzac swoich stosunkow z „Rosja”, poniewaz ucierpi na tym niemiecki biznes – w przeszlosci, Niemcy i Rosja/ZSRR kolaborowaly ze soba przeciwko Polsce na szkode Polski i Palakow i obydwa panstwa (Niemcy i Rosja) dazyly do germanizacji i rusyfikacji Polski i Polakow. Wlasnie USA posluguje sie Polska jak pionkiem w prowadzonej przez siebie grze, a ostatecznie USA dogada sie z „Rosja” i wypnie dupe na Polske – vide Teheran, Jalta, Poczdam i ta GORZKA LEKCJE HISTORII Polacy musza pamietac i wyciagnac wlasciwe wnioski – vide rowniez powojenna polityka USA i wykorzystywanie innych panstw i narodow do swoich celow, jak np. Iraku przeciw Iranowi w latach 1980-1989 (okres wojny).
     A gdy S.Hussein (byly agent CIA) postawil sie Ameryce to Ameryka napadla na Irak, zniszczyla to panstwo materialnie, a S.Hussein zostal wyeliminowany.
     Dlatego propaganda gloszona przez Macierewicza, Waszczykowskiego i im podobnych lokajow i dupowlazow Ameryki (w przeszlosci i terazniejszosci) o rzekomym „bezpieczenstwie” Polski jest paplanina naiwnego dziecka.
     Niemcy nigdy nie zrezygnowaly z polityki DRANG NACH OSTEN i zmienily tylko metode z militarnej na ekonomicza. Natomiast „Rosja” jest bardziej PRO-NIEMIECKA niz pro-polska i dowodow na to dostarcza przede wszystkim HISTORIA bylych i wspolczesnych czasow.
     Trzecim zagrozeniem dla Polski i Polakow jest odradzajacy sie NEO-BANDERYZM wspomagany przez MIEDZYNARODOWE ZYDOSTWO i NIEMCY, ktorym zalezy na oslabieniu, a nastepnie zlikwidowaniu Polski jako panstwa Polakow plus NEO-BANDEROWCY wymyslili sobie bajke o prawie do polskiej ziemi wytrzepana z ich chazarskich k*tasow i uknuli spisek przeciw Polsce i Polakom – patrz tajna instrukcja OUN-UPA z 22 czerwca 1990r.
     W zwiazku z tym cala ta PRO-UPA-inska polityka poprzedniego (PO-PSL) i obecnego (PiS) nierzadu jest ZDRADA POLSKI I POLAKOW, a kibicowanie „Rosji” lub Ameryce oznacza, ze Polacy nie rozumieja polityki, bo albo nie znaja, albo ignoruja HISTORIE, ktora jest NAUCZYCIELKA ZYCIA oraz nie wyzbyli sie jeszcze cechy ujemnej jaka jest NAIWNOSC, ktora prowadzi do GLUPOTY oraz klotni wewnetrznych, ktore DZIELA I OSLABIAJA JEDNOSC POLAKOW, co wykorzystuje ZYDOSTWO DO REALIZACJI SWOICH CELOW LOKALNYCH I GLOBALNYCH oraz wykorzystuja to pozostali wrogowie Polski i Polakow.
     p.s. Moje urazy personalne do kogokolwiek na tym forum byly i przeminely. Poza tym ja mysle to co pisze i nie pisze bez powodu, czyli „nie ma skutku bez przyczyny” jak mowi polskie przyslowie.

     • kojoto
      kojoto :

      Sprawa dotyczy różnych rzeczy Fiesta, a co do napaści to widocznie nie śledziłeś pewnych wątków kiedy te trolle zaczęły atakować mnie i innych forumowiczów. To że Ci przypomniałem Twój niegdysiejszy atak na mnie w istocie niewspółmierny do sprawy nie jest zmianą tematu, tylko przypomnieniem, żebyś pouczanie zaczął od siebie, a to że na moskiewski trolling jesteś ślepy to już Twój problem. Sam zarzucasz bezpodstawnie np Domaradowi, że jest rzekomo rabinem, dopytywałem co Cię do tego skłoniło – nie odpowiedziałeś – wkleiłeś link do wątku w którym nic na to nie wskazuje. Zero konkretu i faktów. Chciałbym, żebyś nie robił tego samego co robią te moskiewskie psiaki, czyli oskarżają wszystkich sceptyków „padania w objęcia Rosji” o banderyzm, ewentualnie żydostwo… na swoje słowa trzeba mieć jakieś pokrycie inaczej to są pomówienia, insynuacje i manipulacje. Ja wiele razy wskazałem dlaczego konkretnie rozpoznałem trolling spod kilku nader aktywnych kont.

     • fiesta
      fiesta :

      Kojoto….. ja widze, ze probujesz roznych sposobow, zeby zrzucic wine na innych, ale w tym szczegolnym przypadku to sam sprowokowales klotnie, poniewaz poczules sie urazony, ze „Sylwia” podala informacje, ze „nacjonalizm ukrainski” jest nazwany faszyzmem przez historyka W.Poliszczuka i tym samym skopales rowniez Poliszczuka.
      Zeby siebie usprawiedliwic to rowniez zalisz sie, ze ja tez napadlem na Ciebie w przeszlosci, ale juz nie podales powodu dlaczego to zrobilem oraz co to ma wspolnego z Twoim zarzutem wobec „Sylwia” ?
      Z kolei dyskutant o pseudonimie „domarad” sam pisal o sobie, ze jest rabinem i inzynierem i podalem odnosnik do tematu, a Twoim obowiazkiem jest odszukac ta informacje, bo ja nie prowadze notatnika z zapisami rozmow, wiec Twoj zal do mnie jest bezpodstawny i wina lezy po Twojej stronie, poniewaz nie odrabiasz pracy domowej.
      Poza tym ja nie jestem zwolennikim dzisiejszej „Rosji” i podalem swoje argumenty i nikt mi za to glowy nie urywa. Jednoczesnie nie jestem zwolennikiem bandytyzmu uprawianego przez USA i NATO i nie jestem zwolennikiem zydowskich rzadow w Polsce bedacych w rekach mafii okraglego stolu, ktora od 1989r dziala na szkode Polski i Polakow wlacznie z dzisiejszymi politykami PiS jacy znajduja sie u wladzy i jednoczesnie wszystkie ekipy rzadzace oklamuja Polakow przez ostatnie 27 lat. Nigdy nie bylem zwolennikiem komunizmu i komunistow, ani faszyzmu i faszystow.
      Z kolei wspieranie UPA-iny przez ekipy rzadzace w Polsce, kiedy tamtejsze wladze kultywuja kult zbrodniarza Bandery i innych zbrodniarzy z OUN-UPA na Polakach uwazam za SKANDAL, tym bardziej ze ta chazarska dzicz i bydlo zachowuje sie bezczelnie i knuje przeciw Polsce i Polakom, wiec nie zasluguje na jakakolwiek pomoc od Polski i Polakow.
      Poza tym te smierdziele z UPA-iny posiadaja nielegalnie polskie ziemie wschodnie II RP, ktore im nadal bandyta i zlodziej J.Stalin, wiec tym bardziej nie widze powodu jakiejkolwiek wspolpracy z UPA-ina i uwiarygadnianiem UPA-inskich rzadow.

     • kojoto
      kojoto :

      No to krótko Fiesta, bo szkoda czasu na te bzdety: Domarad nie napisał nigdzie, że jest rabinem, za to kpiąc sobie z Twojej obsesji (tak wiem, teraz to i mnie zaczniesz nazywać rabinem „żydobanderowskim”) napisał: „Dzień dobry, również i Pana miło mi poznać. Owszem, przyznaję – jestem żydem. Nie dość, że żydem, to jeszcze banderowcem. Poza tym, cierpię na parcha, fetysz stóp oraz wodowstręt. Mam trzy pary pejsów, w tym jedną na głowie.” – jeśli nie zrozumiałeś tego sarkazmu to albo jesteś człowiekiem WYJĄTKOWO pozbawionym poczucia humoru, albo Polskiego zacząłeś się uczyć na Uniwersytecie Łomonosowa, i posługujesz się nim płynnie, ale bez polotu. Za to ty go nazwałeś rabinem już tyle razy, że pewnie osoba nie w temacie może mieć wątpliwości, ale to tylko kolejny dowód na twoją nieuczciwość i manipulacje /lub/ obsesję. Szkoda, bo wklejałeś czasem ciekawe linki. A link do twojej -delikatnie mówiąc- niewspółmiernej reakcji tutaj: http://www.kresy.pl/?forum/polska-dzialaczka-ze-lwowa-odcina-sie-od-pawla-kukiza,0,0,11832 W drugim poście zarzucasz komuś, że „upadł na głowę” – ja miarkując według wagi użytego przez ciebie określenia napisałem, że: „Fiesta, Ty niestety udowodniłeś, że upadłeś na głowę” – czyli byłem krok za tobą. Ty w czwartym poście (twoim drugim) napisałeś „jak nie mozesz sie z tym pogodzic to sie powies”. Wiesz co, pokazałeś, że nie znasz granic, a teraz usiłujesz wkroczyć jako wzór do naśladowania i to w obronie rosyjskiej, a może i innej agentury wpływu. No to cie w tym zaszczytnym towarzystwie zostawiam.

     • boruta
      boruta :

      Oj wej chachłaty kret się obraził na Fiestę – bo widzicie – mosiek koidioto może się na Polaków rzucać i im od kurew uragać bo ukrom ma być wszystko wolno a my mamy go za to podziwiać – typowy chacheł psychol tak jak jego kumple banderowcy na upadlinie – takie same psychole – wymordowali nam ludzi ale nam urągają i forsę ciągną – już wiemy kto ty jesteś krecie – puszczasz tu takie niby polskie teksty a nieraz byka takiego palniesz,że od razu wiadomo żeś nie Polak – Fiesta, UPAdlina, Sylwia i ja pisaliśmy o tym – ukrem od ciebie z daleka leci kozolubie – obciach masz na tym forum – jak to mowią złodziej tylko raz przez wieś przejdzie – dostań hiwa i wpadnij pod autobus szujo banderowska

     • fiesta
      fiesta :

      Kojoto, jak faktycznie chcesz „krotko” to zrobie tak jak sobie zyczysz – vide komentarz rabina „domarad” – cytat: ”
      domarad: 01.05.2016 00:22

      Aj waj! Bycie inżynierem nie jest żadnym zarzutem; sam jestem – poza tym, że rabinem.
      ZRODLO, ktore podalem wczesniej ( http://www.kresy.pl/?forum/alina-cala-w-czasie-wojny-polacy-nie-zrobili-dostatecznie-duzo-aby-ratowac-zydow,0,1,19936 ).
      WNIOSEK: Wychodzi na to, ze Ty sam „Kojoto” zrobiles z siebie DURNIA i nie oskarzaj mnie wiecej o nieuczciwosc, manipulacje lub obsesje lub ze upadlem na glowe.

     • kojoto
      kojoto :

      Odpisuję tylko dlatego, że przeoczyłem ten wpis – ale to nic nie zmienia, bo ty nazwałeś go rabinem już wiele razy przed tym wpisem i to była tylko jego kpina z twojego rabinicznego natręctwa. Więc to co pisałem o twoich manipulacjach NIESTETY pozostaje w mocy. I nie jestem wrogo do ciebie nastawiony, tylko nie będę tracił czasu na dyskusje z kimś, kto nie potrafi przyznać sie do błędu i ośmiesza się zgrywając mędrca.

     • fiesta
      fiesta :

      Kojoto…. Nie krec i nie kombinuj jak rabin „domarad”, ktory tak jak Ty nie jest zbyt mocny w LOGICE i kombinowal, ale przynajmniej swoja slabosc w logice probowal nadrobic posiadana wiedza na wiele tematow. Natomiast Ty „Kojoto” w ogole nie wziales udzialu w dyskusji, ktora trwala prawie 4 tygodnie (lacznie 246 komentarzy) i nie mogla byc przez Ciebie niezauwazona. Ale domyslam sie, ze miales bol gardla i nie mogles mowic.
      Poza tym zanim ja uzylem zwrotu „rabin domarad”, to rabin „domarad” tydzien wczesniej wyslal sygnal, ze jest zydem (cytat: „Owszem, przyznaję – jestem żydem” 20.04.2016 10:49 ) , a dopiero po tym zdaniu zaczal blefowac (cytat: Nie dość, że żydem, to jeszcze banderowcem…). Rabin „domarad” nie zwrocil uwagi na to i Ty tez nie zwrociles uwagi na to, ze tego typu wypowiedz jest nielogiczna i styl zdan uzyty przez rabina „domarad” nie jest poprawny i to jest sygnal, ze rabin „domarad” oraz Ty rowniez „Kojoto” macie problemy z poprawnym wyslawianiem sie w j.polskim.
      Ostatecznie rabin „domarad” napisal – cytat: ( „Aj waj! Wiedziałem, że ta moja nieznajomość polszczyzny mnie zdemaskuje w końcu” 25.04.2016 21:38 )…. i Ciebie tez zdemaskowala „Kojoto”.
      Dla mnie byl to sygnal, ze rabin „domarad” faktycznie jest zydem i rabinem i dlatego uzylem zwrotu „rabinie domarad” kilka dni wczesniej (28.04.2016 16:34) , zanim rabin „domarad” napisal o tym oficjalnie (01.05.2016 00:22) i to dowodzi, ze nie byl to przypadek, ale dokladna analiza poczynan rabina „domarad”, bo kazdy zostawia po sobie charakterystczny trop, ktory generuje obraz bez potrzeby znajomosci twarzy i danych personalnych. Ale to jest wyzsza szkola jazdy „Kojoto”, zeby to zrozumiec.
      Summa summarum, zawsze czujnej „Sylwia” naleza sie od Ciebie grzecznosciowe przeprosiny i oczywiscie postaraj sie uzywac wiecej argumentow niz atakow personalnych.

 7. fiesta
  fiesta :

  UPAdlina…. Ja stosuje kryterium faktograficzne z dodatkiem psychologii i logiki i dzieki temu moge usmazyc dana osobe jak kotleta na patelni w przypadku odchylenia od normy, niezaleznie od pochodzenia, wyksztalcenia, stanowiska, statusu spolecznego, przynaleznosci organizacyjnej etc.
  Dlatego nie zwracam uwagi na to kto kim jest i jak czuje sie wazny. Poza tym nie obawiam sie dyskusji nawet z najgorszym wrogiem, poniewaz w ten sposob poznaje psychike wroga i metody jego dzialania, bo m.inn. w ten sposob Polacy sa w stanie ustrzec sie przed “farbowanymi wroblami” i “wilkami w owczych skorach” – vide cala plejada polskojezycznych zdrajcow Polski o polsko-brzmiacych nazwiskach.
  Zauwazylem, ze insynuacje “Kojoto” zeszly do ataku osobistego na “Sylwia” i wytworzyla sie niezdrowa atmosfera, ktora powoduje zaklocenie normalnej dyskusji i psuje wizje strony KRESY.PL oraz zaniza poziom dyskusji zamieniajac strone w przyslowiowy “smietnik”, co wywoluje niesmak u normalnego czytelnika i powstawanie negatywnych opinii o dyslutantach i stronie KRESY.PL co do ktorej czuje przywiazanie z racji mojego wkladu do dyskusji, ktorego glownym celem jest PODWYZSZENIE SWIADOMOSCI NARODOWEJ POLAKOW, aby w ten sposob wyzbyli sie wlasnej naiwnosci i nie dali sie oglupic propagandzie swieckiej i koscielnej, w przeciwnym wypadku staja sie ofiarami i pozywka dla wszelkiego rodzaju oszustow i zlodziei rzadzacych w Polsce, a przede wszystkim dla PASO-ZYDOSTWA, ktore zeruje od stuleci na Polsce i Polakach.
  MADRY POLAK TO SWIADOMY POLAK…. i taka sytuacja stwarza szanse na pozytywne zmiany nie tylko w zyciu osobistym, ale rowniez w calej Polsce i nadszedl czas, zeby wreszcie odsunac zydostwo okraglostolowe od wladzy i wplywow w Polsce.
  Dlatego na stronie KRESY.PL powinna tworzyc sie JEDNOSC WOKOL FAKTOW HISTORYCZNYCH, a byc moze w przyszlosci powstanie partia polityczna “KRESY”.
  Pozyjemy, zobaczymy.

 8. fiesta
  fiesta :

  Rowniez zauwazylem razace bledy ortograficzne „Kojoto” i bledy w budowie polskich zdan czego nie robia rdzenni Polacy – nawet raz zwrocilem uwage rabinowi „domarad” w tej materii, ktory mial odwage przyznac sie, ze jego polszczyzna nie jest doskonala i go zdradzila, ale nikt za to nie urywa glowy rabinowi „domarad” z Izraela.

   • fiesta
    fiesta :

    Kojoto…. popelniasz bledy w rozumowaniu, poniewaz jestes niedokladny w ocenie i w zwiazku z tym tworzysz wlasne teorie bez pokrycia. Ponizej znajduje sie dowod dotyczacy rabina „domarad”, ktory sam o sobie napisal, ze jest rabinem – vide moj komentarz (fiesta: 02.08.2016 16:33).
    Czy mozesz przy okazji wyjasnic czytelnikom tego forum o co Tobie chodzi, ze jestes do mnie bojowo nastawiony ?

 9. fiesta
  fiesta :

  I jeszcze jeden rodzynek….. T.Sakiewicz zdemaskowany! Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz podczas wtorkowego marszu PiSu w Krakowie otrzymal Medal Sluzby Bezpieczenstwa Ukrainy (SBU) od wiceszefa samoobrony Majdanu Andrija Grabowa. ( parezja.pl/sakiewicz-zdemaskowany/ ).