Węgierska Hungarica, jako jedyny zagraniczny zespół w Europie, śpiewa i wydaje płyty w języku polskim.

Zespół Hungarica istnieje od 2007 roku. Gra muzykę z nurtu patriotycznego – teksty odnoszą się głównie do pojęć miłości ojczyzny, patriotyzmu, historii Węgier i Węgrów, pojawiają się motywy, zarówno tekstowe jak i instrumentalne, zaczerpnięte z tradycyjnej kultury ludowej.

Istotnym elementem twórczości zespołu jest promowanie braterstwa polsko-węgierskiego. Pierwszy koncert zespołu w Polsce, jaki odbył się w 2010 r. w Katowicach, był początkiem popularyzacji tematyki polskiej w twórczości Hungariki. W 2015 roku nagrał on płytę „Przybądź wolności” z utworami wykonywanymi przez wokalistę w języku polskim.

Jak twierdzą sami muzycy, w swojej twórczości, konsekwentnie solidaryzują się z Polską w wyrażaniu konserwatywnych idei, promowaniu tożsamości narodowej i szacunku dla patriotycznych tradycji, przeciwstawiając się globalizacyjnym i multikulturalnym tendencjom Unii Europejskiej oraz grom europejskiej dyplomacji. 

O zespole zrobiło się głośno rok temu, gdy pod wpływem środowisk lewackich polskie uczelnie zaczęły odwoływać jego koncerty.

W ostatnich latach muzycy kilkakrotnie występowali w Polsce. We wrześniu tego roku gościli w Polsce południowej, a w listopadzie z węgierskim zespołem będzie można się spotkać w poniższych terminach i miejscach:

16.11. Koszalin – Jazburgercafe
17.11. Gdynia – Drugi Dom
18.11 Lublin – Graffiti klub

„ Ojczyzna i Wiermość”

„ Ziemia Uświęcona Krwią”


Więcej szczegółów dotyczących zespołu i ich koncertów:
https://www.facebook.com/hungarica/

http://www.hungaricamusic.hu/

Serdecznie zapraszamy!

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply