Na granicy pomiędzy Indiami i Pakistanem w Kaszmirze doszło do wymiany ognia i krótkich walk, w których nikt nie poniósł śmierci.

Do walk doszło na granicy Indii i Pakistanu w Kaszmirze na linii, która dzieli sporny region. Nikt nie zginął. Obie strony oskarżyły się wzajemnie o prowokacje.

Pakistańscy żołnierze mieli przekroczyć granice w regionie Pallanwala i zaatakować kilka posterunków hinduskich armii, ostrzeliwując je z lekkiej broni. Odpowiedziano im ogniem – taka jest wersja Indii. Pakistan twierdzi natomiast, że to ich żołnierze odpowiedzieli na niczym nie sprowokowany ostrzał drugiej strony.

Zaledwie dwa dni temu rząd w Nowym Delhi ogłosił, że dzięki precyzyjnemu uderzeniu indyjskich wojsk w Kaszmirze udało się wyeliminować grupę terrorystów. Hinduscy żołnierze musieli jednak przekroczyć granicę Pakistanu by wykonać zlecone im zadanie. Była to odpowiedź na ostatnie ataki na indyjskie posterunki wojskowe w spornym regionie, w których zginęło 19 żołnierzy. Delhi oskarża Islamabad o wspieranie bojowników.

Czytaj także:

Pakistan grozi bronią jądrową Indiom

Reuters/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz