W Monachium doszło do strzelaniny w centrum handlowym Olympia. Według niemieckich mediów jest wielu zabitych i rannych.

Atak miał miejsce po godzinie 18 w centrum handlowym Olympia znajdującym się w dzielnicy Moosach. Według świadków napastnik skoncentrował ogień na kawiarniach i zatłoczonych sklepach. Strzelanina rozpoczęła się w restauracji sieci McDonald’s. Padają różne szacunki co do ilości ofiar. Niemiecka prasa pisze o wielu zabitych i rannych a Reuters podał, że zginęło 20 osób. Jak na razie policja oraz bawarskie MSW podały, że śmierć poniosły 3 osoby.

Centrum handlowe oraz miasto są przeczesywane przez policję. Do akcji weszły elitarne odziały policji. Jak na razie nie udało się jednak odnaleźć napastnika. Zamknięto Dworzec Główny i Centrum miasta. Policja prosi ludzi o pozostanie w domach. W mieście wprowadzono stan nadzwyczajny.

Pojawiały się doniesienia o drugiej strzelaninie na Karlsplatz. Policja zdementowała jednk tę informację. Jak na razie nie wiadomo ilu jest napastników. „Die Welt” twierdzi, że ataku dokonały 3 osoby.

W TVP Info gen. Polko stwierdził, że prawdopodobnie był to zamach terrorystyczny za którym mogło stać tzw. Państwo Islamskie.

Jak na razie nie wiemy kim byli sprawcy i z jakich pobudek działali.

Reuters / PAP / TVP Info / Dziennik.pl / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • jaro7
   jaro7 :

   Dokładnie to samo chciałem napisać,bo to samo oglądam.Ale jak TVN na „eksperta”od terroryzmu zaprasza politologa do tego znanego pro banderowskiego oszołoma i rusofoba to trudno cos mądrego usłyszeć.Aż dziw mnie bierze że taki 'talent” nie został zagospodarowany przez PiS.Minimum ambasador w Rosji.

 1. jaroslaus
  jaroslaus :

  „Kazimierz Wóycki” to ŻYD, były dyrektor oddziału IPN w Szczecinie. Żydzina ta powiedziała, że: 1. Romach Szuchewycz „Jest i powinien być również dla Polaków postacią o cechach bohatera”, 2 Polacy na Wileńszczyźnie to „mniejszość sowiecka” (mniejszość na tzw. Litwie, większość na Wileńszczyźnie), 3 „ci którzy w Polsce gadaj antyislamsko gadają na rzecz Moskwy” – tak oto wysławia się pejsaty „inteligent”, i pomyśleć, że ów żyd jest wykładowcą na zażydzonym UW 4. ostatnio wymyślił, że ks. Isakowicz Zalewski winien być aresztowany. Tutaj Grzegorz Braun o tym żydzie: https://youtu.be/YtI-_Q88y88?t=3439