Ukraińscy pogranicznicy użyli broni wobec przemytników, którzy próbowali uciec przed kontrolą w okolicach ukraińskiego przejścia w Szeginiach, prowadzącego do polskiego punktu granicznego w Medyce.

O sprawie poinformował minister finansów Ukrainy, Ołeksandr Danyluk. Do zdarzenia doszło w czwartek późnym wieczorem na przejściu granicznym Szeginie. Z relacji zamieszczonej przez Danyluka na Facebooku wynika, że przemytnicy poruszali się czterema busami. Gdy ich pojazdy zostały zatrzymane przez ukraińską Straż Graniczną, wezwali na pomoc kilkudziesięciu kompanów. Wszczęli oni bójkę z funkcjonariuszami, rozbili szybę w jednym z pojazdów i pomogli w ucieczce jednemu z kierowców busów. Uciekając samochodem, potrącił pracownika mobilnej grupy kontroli granic.

– Mobilna grupa powstrzymała starcia dopiero po użyciu broni– napisał Danyluk. Ranny funkcjonariusz został zabrany do szpitala. Ukraińskie służby szacują wartość kontrabandy w trzech zatrzymanych pojazdach. Ponadto, prowadzone są czynności względem celników ws. możliwej korupcji.

Zik.ua / Tvp.info / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply