Dziecięcy batalion „Sokół” został sformowany we wsi Nowica (rejon kałuski, obwód iwano-frankowski). W Internecie pojawiło się nagranie wideo pokazujące zindoktrynowane dzieci.

W materiale pokazano, jak dzieci w wyszywankach i z flagami w rękach śpiewają hymn Ukrainy.

Dzieci trzymają czerwono-czarny sztandar z napisem: „Jezusku, pomagaj obrońcom Ukrainy. Dzieci wsi Nowica”.

„Sława Ukrainie! – Herojam Sława! – Moskalom śmierć!”– skandują dzieci na nagraniu.

Jak informują ukraińskie media elektroniczne, dzieci oprócz śpiewania piosenek chodzą po domach i zbierają pieniądze dla ukraińskiej armii.

***

To już kolejne dowody ideologicznego zaangażowania dzieci w kryzys na Ukrainie. Wcześniej Internet obiegły nagrania „rowerowego Majdanu”. Dzieci przejeżdżając na rowerach krzyczą m. in. „Sława nacji! – Śmierć wrogom!”.

W Internecie można też znaleźć takie, przerażające nagranie:

korespondent.net/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

41 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Avatar
    krok :

    Hehe, dyplomatyczny wywód, liczba mnoga, pojedyncza . Przypomina mi się „prezes” Ukraińców w Polsce, który na proste retoryczne pytania dziennikarza nt. UPA i nacjonalizmu ukraińskiego, odpowiadał bardzo wymijająco, mówił o wszystkim tylko nie na temat. Retoryka rozumiana bardzo luźno.

  • Avatar
   wepwawet :

   Szanowny Użytkowniku krok – zapewne wielu się domyśla. Nie można zapomnieć, że do pewnego czasu (ostatnie miesiące) to właśnie Polacy byli największymi wrogami naszych Ukraińskich braci (szczególnie żyjących blisko granicy naszego pięknego kraju). Mieszkający w Polsce „ukraińscy bracia” z polskim obywatelstwem często głoszą iż „boją się” polskiego nacjonalizmu (wynajdując przy tym rozliczne mordy dokonane na ich przodkach) – ciekawe co by mówili gdyby polskie dzieciaki krzyczały „śmierć wrogom”. Swoją drogą to bardzo dobry przykład banderowskiego wychowania – wychowania do pokoju i współżycia z sąsiadami. 😉 — Ponieważ jestem bardzo empatyczny to na widok tych dzieciaczków aż mam ochotę zakrzyknąć: „Sława Ukrainie, Rzeźnikom Polaków Sława!” ;P

     • Avatar
      anarchista :

      @Tutejszym:
      19.09.2014 19:07//// Sposób pojmowania świata u ,,Tutejszych” zależy od ilości wypitego alkoholu metylowego i jego wpływu na stan resztek umysłu + schizofrenia paranoidalna = straszna starość . Staremu wybaczyć alkoholika na przymusowe leczenie. A na co dzień pijacki bełkot. Straszny los alkoholika.

     • Avatar
      tutejszym :

      Już wiem. Miałeś Pan na myśli rozmowę: „Votum_separatum: 19.09.2014 11:29
      Już pisałem sfrustrowanym, żeby dać Spirydonowowi w mordę.
      Tutejszym: 19.09.2014 12:09
      @Votum_separatum: Mówisz Pan, cytuję: „Już pisałem zawiedziony jestem, żeby dać Spirydonowowi w mordę. „. Jest to znowu bełkot bez sensu. Już mówiłem: najpierw zastanów się, potem napisz, potem daj do korekty komuś mądrzejszemu. Ze znalezieniem mądrzejszego nie powinno być problemu, wystarczy student piątej klasy szkoły podstawowej. http://www.kresy.pl/?forum/spiridonow-oplul-polskiego-kibica,0,0,4560 „. Jak z tego widać, to chyba Pan Votum_separatum milczy bo nic nie zrozumiał. Jak będzie „zawiedzionym” to da w mordę. Hough.

     • Avatar
      jan_de :

      Nie, nie… Rozmowa z Panem Wepwawet… Ale skoro już przytacza Pan ten przykład, to Pan Votum_Separatum, miał nie takie samo prawo poczuć się urażonym, jak Pan, na mój wpis… Proszę o tym pomyśleć… Ja w każdym razie przeprosiłem. A tu jest link: http://www.kresy.pl/?forum/putin-gdybym-chcial-w-dwa-dni-zajalbym-warszawe,0,0,4541 A tu fragment: „Tutejszym: @Wepwawet: Nie potrafię pojąć co Pan chce mi przekazać. Nic nie zrozumiałem z Pańskiej wypowiedzi. Czyżby rozmawiał Pan sam ze sobą i opowiadał znane tylko Panu dowcipy?. Sądzę że słowa pana Barroso i słowa pani Merkel należy potraktować poważnie. Chyba należy zastanowić się co one dla nas oznaczają, co z nich wynika. Ale to nie na nasze forumowe głowy”. Reszta pod linkiem. Dobranoc

     • Avatar
      tutejszym :

      Panie @Jan_De: Votum_separatum równo pluje wyzwiskami i inwektywami na mnie. W przeciwieństwie mojej dobrze wychowanej osoby w tej konwersacji. Rozumiem że chodziło Panu o @Wepwawet:, rozwijam fragment przytoczonej przez Pana „dysputy”: Tutejszym: 18.09.2014 12:45 „@Wepwawet: Nie potrafię pojąć co Pan chce mi przekazać. Nic nie zrozumiałem z Pańskiej wypowiedzi. Czyżby rozmawiał Pan sam ze sobą i opowiadał znane tylko Panu dowcipy?. Sądzę że słowa pana Barroso i słowa pani Merkel należy potraktować poważnie. Chyba należy zastanowić się co one dla nas oznaczają, co z nich wynika. Ale to nie na nasze forumowe głowy.” Wepwawet: 18.09.2014 13:02 „Użytkowniku Tutejszym – proszę mi wierzyć nie chciałem Użytkownikowi niczego przekazywać. Mam już wyrobione zdanie o osobie kryjącej się pod tym Nickiem i uznałem, że szkoda palców na jakiekolwiek „dysputy”. Co do stwierdzenia to skomentowałem je bo doskonale nadawało się do wyśmiania tych rewelacji (Na Warszawę dwa dni… na Kijów dwa tygodnie…), tak ochoczo komentowanych przez podżegaczy do wojny z Rosją.”
      Panie Jan_De Chcesz Pan abym przeprosił? bo „Jak będzie „zawiedzionym” to da w mordę?.” Skąd taka Pańska empatia do @Wepwawet:?. Ja się nie boję, Pan też się nie bój, @Wepwawet: jest chyba często w stanie „zawodu” i tylko tak do całego świata gada i się odgraża. Zmieni świat jak zmieni siebie. Trochę napieprzyłem, ale Pańskie wezwanie mnie do pokuty jest chyba tego przyczyną. Hough.

     • Avatar
      wepwawet :

      Użytkowniku Tutejszym – co znowu ten niecny Wepwawet raczył Ci uczynić, że tak nim wycierasz sobie „mordę” (celniej napisać zużywasz klawiaturę)? Skarżysz się – to cytat: „Votum_separatum równo pluje wyzwiskami i inwektywami na mnie.” Jakbyś sam nigdy nie lżył plugawymi słowy innych użytkowników forum (w tym i wspomnianego przez siebie Wepwaweta) – to taka dygresja odnośnie tego, że i Użytkownikowi brakuje kultury. Ale tego to już nie rozumiem i protestuje przeciw podłym insynuacjom – tu cytat: „Panie Jan_De Chcesz Pan abym przeprosił? bo „Jak będzie „zawiedzionym” to da w mordę?.” Skąd taka Pańska empatia do @Wepwawet:?. Ja się nie boję, Pan też się nie bój, @Wepwawet: jest chyba często w stanie „zawodu” i tylko tak do całego świata gada i się odgraża.” — Nie wiem jakie Użytkownik miał lub ma fantasmagorie odnośnie mojej osoby – proszę o wskazanie gdzie się odgrażałem daniem Użytkownikowi „w mordę”. Tu kolejny cytat: „Trochę napieprzyłem…” Tak – to prawda, chyba pierwszy raz mogę się zgodzić z Użytkownikiem w 100% – zalecam aby jednak nie zapominał Użytkownik o lekach. 😉

     • Avatar
      tutejszym :

      Wepwawet, napisałeś:”Już pisałem sfrustrowanym, żeby dać Spirydonowowi w mordę.”, używasz słów których nie rozumiesz, bez sensu. W Twoich wypowiedziach często nie widzę logiki i myśli przewodniej. Jest to Twoja sprawa, ale nie dziw się Pan że spotykają Pana prześmiewcze uwagi, nie obelgi. Co Pan z tymi palcami i klawiaturą, po łapach Pana biją, palce opuchnięte. Jak jesteś Pan sfrustrowanym, zawiedzionym to od razu z łapami do „bicia w mordę” lecisz? No to i widać żeś Pan po łapach dostał.

     • Avatar
      wepwawet :

      Oo Co ja czytam – tu cytat wypowiedzi Użytkownika Tutejszym: Wepwawet, napisałeś: „Już pisałem sfrustrowanym, żeby dać Spirydonowowi w mordę.” Nie wiem kiedy to napisałem, nie przypominam sobie abym poczynił taką wypowiedz (może napisałeś to Użytkowniku sam, tylko w „moim imieniu”?). To raz jeszcze pokazuje, że nie jesteś Użytkowniku osobą godną zbytniej uwagi, albo znieważasz albo wymyślasz jakieś głupoty. Co do wycierania sobie „mordy” Wepwawetem – a wycieraj sobie, wycieraj. Jak już pisałem – na człeka chorego nie mogę się obrazić, jedynie co czuję to współczucie dla Użytkownika jako istoty ludzkiej (co wynika z mej rozwiniętej empatii). Tak więc cieszę się niezmiernie tym wielkim sukcesem Użytkownika – dał mi po łapach i powstrzymał „moje niegodziwe zapędy” do bicia ludzi „po mordach” – Gratuluję i na zdrowie! ;P — Case closed.

     • Avatar
      tutejszym :

      Wepwawet. Jestem zmuszony Pana przeprosić. To pomieszanie dyskusji z Votun_separatum, Panem Jan_de i z Panem Wepwawet wprowadziło sporo zamętu do mojej dyskusji z Panem Jan_de. Wypowiedź: „Votum_separatum:19.09.2014 11:29 Już pisałem sfrustrowanym, żeby dać Spirydonowowi w mordę.” . mylnie, z rozpędu, przypisałem Panu. Po raz drugi przepraszam, to powinno wystarczyć. Kończąc tą sprawę chciałem zauważyć, że Pańska odpowiedź na mój post i dalszy ciąg dysputy: „Tutejszym: 18.09.2014 12:45 „@Wepwawet: Nie potrafię pojąć co Pan chce mi przekazać. Nic nie zrozumiałem z Pańskiej wypowiedzi. Czyżby rozmawiał Pan sam ze sobą i opowiadał znane tylko Panu dowcipy?. Sądzę że słowa pana Barroso i słowa pani Merkel należy potraktować poważnie. Chyba należy zastanowić się co one dla nas oznaczają, co z nich wynika. Ale to nie na nasze forumowe głowy.” Wepwawet: 18.09.2014 13:02 „Użytkowniku Tutejszym – proszę mi wierzyć nie chciałem Użytkownikowi niczego przekazywać. Mam już wyrobione zdanie o osobie kryjącej się pod tym Nickiem i uznałem, że szkoda palców na jakiekolwiek „dysputy”” świadczy nie o Pańskiej empatii tylko o prostackim zadufaniu się w sobie. Co do obelg to powtarzam, że kolejny raz zakonotowałem je sobie. Nic więcej nie mam Panu do powiedzenia. Spodziewam się że ew. odpowiedź Pana Jan_de wprowadzi trochę ładu i uporządkuję tą dosyć chaotyczną dyskusję.

 1. Avatar
  kwezal :

  No ale tak sie zastanawiam, te dzieciaki śpiewające hymn swojego kraju.TO jaki jest z tym problem?A jaki hymny maja śpiewać?Ruski, z melodią ZSRS?W ogóle jak w swoim kraju powołują sie na swój hymn i mówią Ukraina, to już samo to w sobie jest złe?Przeciez ich kraj jest w stanie wojny a wtedy nastroje zawsze są emocjonalne i patriotyczne w każdym kraju. A jak wygladają obozy organizowane przez Jedyną Rosję dla młodzieży??Ja spędy ruskich nacjonalistów.Wielkoruskie spedy pod czarnym carskim orłem.Ito jest już w porządku nie,taka indoktrynacja młodzieży celowa i zaplanowana.Potem podejdzie do Ciebie taki rusek i powie Ci ze powinieneś mu podziekowac , bo jego stary stacjonował w Legnicy i udzielał ci”bratniej”pomocy przed Zachodem….W dodatku szkoli się dzieciaki ze strzelania dywersji,nienawiści do NATO, czyli do nas miedzy innymi.A te filmy sa ogólenie dostępne,czemu nikt ich nie zamieszcza? Trochę mi to sie kojarzy z tym ,jak jacyś Niemcy przyjechali do Muzeum Powstania Warszawskiego i po wyjściu stwierdzili,że juz majś dośc tego polskiego szowinizmu i nacjonalizmu.Zdaje sie ze nie zrozumieli,ze mamy prawo do takiego muzeum i przedstawiania historii Powstania jak my uważamy.Zdaje sie że Ukraińcy mają prawo byc patriotami.Pozostałych dwóch flimików nie ogladałem,ale rozumiem,że dzieciaki coś tam krzyczą.Dzieciaki wszędzie coś tam krzycza wyzywaja innych i broją.A jak patrze na to forum i treści nienawistne i poniżające inne narodowości,jak Jaroslausa,czy Anarchisty, to żadne inne teksty mnie juz nie zdziwią.

  • Avatar
   wepwawet :

   Hehehe… ot i cała przewrotność naszych „braci”. Cytat: „..te dzieciaki śpiewające hymn swojego kraju. TO jaki jest z tym problem?” Żaden, zresztą chyba sam Użytkownik wie, że nie o śpiewanie hymnu tu chodzi – co też dzieciakom dobrze wychodzi i za plus policzyć należy. Tu znowu cytat: „…rozumiem ,że dzieciaki coś tam krzyczą. Dzieciaki wszędzie coś tam krzyczą wyzywają innych i broją.” Jednak wie Użytkownik o co chodzi, tylko tak trochę udaje, że nie jest rozgarnięty. Ciekawe tylko co tam krzyczą, bo użytkownik nie zrozumiał, a wielu innych zrozumiało. ;P Ale to przecież normalne – dzieciaki zawsze krzyczały „śmierć wrogom”… pewnie na Ukrainie, bo w Polsce to jednak się tak nie bawiliśmy.

   • Avatar
    kwezal :

    A co krzyczały dzieciaki w Powstaniu Warszawskim madralo co?Bij Fryca czy Boże chroń drogiego Niemca????A może w czasie wojny polsko bolszewickiej krzyczeli i kochanego bolszewika racz nam zesłać Panie???????????????????????????????A moze bij bolszewika i kacapa?nie rozumiem ,jak samemu mozna wyzywac a odmawiać tego innym.Poza tym ja skomentowałem tylko pierwszy filmik.I skoro nie o hymn chodzi to o co chodzi?

    • Avatar
     wepwawet :

     „Bracie”… wiem co polskie dzieci (i nie tylko) słyszały przed śmiercią… „Śmierć wrogom” w takim samym języku, choć tam krzyczały nie tylko dzieci ale również o wiele starsi ludzie. Dodatkowo flaga którą rozkoszne ukraińskie dzieciaczki trzymają jest uznana za symbol tamtych wydarzeń. Co mają krzyczeć Ukraińskie dzieci… a po co mają krzyczeć – niech zawalają do cerkwi i modlą się za tatę, mamę i Ukrainę. Podobno Bóg niezwykle ceni sobie czyste dziecięce modlitwy.

     • Avatar
      kwezal :

      No tak bo ty wiesz lepiej co inni powinni krzyczeć i powinno to pasować do twojej wrażliwości.Może udzielaj im lekcji poglądowych?W mojej dzielnicy Legioniści krzyczą dobry Polonista to martwy Polonista,a Poloniści jak kiedyś jechali na stadion(bo teraz sie to uspokoiło,jak Polonia spadła duzo niżej) to się chowali z szalikami i po różnych dziurach. A w Nowej Hucie jak powiesz,że jesteś za Cracowią,a nie za Wisłą, to takie same dzieciaki pokażą ci maczetę i moga ci ręke odciąć za samo to.TO może naucz ich ze powinny iśc do koscioła i pomodlić sie za tych z z Cracovii,co?Taki dobry jestes w pouczaniu innych.A wiesz ze na wojnie wszedzie rosnie nienawiść?Po obyu stronach?I co mają krzyczeć te dzieciaki,moze „przyslij mi Moskala Boże na moje ziemie niech mi skasuje moich rodziców”.Śmieszne jest to,jak jedni sa dumni z własnego narodu i dokładnie tego samego odmawiają innym, ubliżając im i umniejszając.Ciągle tu słyszę, ze Ukraińcy to naród przez kogoś wymyslony.Nawet jesli, to co z tego?To znaczy ze nie mają żadnych praw?Przeciez Nimcy w czasach germanizacji kompletnie nie uznawali istnienia narodu polskiego, uważali ze to jakaś mała pośrednia grupa etniczna pomiędzy NIemcami a Rosjanami.Po tym poznaje sie nacjonalistów. AK też sporo Ukraińców wybiła w odwecie i co to takie dobre????I wiesz co im krzyczeli?Mniej wiecej to samo co UPA polskim dzieciom, tylko my o połowe mniej ich zabiliśmy, często tak samo niewinnych i dlatego jestesmy tak duzo lepsi od nich.Gdzie im do nas.Proponuję poczytac np.wydaną przez Ośrodek KARTA kiążkę”Egzekutor”Stefana Dąmbskiego.Dzielnego żołnierza AK.Sam wprost i szczerze przyznał,że mordował ukraińskie dziewczyny, choć doskonale wiedział,że sa niewinne i nic nie zrobiły.Brzydził sie tym ,ale tak trzeba było zrobić w odwecie. Przynajmniej człowiek jest szczery i chwała mu za to. Najgorsi sa hipokryci twojego pokroju Wepwawet. I nie jestem twoim bratem.Brata to mam w rodzinie rodzonego,a ciebie nawet nie znam.Więc się hamuj.

     • Avatar
      wepwawet :

      Wszyscy Ukraińcy to nasi „barcia” – ale Ty Użytkowniku jesteś przynajmniej szczery i się z tym nie zgadzasz. 😛 Dziękuję za lekcję poglądową odnośnie wrażliwości – wiem, Polacy mają być hiper empatyczn narodem i zważać na wrażliwość wszystkich dookoła, nasza zaś musi ustąpić miejsca – bo „braciom” będzie smutno. Piszesz Użytkowniku: „AK też sporo Ukraińców wybiła w odwecie i co to takie dobre?” Nie wiem czy dobre – wiem, że mojego dziadka i jego rodzinę uratował jedynie strach Ukraińców przed tym, że AK może ich w odwecie zabić – tylko dlatego zdołali uciec – pojawienie się „zbrodniczego oddziału AK” w miejscowości gdzie raz się zatrzymali i strach jaki zasiało to w sercach Ukraińców uratowało życie im oraz wielu Polakom. Nie to, że to byli ich sąsiedzi i „bracia” Polacy – zwykli ludzie – tylko właśnie strach, ze może spotkać ich ten sam los który chcieli zgotować Polakom. Ważne jest to co napisałeś – „w odwecie” gdyby Ukraińcy nie zaczadziali zbrodniczą ideologią to mordów zapewne by nie było. Bez bestialskich mordów, akcji odwetowych (czy aby na pewno tak zbrodniczych jak chcesz to przedstawić) nikt by nie urządzał. Uważam, ze ludzie mają prawo bronić swojego życia – czyżby miał Użytkownik inne zdanie? Piszesz dalej:”…tylko my o połowę mniej ich zabiliśmy…” – naprawdę? Oo Skąd takie wiadomości, że Polacy zabili 50% Ukraińców z liczby wymordowanych Polaków? Toż przecież pan Tyma mówiłby o genocydzie jakiego dopuścili się Polacy na Ukraińcach. — Jak mam się czuć (wszak nawiązałeś do mojej wrażliwości Użytkowniku) skoro na Ukrainie ci co wzywali do mordowania Polaków, oraz wypędzenia ich z ich rodzinnych ziem (w tym rodzinę mego dziadka) są uważani za bohaterów? To można przełknąć – wszak Ukraina to kraj Ukraińców, a ci mogą mieć takich bohaterów jakich chcą (byłem na Ukrainie kilka razy – choćby w rodzinnej miejscowości dziadka) i nikt mnie nie zamordował, kult oun-upa widziałem na własne oczy). Jednak na propagowanie zbrodniczej ideologii pełnej nienawiści i wybielanie bandytów w Polsce zgodzić się nie mogę . Trzeba bowiem wyciągać lekcję z przeszłości, propagowanie ideologii których głównym przesłaniem jest nienawiść może doprowadzić jedynie do tragedii. — Mamy inne spojrzenia na historię, co się dziwić – wychowani jesteśmy w innych środowiskach Użytkowniku. MY jednak nie musimy popełniać tych samych błędów. Tak na marginesie dodam, że zastanawiam się czy i heroje z oun-upa „brzydzili się” mordowaniem Polaków. 😉

     • Avatar
      kwezal :

      To prawda.I możemy sobie dyskutować jak normalni ludzie.Pod wieloma rzeczami, które pan napisał podpisał bym się obiema rękoma. Co do odstraszania-było tak. Dokładnie pisze o tym Stefan Dąmbski w swoich wspomnieniach w „Egekutorze”. Pisał też miej więcej tak:siedziały w chacie trzy dziewczyny, dwie Polki jedna Ukrainka.Dziewczyny milczały,ale skapneliśmy sie że jedna nie jest Ukrainką.Wieś mieszana, pod Przemyślem,dotąd żyła w zgodzie.My weszliśmy do wioski wymyśliliśmy,że najpierw ją zgwałcimy we trzech,a potem zaszlahtujemy, jak oni naszych.Dziewczynie na szczęscie po gwałcie zycie darowali, za sprawą autora wspomnień.Albo cytat dokładny:”Nasze operacje zbliżone były w swojej jakości do ukraińskich.Z ta tylko różnicą,że ze wybieraliśmy wioski, w których przeważała ludność polska,bo w ten sposób było nam łatwiej wykończyć Ukraińców.Nie było w tych akcjach zadnej litości,żadnego pardonu.Szczególnie „Twardy”, który miał osobiste porachunki z Ukraińcami, przechodził sam siebie.Gdy wchodziliśmy do ukraińskiego domu nasz Wiluśko przechodził sam siebie. Zbudowany jak dobrze rozwinięty goryl,gdy tylko zobaczył Ukraińców, oczy wychodziły mu na wierzch, z otwartych ust zaczynała kapać mu slina i robił wrażenie człowieka, który dostał obłędu. Ja z „Luisiem” przeważnie obstawialiśmy drzwi i okna,natomiast półprzytomny Twardy stary nożownik z lwowskich Pasiek rzucał się na skamieniałych ze strachu Ukraińców i krajał ich na kawałki.Z niesłychana wprawa rozpruwał im brzuchy lub podrzynał gardła,aż krew tryskała po ścianach.Silny niesamowicie,często zamiast noża używał zwykłej ławy stołowej, która gruchotał czaszki,jakby to były makówki”. No i co, jestęsmy od nich duzo lepsi bo robilismy to w odwecie?A jak to licuje z honorem żołnierza AK i z całym nimbem AKowca, bohatera i honorowego człowieka?!?!Jak sie maja czystki do tego.To niestety tak działa. Skąd biorę dane?Najlepszym dla mnie historykiem w tej kwestii jest Grzegorz Motyka i np.jedna z jego książek”Od rzezi Wołyńskiej do Akcji Wisła”.Stąd czerpię dane,ale nie tylko.Choć jego monografię cenie. Tylko on zlicza ofiary po ukraińskiej stronie aż do Akcji Wisła.Nie chodzi o to bysmy sie z kimś bratali. Wyobrażam sobie braterstwo z Węgrami, którzy nawet w czasie wojny bedą po stronie Niemców nam pomagali.Ale juz nie wyobrażam sobie nazwać bratem węgierskiego strzałokzyżowca.Rozumie pan mój przekaz?Nie o to chodzi by być super ematycznym narodem,ale”nie śmiej sie dziadku z cudzego przypadku,a dziadek się śmiał i taka samo miał”.Albo nie dowalaj sąsiadowi w biedzie,nawet jak go nie lubisz, bo bieda zaraz w twój próg zawita.Możemy oczywiście dalej żreć się jak Serbowie z Chorwatami i Bośniakami i przenosić zbrodnie z wony w czasy współczesne.I tak chca zrobić proruscy politrucy z tego forum,przenieść takie kalki w czasie.Ale ja nie zamierzam sie temu poddawać.Brzyzę sie OUN,ale i innymi nacjonalistami też.Jak są tacy mocni,to niech sie z Rosja biją i bronia kraju.Ale Ukraina to nie OUN i nam powinno zależeć by przetrwała, bo prawdziwy wróg jest dalej i ma iskandery,a nie widły.Skoro wiadomo,jakie ludobójstwo było, to nie powinnismy wiecej do tego dopuścić i nie musimy czały czas tym żyć,jak zaczadzeni, bo ja rozumiem,że jedyne co sie zdarzyło, to ludobójstwo i tylko tym powinnismy życ.Nie uważam ze agresja jest na to najlepszym lekarstwem.

   • Avatar
    sylwia :

    P. Wepwawet; Widać na tych filmikach, że Ukraina zach. to jest faszystowski kraj przesiąknięty nienawiścią do Rosjan, Polaków i innych mniejszości narodowych. Słusznie ująl Pan ‚braci’ w cudzysłów. Oni nam nigdy nie będą braćmi. To nasi śmiertelni wrogowie. Tu representują ich Tutejszym, uri, kwezal, wilk, raul, Mercy i kilku innych.

    https://www.youtube.com/watch?v=tp-0UmYmuYI

    https://www.youtube.com/watch?fv=0GKDU_4JVS0