Relatywizujący odpowiedzialność Niemców za II wojnę światową i szkalujący Armię Krajową niemiecki serial “Nasze matki, nasi ojcowie” został nominowany do nagrody Emmy Award.

Niemiecki serial “Nasze matki, nasi ojcowie” został nominowany w kategorii “TV-Movie/mini-serial”. Pretendentami do nagrody głównej są także seriale z Brazylii, Japonii oraz produkcja BBC.

Międzynarodowa nagroda Emmy Award przyznawana jest produkcjom telewizyjnym spoza Stanów Zjednoczonych. 24 listopada zostanie wręczona 42. raz.

Laueatami Emmy Award były m.in. tak popularne seriale jak “Murphy Brown”, “Rodzina Soprano”, “MASH” czy “Przystanek Alaska”.

tokfm.pl/Kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • nina-pl
   nina-pl :

   Oglądałem ten film i z punktu widzenia widza nie wdającego się w szczegóły historyczne jest bardzo dobry i stąd ta nominacja. Niemcy po trosze się tam wybielają , pokazują z łagodnej ludzkiej strony i poniekąd niektórzy żołnierze Wermachtu tacy byli , jak w każdej armii były też kanalie. Ciekawym wątkiem jest obecność Ukraińskiej policji pomocniczej z żółto niebieskimi opaskami przedstawionej jako formacja zbrodnicza obok SS. Wątek AK mógłby być realny , gdyż żaden Polski oddział partyzancki nie przyjąłby NIEMCA pomimo że jest żydem i o tym w prasie polskiej się nie pisze. Nie chcieli go nie dlatego że jest ŻYDEM ale NIEMCEM . Film niemniej jednak ciekawy i polecam.

    • ruskiagent
     ruskiagent :

     ostatecznie to jednak w tym filmie wychodzi, że Niemcy najechali i Polskę aby chronić Żydów przed ohydnymi polskimi antysemitami, a jeśli cokolwiek złego komuś zrobili, to dlatego, że stał nad nimi jeden zły gestapowiec…

     • tagore
      tagore :

      Nieprawda ,gestapowiec był człowiekiem cierpiącym, dobrym ojcem rodziny.To Polacy sabotowali dostawy żywności do obozów w których Niemcy chcieli zapewnić bezpieczeństwo prześladowanym.

      tagore

   • theli
    theli :

    co do tych oddziałów nie biorących Niemców to nieprawa, proponuje trochę więcej poczytać, zwłaszcza o ruchu partyzanckim na Zamojszczyźnie w formacjach AK i Bch zdarzały się takie przypadki i to dosyć często, choć częste też dezerterów kasowano. AK i Bch były formacjami wojskowymi, podlegającymi rozkazom dowódców a nie bandą leśnych ludzi pokazanych w tej propagadówei … a tak poza tym, serial jest po prostu nudny…