Relatywizujący odpowiedzialność Niemców za II wojnę światową i szkalujący Armię Krajową niemiecki serial „Nasze matki, nasi ojcowie” został nominowany do nagrody Emmy Award.

Niemiecki serial „Nasze matki, nasi ojcowie” został nominowany w kategorii „TV-Movie/mini-serial”. Pretendentami do nagrody głównej są także seriale z Brazylii, Japonii oraz produkcja BBC.

Międzynarodowa nagroda Emmy Award przyznawana jest produkcjom telewizyjnym spoza Stanów Zjednoczonych. 24 listopada zostanie wręczona 42. raz.

Laueatami Emmy Award były m.in. tak popularne seriale jak „Murphy Brown”, „Rodzina Soprano”, „MASH” czy „Przystanek Alaska”.

tokfm.pl/Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      nina-pl :

      Oglądałem ten film i z punktu widzenia widza nie wdającego się w szczegóły historyczne jest bardzo dobry i stąd ta nominacja. Niemcy po trosze się tam wybielają , pokazują z łagodnej ludzkiej strony i poniekąd niektórzy żołnierze Wermachtu tacy byli , jak w każdej armii były też kanalie. Ciekawym wątkiem jest obecność Ukraińskiej policji pomocniczej z żółto niebieskimi opaskami przedstawionej jako formacja zbrodnicza obok SS. Wątek AK mógłby być realny , gdyż żaden Polski oddział partyzancki nie przyjąłby NIEMCA pomimo że jest żydem i o tym w prasie polskiej się nie pisze. Nie chcieli go nie dlatego że jest ŻYDEM ale NIEMCEM . Film niemniej jednak ciekawy i polecam.