List Andrzeja Leppera na swoim blogu zamieścił były poseł PO Robert Węgrzyn.

Przewodniczący Samoobrony oskarża w liście Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę o łamanie prawa oraz spisek, polegający na przygotowaniu afery gruntowej.  List datowany jest na kwiecień 2009 roku. Przewodniczący Samoobrony napisał do przewodniczącego komisji, posła Sebastiana Karpiniuka z PO, oburzony wypowiedziami innych członków komisji – Jacka Kurskiego i Arkadiusza Mularczyka z PiS.

„Jestem zaszokowany cynicznym, bezwstydnym i kłamliwym oświadczeniem tych Panów, że nie było żadnych dowodów na łamanie prawa przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, ministra sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobrę oraz ówczesnego premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tak zwanej afery gruntowej” – pisał Andrzej Lepper.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Według ówczesnego szefa Samoobrony, afera gruntowa, w wyniku której stracił stanowisko wicepremiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, to dowód na „rażące bezprecedensowe łamanie prawa”. Dowody na ten temat chciał przedstawić przed komisją śledczą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Andrzej Aumiller: Lepper nie popełnił samobójstwa

Jak pisał, „Pragnę udowodnić, że afera gruntowa została wymyślona przez CBA, Kancelarię Premiera Kaczyńskiego i jego osobiście jako prowokacja polityczna wymierzona wyłącznie przeciwko konstytucyjnemu Ministrowi i Wicepremierowi rządu Andrzejowi Lepperowi. Chciano w ten sposób skompromitować i aresztować moją osobę, a w konsekwencji pozbawić pełnionych funkcji publicznych. Zamierzano przejąć Klub Poselski Samoobrony pod władcze skrzydła PiS, aby stworzyć sobie warunki do autokratycznego rządzenia krajem.”

Kresy.pl / Wprost

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz