Korzystając z koncentracji sił Donieckiej Republiki Ludowej na ofensywnych działaniach w rejonie Debalcewa, siły ukraińskie uderzyły na południowej flance, ruszając spod Mariupola.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodwego i Obrony podsumował dzisiejsze postępy sił ukraińskich – „Dziś rano pododdziały Gwardii Narodwej, w awangardzie których znajdował się pułk specjalnego przeznaczenia „Azow” przerwały obronę terrorystyczno-rosyjskich ugrupowań i przeszły do ofensywy. W czasie natarca wzięte zostały miasta Pawlopol, Kominternowo, Szyrokoje i inne. Odepchnęliśmy linię działań bojowych na 20 kilometrów od naszych działań, faktycznie broniąc go przed artyleryjskimi ostrzałami i dostatecznie silnie wzmacniając obrone tego rejonu. Chciałbym powiedzieć, że w ciągu ostatnich miesięcy to najbardziej udane natarcie Sił Zbrojnych i Gwardii Narodowej Ukrainy. I chciałbym w pierwszym rzędzie wyróżnić dowódców i bojowników pułku specjalnego przeznaczenia „Azow”.

Sam pułk „Azow” opublikował wideo z dzisiejszych walk a także zdjęcie świadczące o jego dojściu do miejscowości Pawłopol.
unian.net/kresy.pl

30 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. wisnia
  wisnia :

  hehehe-zwróćcie uwagę jacy oni czyści, wymuskani i pachnący. Broń nawet nie oddała jednego strzału. Tacy to mogli zdobyć co najwyżej kolejny barak w Hollywood a nie Pawlopol. nawet rękawiczki czyściutkie. Bardziej używane iałem podczas Pierwszej Komunii niż te osobniki zdobywając Ziemie Noworosji. No- chyba że mieli jakichś dublerów… 😀

 2. wisnia
  wisnia :

  hehehe-zwróćcie uwagę jacy oni czyści, wymuskani i pachnący. Broń nawet nie oddała jednego strzału. Tacy to mogli zdobyć co najwyżej kolejny barak w Hollywood a nie Pawlopol. nawet rękawiczki czyściutkie. Bardziej używane iałem podczas Pierwszej Komunii niż te osobniki zdobywając Ziemie Noworosji. No- chyba że mieli jakichś dublerów… 😀

 3. jerzyjj
  jerzyjj :

  DRL: Kocioł debalcewski domknięty
  9 lutego 2015
  Według informacji napływających z obydwu stron konfliktu na wschodzie Ukrainy, siłom noworosyjskim udało się ostatecznie zamknąć pełny pierścień okrążenia wokół oddziałów ukraińskich w rejonie miasta Debalcewo. Droga M03 prowadząca na Artemowsk została dziś przecięta przez separatystów w rejonie miejscowości Łogowino, którą opanowali. Ze strony ukraińskiej informacje potwierdził, m.in. Jurij Butusow, główny redaktor portalu cenzor.net. Jednocześnie pojawiły się informacje, że formacje noworosyjskie wtargnęły też do samego Debalcewa, zajmując stację kolejową, położoną na północno-wschodnich rubieżach miasta.
  SKANDAL,SKANDAL,SKANDAL!!!
  Noworosja – Już wiadomo co ukrywano w Debalcewo
  Według jego danych w składzie okrążonego zgrupowania ukraińskich oprawców w Debalcewo około 25% składu osobowego tego zgrupowania (około 2200 ludzi) stanowią żołnierze NATO i zagraniczni najemnicy.
  Właśnie tym tłumaczy się gorączkowa aktywność dyplpmatyczna przywódców Zachodu i wczorajszy przylot do Moskwy przywódców Francji i Niemiec.Po zamknięciu kotła (okrążenia – tłum.) zachodni dyplomaci najwyraźniej wpadli w zdenerwowanie. Właśnie w Debalcewo, a nie z jakiegoś innego miasta Donbassu gdzie toczą się zażarte boje, wystąpiło pilne zapotrzebowanie na ewakuację cywilnych mieszkańców.
  Z tego powodu wstrzymano na dwie doby działania bojowe. Jednakże zamiast cywilnej ludności wywożono, głównie, żołnierzy NATO. O rotacji żołnierzy w Debalcewo i dostarczaniu nowej amunicji w okresie 6-7 lutego, powiedziały także władze Noworosji.
  Dlaczego tak nagle przylecieli do Moskwy Merkel i Hollande? Bali się po prostu skandalu, że w zdobytym Debalcewo do niewoli wpadną setki, a nawet tysiące, żołnierzy NATO, a to znaczy, że słowo „wojna”, które wypowiedział Hollande, już będzie faktycznie nieuchronna ponieważ będzie udowodnione, że siły NATO walczą już tutaj a w konsekwencji Rosja także może wzmocnić swoją obecność w tym regionie.
  Najprawdopodobniej z Putinem do końca nie udało się dogadać póki co. Część żołnierzy NATO, jak poprzednio, pozostaje w Debalcewo. Właśnie dlatego 7 lutego, z rozkazu Bidena, Siły Zbrojne Ukrainy w pilnym reżimie przeszły do kontrofensywy, której jedynym celem jest odblokowanie znajdujących się w Debalcewo żołnierzy NATO.
  Przy czym rozkazano aby nie liczyć się z ofiarami. Stawką może być zdemaskowanie USA i NATO. W tym właśnie celu teraz intensyfikuje się dostawy różnorakiego uzbrojenia na Ukrainę.