Pułk Azow potwierdził opuszczenie lotniska w Doniecku przez ukraińskie siły – podała agencja UNIAN.

„Epopeja heroicznej obrony trwała 242 dni. To dłużej niż obrony Stalingradu i Moskwy podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. To więcej, niż niekiedy trwa cała wojna” – czytamy w komnikacie pułku Azow.

Azow porównał obronę lotniska do Termopil. „Póki jest Ojczyzna, wojna nie jest skończona!” – zapowiada pułk.

unian.net / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

18 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  antymajdan :

  Analogia do Stalingradu mogłaby być prawdziwa. Trzeba tylko pamiętać kto do kogo przyszedł i kto kogo zaatakował. Niemcy też przyszli i okrążali Stalingrad a potem sami zostali okrążeni i ponieśli dotkliwą klęskę. I niech to będzie stanowiło nadzieję, że najeźdźcy banderowscy od tej chwili będą się już cofać aż do samego Lwowa.

 2. Avatar
  kindzal :

  Nas nie interesuja partykularne interesy Ukrainy lub Rosji.
  Niech sie wyzynaja na kazdym lotnisku, na kazdym boisku i na kazdym kroku.
  Kazdy rusek, niemiec i ukrainiec, ktory zdechnie w tej wojence to dobra wiesc dla POLSKI.

  Jak widze wpisy tej halastry pro-ruskiej i pro-ukrainskiej na tym forum to
  od razu wiem, ze to sa wpisy agentow tych wrogich POLSCE panstw.

  V kolumna do Berezy: bandery i ruskie slugusy do kupy. Tam sie mordujcie!
  Od POLSKI wara zarazo wschodnia!

  • Avatar
   sylwia :

   Niech Ukrainiec banderowiec ‚kindzal‘, pogrobowiec UPA, nie wypowiada się w imieniu Polaków albowiem wieloma wpisami już wykazał, że Polakiem nie jest. Ukrainiec ‚kindzal‘, tak jak inni Ukraińcy na polskich forach, pojął, iż Polacy coraz lepiej rozpoznają w Ukraińcach najjgroźniejszych obecnie wrogów Polski. Stara się zachować wiarygodność, podszywając się pod Polaka. On realizuje nakazy tajnej Uchwały Krajowego Prowydu OUN, której celem jest zniszczenie państwa polskiego. Cytuję: „ … należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski…“; „ … Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…“ ( http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html)