Oleś Buzyna – dziennikarz krytyczny wobec Majdanu i władz post-majdanowej Ukrainy – został zastrzelony w Kijowie na ulicy Dechtiariwskiej.

Do dziennikarza oddano cztery strzały z broni palnej.

Fakt dokonania zabójstwa potwierdził doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko. Podał on, że osoby oddające strzał podjechały do Buzyny Fordem Focusem w kolorze ciemnoniebieskim. Do wydarzenia doszło w okolicy budynku znajdującego się pod adresem Dechtiariwska 58 w Kijowie. Samochód miał, jak mówi Heraszczenko, łotewską lub białoruską rejestrację. Numery to BL8108W.

Buzyna był dziennikarzem krytycznie patrzącym na zmiany po Majdanie i na nową władzę. W jednym ze swoich artykułów pisał:

Nie ma żadnych podstaw, aby sądzić, że w przyszłym roku rząd się zmieni i przestanie kłamać i pędzić ludzi na rzeź. To jest po prostu nowa BANDA. Przyzwoity człowiek nie ma prawa służyć tej klice krwawych kleptomanów. To, co Stany Zjednoczone przez dziesięciolecia robiły w Ameryce Południowej, sadzając na fotele dyktatorskie „goryli”, powtórzyło się na Ukrainie. Chcieliście do Europy – trafiliście do Honduras.

Dziennikarz krytykował również decyzje Kijowa odnośnie do frontu w Donbasie:

Ukraińska armia doznała kolejnej porażki – przede wszystkim ze względu na brak profesjonalizmu własnego dowództwa w Kijowie. Każdy porucznik to wie: występy takie jak Debalcewski powinno się natychmiast „ściąć”, opuszczając terytorium. W przeciwnym razie „wytnie” go wróg. To nieuniknione. Z mięsempisał w innym swoim tekście.

pravda.com.ua / segodnya.ua / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • zan
    zan :

    Gdyby Rosja była w stanie naświetlić propagandowo ten mord, to istniałby racjonalny motyw zabójstwa. np. jak w przypadku Niemcowa, który był teraz nikim, a stał się dla Zachodu męczennikiem. W tym jednak przypadku mamy KOLEJNĄ cichą, niemal bezimienną śmierć z łap USmańskiej mafii. Takich dziennikarzy, działaczy i polityków USmaństwo ma na koncie tysiące, dziesiątki tysięcy. Honduras to dobre okręślenie. W Hondurasie amabasador USMański John Negroponte organizował szwadrony śmierci, uskuteczniał tę metodę (mordowanie tubylców własnymi rękami) w Iraku. A i tak przeciętny ćwierćintelignet natowski jest w stanie wysrakać z siebie jedno słowo: Politkowska. No, dwa słowa: Politkowska, Niemcow. Oto siła propagandy.

 1. wladyslaw
  wladyslaw :

  Euromajdan stworzyl razem z MSW Ukrainy take sobe witryne „Pokojowiec” („Миротворець”). Tam mozna znalezc numer telefonu razem z adresa domowa duzej ilosci opozycionystow-antybanderowcow. Kazdy neobanderowiec moze z nej skorzystac, zeby znalezc swoje kolejne ofiare. Oles Buzina jest na tej liscie. Tak samo, jako zabity wczoraj Oleg Kalasznikow.
  https://psb4ukr.org/criminal/buzina-oles-alekseevich/?hc_location=ufi

 2. shik
  shik :

  Prawy Sektor robi porządki:
  https://www.youtube.com/watch?v=MNetfrfrmD8
  Jak nasze władze nie zaczną zabezpieczać granicy z Ukrainą, to trzeba się jakoś organizować. Ja mam do tej dziczy kilkadziesiąt kilometrów i szczerze mówiąc się boję. W sieci od groma filmików jak to prawy sektor (sic!) oczyszcza miasta z nieprawomyślnego elementu, a w Polsce tylko „sława ukraini”, żadnego krytycznego podejścia, po morderstwach opozycyjnych dziennikarzy nasi jakoś cicho siedzą, ale jak tylko u ruskich kogoś zamordują, to już zło na cały świat, oburzenie i noty protestacyjne. Dramat.

 3. horodenka
  horodenka :

  NO ICO? ZNÓW SPRAWDZAJĄSIĘ SIĘ MOJE PRZEPOWIEDNIE ŻE UKRAIŃCY BĘDĄ SIĘ NAWZAJEM MORDOWAĆ. POWTARZAM JESZCZE RAZ TO JEST ICH CECHA NARODOWA. ONI NIE MOGĄ ŻYĆ BEZ MORDÓW. WOJCIECHOWSKI TY ORĘDOWNIKU BANDEROWSKIEJ UKRAINY , WIDZISZ KOGO POPIERASZ. POLAKÓW WYRŻNĘJI , TO TERAZ SAMYCH SIEBIE MORDUJĄ.