Prezydent USA zapowiedział natychmiastowe wprowadzenie wysokich ceł wobec państw dostarczających Iranowi uzbrojenie. Nowe środki mają obowiązywać bez wyjątków.
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział w środę wprowadzenie 50-procentowych ceł na towary importowane do USA z państw, które dostarczają Iranowi uzbrojenie. Decyzja ma obowiązywać natychmiast i obejmować wszystkie produkty, bez wyjątków.
Informacja została przekazana w wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych. Trump poinformował, że każde państwo zaangażowane w dostawy broni dla Iranu zostanie objęte restrykcjami handlowymi. „Kraj dostarczający Iranowi broń wojskową zostanie natychmiast objęty cłem w wysokości 50 procent na wszelkie towary sprzedawane do Stanów Zjednoczonych. Nie będzie żadnych wyłączeń ani wyjątków” – napisał.
Zapowiedź pojawiła się w kontekście ogłoszonego dzień wcześniej zawieszenia broni między Stanami Zjednoczonymi a Iranem. Prezydent USA wskazał jednocześnie, że Waszyngton zamierza utrzymywać kontakt z władzami w Teheranie.
W kolejnym wpisie Trump stwierdził, że Stany Zjednoczone będą „ściśle współpracować” z Iranem. Odniósł się również do efektów negocjacji, określając je jako „bardzo produktywną zmianę reżimu”.
Prezydent zaznaczył, że jednym z kluczowych warunków porozumienia jest całkowite wstrzymanie wzbogacania uranu przez Iran. „Nie będzie wzbogacania uranu” – podkreślił, dodając, że wiele z punktów przedstawionych w amerykańskiej propozycji pokojowej zostało już zaakceptowanych.
Zobacz też: Netanjahu: rozejm z Iranem nie obejmuje Libanu. Izrael kontynuuje operacje
Kresy.pl/CNBC































