Jedna z kompanii podległych rosyjskim kolejom państwowych woziła amerykański sprzęt wojskowy do Estonii. Był on potem rozmieszczany wzdłuż granicy z Rosją.

Informację tę podała gazeta „Nowy Region”.

Sprzęt wojskowy dostarczano do miejscowości Tapa. O użyciu rosyjskich kolei świadczą zdjęcia przewożonego sprzętu. Na platformach widać bowiem napisy w języku rosyjskim.

Z usług rosyjskiej kompanii skorzystano prawdopodobnie dlatego, że sieć kolejowa w Estonii pochodzi w dużej mierze z czasów sowieckich. Szerokość torów w Estonii jest więc taka sama, jak w Rosji, co zmniejsza koszty transportu.

podrobnosti.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz