Prezydent Donald Trump odniósł się do wczorajszych słów byłego szefe amerykańskiego wywiadu, Jamesa Clappera.

Podczas wystąpienia w popularnym programie „The View”, Clapper powiedział w kwestii informacji o tym, że sztab Donalda Trumpa był przedmiotem inwigilacji ze strony FBI: „Nie, oni [FBI] nie szpiegowali. Szpiegowali, termin, którego szczególnie nie lubię, ale to, co robili Rosjanie. Próbowali zrozumieć, jak Rosjanie infiltrują, próbują uzyskać dostęp, próbując uzyskać wpływ, czyli to, czym się zajmują”.

Przypomnijmy, że amerykańskie media ustaliły tożsamość informatora FBI. Był nim Stefan Halper, amerykański obywatel zamieszkały w Wielkiej Brytanii. W opinii prezydenta Trumpa, słowa Clappera potwierdzają te doniesienia. „Clapper przyznał, że w moim sztabie był szpieg. Duże pieniądze zostały wypłacone szpiegowi, o wiele więcej niż normalnie. Zaczyna to wyglądać jak jeden z największych politycznych skandali w historii USA. SPYGATE – straszna rzecz!” – napisał dzisiaj Trump na Twitterze.

Dzisiaj w Białym Domu i w Departamencie Sprawiedliwości odbędą się spotkania członków Kongresu na temat śledztwa dotyczącego Russiagate. Amerykańskie media spekulują, że kwestia Spygate będzie również podnoszona w trakcie rozmów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Informator FBI, który inwigilował kampanię Trumpa, pracował w przeszłości dla CIA

kresy.pl / twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz