Oleksandr Turczynow, sekretarz Narodowej Rady Bezpieczeństwa i Obrony, powiedział na spotkaniu z walczącymi na froncie w Donbasie żołnierzami, że rosyjski Kubań to ukraińska ziemia.

Turczynow spotkał się z członkami pułku szurmowego Gwardii Narodowej „Azow”. „Nasz Kubań” – przytaknął Turczynow ukraińskiemu żołnierzowi. „Na Moskwę pójdziemy przez Kubań” -mówi żołnierz. „No, przecież Kubań jest nasz” – odpowiedział polityk.

W oryginale słyszymy „nasza Kubań” z uwagi na to, że nazwa tej krainy jest w języku ukraińskim rodzaju żeńskiego.

Kubań to terytorium położone na północ od Kaukazu na Morzem Czarnym. Przez Cieśninę Kerczeńską sąsiaduje z Krymem. Głównym miastem regionu jest Krasnodar.

YouTube.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zefir :

  Jeśli Ukraina ledwie zipie a jej naczelny banderkaznodzieja,pierwszy szef bander-Wierchownoj Rady,p.o prezydenta banderlandu,twórca dekretu o ATO,obecny Sekretarz RBNiOK mówi „nasza Kubań”,to oznacza że jego Ukraina ma zaborcze plany nie tylko wobec 19-tu powiatów na zachodzie,ale również wobec Kubania od wschodniej strony Ukrainy tj FR.Ledwie zipie,ale pewnie nie w marzeniach i militariach.Oby wróg naszego baderowskiego wroga był naszym przyjacielem!

  • Avatar
   ruskiagent :

   A to jakaś nowość? I to jeszcze na długo przed Chrystusem należała. A tak w ogóle, to cały świat to są ziemie etnicznie ukraińskie, a wszyscy ludzie z wyłączeniem oczywiście Polaków, Rosjan i Żydów(ale, wiadomo, nie wszystkich, Benii K. i podobnych przecież riezać nie będą) są etnicznymi Ukraińcami, tylko nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą.