„Karpacka Sicz”, która groziła mordowaniem członków węgierskiej partii Jobbik oraz organizacji HVIM, wejdzie w skład 93. brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Karpacka Sicz” zachowa w ramach brygady swoją nazwę oraz sztandar. Oddziałem „siczowców” dowodzić będzie Oleh Kucyn, który przewodził organizacji.

Dzisiaj „Karpacka Sicz” ma otrzymać do ręki broń, odbędą się ćwiczenia na poligonie.

Wkrótce oddział „siczowców” znajdzie się na froncie w Donbasie. Wcześniej walczyli oni w Pieskach oraz o lotnisko w Doniecku.

„Karpacka Sicz” groziła swego czasu, że będzie zabijać Węgrów z partii Jobbik i organizacji HVIM, którzy działają na terytorium ukraińskiego Zakarpacia. Region ten to historyczna część Korony św. Stefana, do Ukrainy przyłączony został w roku 1946 przez stalinowski Związek Sowiecki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Węgrzy krytykowali UPA – banderowcy publicznie zapowiadają, że ich zabiją

zakarpattya.net.ua / Kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • wlkp
      wlkp :

      artykuł niby prawdziwy, ale tak trochę po PO-wsku zmanipulowany – bo zasada połączenia treści dwóch artykułów mniej więcej taka – „jak ktoś zaatakuje mój dom i rodzinę – jestem gotów go zabić” – „człowiek, który jest gotów zabijać” – niby wnioskowanie słuszne, a manipulacja okrutna. Drogi Redaktorze, nie musisz się łapać szechterowskich metod, żeby opisać sytuację.